KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy w Polsce wszczepiac ringi, ? Czy Lexum Czechy ?
Autor Wiadomość
Norbert 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 4
Skąd: Wołomin
Wysłany: Czw Sty 12, 2012 9:43 pm   

ale chodzi o to że jak mi da te opcje to wyboru czy mogę się zapisać od razu i zrobić zabieg w przeciągu dwóch dni zeby nie wracać do PL:) a z resztą muszę się z kasą z oragnizować teraz:) Ktoś ostatnio robił sobie tam zabieg crossa i intacs?? jaka to mniejwiecej cena na nasze PLN??
 
 
 
marcin_lublin 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 38
Wysłany: Czw Sty 12, 2012 10:51 pm   

Norbert napisał/a:
ale chodzi o to że jak mi da te opcje to wyboru czy mogę się zapisać od razu i zrobić zabieg w przeciągu dwóch dni zeby nie wracać do PL:) a z resztą muszę się z kasą z oragnizować teraz:) Ktoś ostatnio robił sobie tam zabieg crossa i intacs?? jaka to mniejwiecej cena na nasze PLN??

z byka spadles? w przeciagu dwoch dni? a moze od razu po wizycie sie polozysz na operacje? a zamowienie ringow u producenta itd., zejdz czlowieku na ziemie to nie piekarnia....zwykle jest okreslony dzien operacyjny gdzie wiekszosc operowanych to polacy i nie sa to czeste terminy....no chyba , ze sie jakos dogadasz z producentem ringow, operatorem itd zeby byla wynajeta dla Ciebie sala operacyjna i szybka przesylka, ale to chyba nie ma sensu ekonomicznego.....chyba , ze masz tyle luznej gotowki....
 
 
legre 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 109
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią Sty 13, 2012 11:33 am   

Norbert, tak jak pisze ci kolega Marcin nie da się wszystkiego zrobić od razu, najpierw trzeba pojechać i dać się przebadać, poza tym zapuszczają krople do oczu żeby rozszerzyć żrenice do badania. Krople które stosują nasi okuliści normalnie trzymają kilka godzin, Czesi używają z tego co ktoś wspomniał mocniejszych które utrzymują się w organizmie przez kilka dni. Poza tym trzeba dobrać i zamówić odpowiednie ringi dla konkretnych oczu. Dokładny koszt masz podany na stronach czeskiego Lexum (www.lexum.cz) i ich oddziałów w Polsce (www.lexummedica.pl). Ok.6k PLN/1 oko w tym badania kwalifikacyjne 500 PLN, wizyty po i leki. Dla tego zabiegu decydujące jest grubość rogówki w miejscach pierścieni, poniżej 300 mikronów jest problem. Badanie Pachymetria można wykonać u nas praktycznie w każdej większej klinice.
Generalnie trzeba się nastawić łącznie na kilka wizyt jak nie wystąpią jakieś dodatkowe komplikacje.
 
 
 
dariush

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 1
Wysłany: Pią Sty 13, 2012 6:30 pm   

Ja proponuję aby zrobić sobie badania kwalifikacyjne w Lexum Medica w Polsce. Potem już tylko zdecydować się na zabieg albo w Polsce albo w Czechach - wtedy jedziemy prosto na umówiony telefonicznie zabieg.
 
 
Norbert 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 4
Skąd: Wołomin
Wysłany: Sob Sty 14, 2012 3:30 pm   

No ja juz miałem badania kwalifikacyjne tylko ze w Oko Laserze, może jak bym wyciągnał wyniki badań od nich i przesłał je np do Czech to by coś powiedzieli??
 
 
 
legre 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 109
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie Sty 15, 2012 3:17 pm   

Cytat:
No ja juz miałem badania kwalifikacyjne tylko ze w Oko Laserze, może jak bym wyciągnał wyniki badań od nich i przesłał je np do Czech to by coś powiedzieli??


No na to że powiedzą coś na podstawie badań z innej prywatnej a tym bardziej bezpośrednio konkurencyjnej kliniki to bym raczej nie liczył. Dla wszystkich badania to kasa.
Zadzwoń do nich to ci powiedzą że jak masz daleko do Czech to masz w Polsce ich trzy kliniki Lexum i że najlepiej będzie jak się tam właśnie zgłosisz. A wyniki badań to i tak dobrze mieć bo to jest historia twojej choroby. Proś o xsero kopie po każdym badaniu. Łaski nie robią jak się za nie płaci.
 
 
 
marcin_lublin 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 38
Wysłany: Pon Sty 16, 2012 6:39 pm   

moze byc inny sprzet, inny badajacy, inna interpretacja badania, nie wydaje mi sie zeby w Czechach honorowali jakies z oko-lasera badania, wola zrobic swoje z tego co wiem, kontrola po operacji sie tez odbywa tam gdzie byla kwalifikacja , a nie gdziekolwiek....
 
 
szefo1987 
Tomekk


Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Ostrow Wielkopolski
Wysłany: Nie Mar 11, 2012 4:56 pm   

jeszce takie pytanko ile po badaniu wstepnym sie srednio czeka na zabieg?!?!?! jade 23go marca na druga juz tam wizyte ale teraz juz jestem zdecydowany na zabieg intacs w lewym oku teraz chodzi tylko o kwestie jaki jest czas oczekiwania na zabieg po rozmowie wstepnej ?!
_________________
(-ToMeK-)
 
 
marcin_lublin 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 38
Wysłany: Nie Mar 11, 2012 7:39 pm   

podadza Ci mozliwe terminy ...
 
 
szefo1987 
Tomekk


Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Ostrow Wielkopolski
Wysłany: Nie Mar 11, 2012 7:43 pm   

no tak ale mniej wiecej 2 tygodnie 3 jak ktos byl ??\
no i jeszce jedna kwestia jakies tanie motele hostele hotole hoteliki namiary czy cos jakby ktos mial to tez poprosze!!
_________________
(-ToMeK-)
 
 
legre 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 109
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie Mar 11, 2012 8:11 pm   

Szefo1987, no to być może się tam spotkamy 23 marca. Ja tego dnia o 9.30 mam crossa w Lexum. Co do terminów to ci powiedzą, zależy jak się trafi twoja wizyta w stosunku do planowanych zabiegów. może być 2 tyg. albo 2 miesiące. Tego nie przewidzisz. Zabiegi ustalają w ten sposób że dużo osób na konkretny dzień, konkretny zabieg i wtedy idzie jak w fabryce ale do każdego podchodzą indywidualnie wiec nie ma strachu. Co do noclegu to bezpośrednio przed granicą Czech po naszej stronie jest kilka hoteli, moteli czy innej agroturystyki. Do Ostrawy od granicy jest 15km, a miasto jest spore i ceny noclegów w samej Ostrwawie wyższe niż po naszej stronie, ale zależy czego oczekujesz i czy jedziesz własnym autem. Poszperaj w necie, napewno znajdziesz nocleg jakiego oczekujesz.Powodzenia.
P.S.
Który lekarz cię prowadzi w Lexum?
 
 
 
szefo1987 
Tomekk


Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Ostrow Wielkopolski
Wysłany: Nie Mar 11, 2012 10:08 pm   

ktory lekarz hmmm wiesz bylem tam raz i nazwiska nie pamietam bo ylo to ponad rok temu ale jakas fajna dupeczka ;d;d mnie badala ogolnie heh
jesli chodzi o hotel to interesuje mnie jak najtansza opcja mowiac wporst byle bylo sie gdzie wyspac umyc i spadac bo z tego co wiem trzeba byc na drugi dzien po zabiegu na miejscu na pierwszej kontroli?!

ja jade 23go w piatek na 11;30
jak co heh
pozdrawiam

[ Dodano: Śro Sie 21, 2013 9:50 pm ]
tak troche po latach......... heh
sory ogolnie.......

jestem po zabiegu juz jakis tam czas........ i powiem wam tak ogolnie spokow dzien lepiej tam cos widze w okularach wogole super ale zawsze to ALE........
po 1 problem pojawia sie w nocy gdy zrenica sie poszerza i patrzac na sztuczne swiatlo widze odblask ringa bo mam jeden jak i sladu po ze tak powiem po miejscu gdzie sie wwiercano xD

no i po 2 nadal jest ten efekt HALLO to na czym mi najbardziej zalezalo..........
ale tak czy siak sie ciesze ze probowalem ze jest cos lepiej teraz mysle zeby zaczac zbierac kase i do pana dr lombardiego atakowac skoro tak go chwala ????????
_________________
(-ToMeK-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: