KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Klinika Profesora Jerzego Szaflika
Autor Wiadomość
Katarzyna.S

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 9
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 12:02 pm   Klinika Profesora Jerzego Szaflika

Hej, ostatnio ktoś mi polecił tą klinikę, ale się nad nią jeszcze zastanawiam. Podobno są tam dobrzy specjaliści? Leczył się ktoś tam?
 
 
deejay 


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 71
Skąd: Oleszyce
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 12:21 pm   

nie polecam ten Szaflik i jego banda to sami żdziercy beda Ci kazali przyjeżzdać często prywatnie po najmniejsza pierdołe którą można załatwic telefonicznie a kasa leci i to nie mała
Polecam szpital kolejowy w katowicach wszystko o niebo lepsze łącznie z lekarzami

pozdr
_________________
@--,--'--
 
 
 
Agtal 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 2:13 pm   

Ale chodzi o prywatną czy o szpital, w którym Szaflik jest dyrektorem?
O szpitalu na razie mogę mówić same dobre rzeczy. Godny polecenia.
 
 
Katarzyna.S

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 9
Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 2:49 pm   

Chodzi mi o klinikę na Grzybowskiej...Co do kasy to wiem, że koszty są duże. Chodzi mi jednak o skuteczność leczenia i lekarzy ogólnie. Profesor Szaflik podobno potrafi zdziałać cuda, jednak chciałbym usłyszeć jakieś opinię od Was. Co do Katowic to trochę daleko jak dla mnie, jestem z Wawy.
 
 
michal 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 165
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 7:41 pm   

Wszystko zależy co potrzebujesz np. dobrać szkła czy przeszczep bo chyba niema placówki która by oferowała wszystko na odpowiednim poziomie.
_________________
Moje wypowiedzi na forum są opisami własnych doświadczeń z SR.
Biorąc pod uwagę różnorodność rozwoju SR nie można ich bezpośrednio odnosić do siebie.
 
 
Katarzyna.S

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 9
Wysłany: Śro Kwi 13, 2011 12:15 pm   

Myślałam o najnowszej metodzie czyli połączenia korekcji laserowej z cross-linkingiem. Trochę o tym czytałam, jednak to nowa metoda, więc trochę się obawiam:(
 
 
MEG

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 77
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Śro Kwi 13, 2011 5:55 pm   

Również zaświadczam, że Profesor to bardzo trafny wybór:)
 
 
 
Katarzyna.S

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 9
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 9:29 am   

Meg, a jakie miałaś doświadczenia, Profesor przeprowadził zabieg?. Napisz jakieś szczegóły..
 
 
MEG

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 77
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 8:16 pm   

Witaj, mnie pan Profesor przeprowadzał dwukrotnie operację usunięcia zaćmy, 6 i 5lat temu, zawsze wita mnie na cześć:) mimo zabieganej i nerwowej atmosfery w trakcie konsultacji z Nim.
Aby zadać jakiekolwiek nurtujące pydania warto zapłacić te 250 za wizytę w OKOlaserze....można też tam zrobić konfoscan rogówki, płatne dodatkowo 100zł.
W moim przypadku Profesor był przystępny pacjentom, jednak często Jego podwładni poprzez przestawianie pacjenta i wprowadzanie nerwowej atmosfery towarzyszącej pędowi przyjmowania ludzi, powoduje, że jest dużo gorzej spytać o to co przyszłoby normalnie do głowy.
Zostałam zapisana w kolejkę do przeszczepu warstwowego i ze strony leczenia rogówki na tym poprzestało, 8 lutego otrzymałam nr kwalifikujący 1544 do przeszczepu...
 
 
 
sewastopol 

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 10
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 9:59 pm   

Katarzyna.S napisał/a:
Meg, a jakie miałaś doświadczenia, Profesor przeprowadził zabieg?. Napisz jakieś szczegóły..


jeżeli chodzi o laserową korekcję to prof. Szaflik zabiegów nie przeprowadza, jest dr. Gadomska (ja akurat u niej miałem zabieg) i jeszcze 2 innych lekarzy, prof. Szaflik w przypadku korekcji jedynie służy konsultacją (wiedzę na temat korekcji ma największą w Polsce - przynajmniej ja nikogo tak dobrze poinformowanego nie znalazłem)
 
 
Katarzyna.S

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 9
Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 9:02 am   

No to dobrze, trochę mnie pocieszyliście:) Mam nadzieję, że idąc do kliniki oddam się w dobre ręce. A i jeszcze poczytam o dr Gadomskiej. Wielkie dzięki! Oczywiście czekam na dalsze opinie, jeżeli ktoś miał styczność z Oko laserem. Dzięki:)
 
 
sewastopol 

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 10
Wysłany: Śro Kwi 20, 2011 2:42 pm   

jeżeli pójdziesz do oko lasera to na bank oddasz się w ręce najlepszych specjalistów :) pod tym względem nie ma czego się bać, a jeżeli myślisz o korekcji to wejdź na stronkę okolasera - jest konkurs, w którym można wygrać korekcję za darmo :) szkoda, że ja się nie załapie :/
 
 
Katarzyna.S

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 9
Wysłany: Śro Kwi 20, 2011 3:08 pm   

Niestety konkurs się już chyba skończył, widziałam że wygrała jakaś dziewczyna, ale szczęściara zazdroszczę jej..:(:(:( Mogli by znowu zrobić jakiś... :sad:
 
 
sewastopol 

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 10
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 10:52 pm   

fakt :/
jak pisałem, ja już po korekcji więc mogłem coś pomylić, ale sam pomysł jak najbardziej wydaje się ciekawy, korekcja za darmo :) powinni częściej coś takiego robic :p
 
 
el_guapo 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 22
Wysłany: Śro Maj 04, 2011 1:35 pm   Re: Klinika Profesora Jerzego Szaflika

Katarzyna.S napisał/a:
Hej, ostatnio ktoś mi polecił tą klinikę, ale się nad nią jeszcze zastanawiam. Podobno są tam dobrzy specjaliści? Leczył się ktoś tam?


Nie wiem skąd te peany pochwalne dot. oko-laser i zespołu prof. Szaflika.

Leczę (a raczej staram się) leczyć zarówno prywatnie w OKO-LASER jak i "państwowo" w klinice Szaflika przy Szp.Praskim - w obu przypadkach mam tylko negatywne odczucia, które zmotywowały mnie do poszukiwania innych klinik i gabinetów.
Jeżeli chodzi o "państwowe" leczenie (podkreślam leczenie)w klinice Szaflika, to jest to fikcja - poszedłem tam tylko po to, aby wpisano mnie na listę oczekujących na przeszczep - jakiekolwiek działania prewencyjne nie są podejmowane, a wywiad opiera się głównie na tablicach i pytaniach, czy Pan rzeczywiście źle widzi. Kolejna wizyta z diagnozą już z użyciem sprzętu to 3mce oczekiwania. Wyniki ze badań ze sprzętem to kolejny 1m-ąc. Lekarze oglądający wyniki traktowali mnie jak powietrze dyskutując między sobą i nic nie wyjaśniając.
Na moje szczęście (nieszczęście?) OL potrafię odczytać jeszcze 6-7 rzędów, OP tylko 3 więc nie jestem jeszcze "godzien" zainteresowania zespołu Szaflika w Szp.Praskim. Termin kolejnej wizyty dla sprawdzenia progresu to 27 wrzesień, a więc po 6-ciu m-cach od ostatniej wizyty.
"Leczenie" państwowe polega na doprowadzeniu do konieczności przeszczepu rogówki, bez prób zastopowania stożka - wystarczy nadmienić, że nie finansuje się z NFZ x-linka, czy intacsów.

Z kolei "prywatne" leczenie w Oko-laser to zawsze ok45min.-1h opóźnienia przy każdej wizycie. Twarde soczewki z O-L nie są dobrane w 100% prawidłowo: niewyraźny obraz w OL (tym lepszym [sic!]) i nawet 48h "regenerowanie" się wzroku po ich zdjęciu - tj. w dwa dni i dwie noce po zdjęciu soczewek wzrok wraca do standardowego, złego widzenia, a wcześniej jest jeszcze gorzej.
Próba "zagajenia" lekarza o inne metody (INTACS) spotkała się z odmową i stwierdzeniem, że soczewki są na razie dla mnie najlepszą metodą.
_________________
pozdrawiam
eL
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: