KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
poszukuje chetnych
Autor Wiadomość
Caniluap

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 3
Wysłany: Nie Sty 02, 2011 5:08 pm   poszukuje chetnych

Witam

Mam wykryty stozek rogówki od 6 lat , soczeki które zapewniaja mi jakis poziom widzenia kosztuja 2 tys , nasz kochany ZUS dofinansowuje 700 pln raz na 3 lata . Pytanie moje jest dlaczego ? czy nie czujecie sie czasem jak osoby , które nosza protezy ? dlaczego w Polsce słuzba zdrowia nie moze nic nam zapropnować ?? nawet za taki croslinking trzeba płacić zero dofinansowania i pomocy ,
Jesli pojde na komisje bez soczewek to dostane rete ale ja nie chce zyc na recie chce zeby mnie leczyli . Co z ludzmi którzy nie maja na soczewki ??? jak oni zyja ? gdzie oni sie lecza , a moze zwyczajny okulisa moze pomóc w tym temacie ??
Nadszedł czas zebysmy zrobili z tym porzadek !!!!
Zapraszam wszystkich chetnych do kontaktu ,
pozdrawiam serdecznie
Damian
 
 
dewaluacja 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączyła: 05 Mar 2008
Posty: 350
Skąd: Chorzów
Wysłany: Wto Sty 04, 2011 11:23 am   

czyli, co....?
 
 
nikolas2008 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 117
Wysłany: Śro Sty 05, 2011 5:29 pm   

nie gniewaj sie ale nie ma szans....no moze gdybysmy byli gornikami,lekarzami,nauczycielami i jakies strajki,glodowki.....
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 12:13 pm   

nie zakładajmy z góry że njie ma szans, kolega jednak nie przedstawił zadnego konkretnego pomysłu.
_________________
Istnieją trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, okropne kłamstwa, statystyki.

Benjamin Disraeli
 
 
Żółta kredka 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 25
Skąd: Stalowa Wola/Kraków
Wysłany: Sob Sty 08, 2011 11:18 pm   

Ja myślę, że mogą jedynie pomóc (tradycyjnie już) znajomości, których ja oczywiście nie posiadam ;)
 
 
szefo1987 
Tomekk


Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Ostrow Wielkopolski
Wysłany: Śro Sty 19, 2011 12:16 pm   

jakies konkretne plany ?
_________________
(-ToMeK-)
 
 
klaudia1975 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 05 Mar 2010
Posty: 4
Skąd: słubice
Wysłany: Wto Sty 25, 2011 4:25 pm   Re: poszukuje chetnych

Caniluap napisał/a:
Witam

Mam wykryty stozek rogówki od 6 lat , soczeki które zapewniaja mi jakis poziom widzenia kosztuja 2 tys , nasz kochany ZUS dofinansowuje 700 pln raz na 3 lata . Pytanie moje jest dlaczego ? czy nie czujecie sie czasem jak osoby , które nosza protezy ? dlaczego w Polsce słuzba zdrowia nie moze nic nam zapropnować ?? nawet za taki croslinking trzeba płacić zero dofinansowania i pomocy ,
Jesli pojde na komisje bez soczewek to dostane rete ale ja nie chce zyc na recie chce zeby mnie leczyli . Co z ludzmi którzy nie maja na soczewki ??? jak oni zyja ? gdzie oni sie lecza , a moze zwyczajny okulisa moze pomóc w tym temacie ??
Nadszedł czas zebysmy zrobili z tym porzadek !!!!
Zapraszam wszystkich chetnych do kontaktu ,
pozdrawiam serdecznie
Damian

no tak to jest prawda że NfZ ma swoje przepisy i tego się trzymają....
w moim przypadku było tak że pani doktor okulistka z mojego miasta nie chciała mi podpisać wniosku o refundację na soczewę ile ja musiałam się naprosić...koszmar...
nie wiem za bardzo co można z tym zrobić,bo ze służbą zdrowia jest coraz gorzej....
 
 
 
wojgp 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 149
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 27, 2011 3:28 pm   

To idziesz do innej okulistki , która będzie chętna. Tyle że nie każdy dobieracz soczewek współpracuje z nfz i tu tylko może być problem. W moim przypadku czepiali sie , że okulista napisal, że oko jest po przeszczepie rogowki. Brakowało adnotacji, ze wymaga noszenia soczewek. Paranoja, ale niestety w takim systemie zyjemy :-/
 
 
Margo 


Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 60
Wysłany: Pon Lis 14, 2011 12:46 am   

Ja też miałam duże problemy wypisaniem wniosku...paranoja.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: