KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
korekta wzroku po zmroku jazda samochodem itp.
Autor Wiadomość
bobek 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 13
Wysłany: Pią Sty 28, 2011 9:51 pm   korekta wzroku po zmroku jazda samochodem itp.

Witam znowu mam pytanie jestem po CCL w Ostrawie na obu oczach widzenie złe prawe oko nie widzę 4 na tablicy lewe oko 3 rząd po zabiegu widzenie takie samo jak przed zabiegiem ale okazało się że mogę nosić okulary co wcześniej nie było realne! Zakupiłem okulary z antyrefleksem czy jakoś tak po przyzwyczajeniu się do okularów (przez moje duże cylindry trochę się w główce kręciło) zaczęły się schody z jazdą po zmroku!

Mam taki problem z nocą i jazda samochodem różne linie znaczki efekt halo rarzenie światłem co uniemożliwia normalna jazde okulary tylko minimalnie korygują PYTANIE MOJE BRZMI CZY JEST COŚ CO ZLIKWIDUJE TO ZRÓDŁO ŚIATŁA(soczewki miekie lub twarde lub jakieś specjalne okulary do jazdy nocnej?) I BEDĘ MÓGŁ NORMALNIE JEŹDZIC ?
 
 
Michal87 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 22 Wrz 2010
Posty: 25
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 2:57 pm   

Nie będę zakładał nowego tematu, ale mam pytanie i trochę się łączy z pytaniem kolegi wyżej. Czy możliwe jest pogarszanie wzorku tj. zwiększenie tego efektu 3D i rozszczepiania światła np. przy prowadzeniu samochodu w nocy bez rozwoju stożka? Bo u mnie to chyba tak wygląda...
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Nie Lut 06, 2011 8:24 pm   

Jest możliwe, najbardziej w źle dobranych soczewkach
_________________
Istnieją trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, okropne kłamstwa, statystyki.

Benjamin Disraeli
 
 
rmrowka 

Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 35
Wysłany: Pią Lis 09, 2012 1:58 pm   

a sa problemy ze zrobieniem prawajazdy na motor ?

Muszą byc jakieś warunki spełnione ?
 
 
Kazik 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 98
Wysłany: Nie Lis 11, 2012 12:07 am   

rmrowka napisał/a:
a sa problemy ze zrobieniem prawajazdy na motor ?
Muszą byc jakieś warunki spełnione ?


Są pewne wymagania co do widzenia stereoskopowego - jeśli jedno oko jest wyraźnie gorsze od drugiego występują jego zaburzenia. No i oczywiście jest wymagana okreslona ostrość widzenia. Nie jestem w stanie podac konkretów, trzeba pogrzebać po necie, na pewno da się znaleźć.

Ja tam visusu jakiegoś super nie mam, ale jeźdże na 600tce bezpiecznie dla siebie i innych. ;)
Dodatkowo chciałbym nadmienić że moim zdaniem to do jazdy autem, a nie motorem jest bardziej wymagane widzenie stereskopowe (choć tak naprawdę winno byc wymagane w obu przypadkach).
_________________
OL: stożek I-II stopnia; Mini A.S.R.K. + SACL
OP: po przeszczepie warstwowym; Mini A.S.R.K.
 
 
bazooka 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 155
Skąd: Rumia / Gdynia
Wysłany: Nie Lis 11, 2012 9:00 am   

są tematy o prawo jazdy na forum - po co się powtarzać, wszystko już było powiedziane...sam sporo swoich przygód opisałem, ale nie zamierzam tego kopiować...
_________________
...noszę soczewki twarde:
OL - stożek stadium III - widzenie bez soczewek: 20%, w soczewkach: 95%
OP - stożek stadium II - widzenie bez soczewek: 40%, w soczewkach: 95% [9.09.14 => poprawa o 0,5 dioptrii - można wymienić soczewkę na słabszą!]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: