KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Klinika Profesora Jerzego Szaflika
Autor Wiadomość
Katarzyna.S

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 9
Wysłany: Czw Maj 26, 2011 9:49 am   

No to skoro ci radzą laser no to chyba się na tym znają. I co w końcu zdecydowałeś... i dlaczego leczysz się w dwóch klinikach/szpitalach. dziwne:/
 
 
el_guapo 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 22
Wysłany: Czw Maj 26, 2011 1:43 pm   

Katarzyna.S napisał/a:
No to skoro ci radzą laser no to chyba się na tym znają
.
Kto mi radzi laser?
Żadko SR kwalifikuje się do korekcji laserowej.
Jedyne "rady" na chwilę obecną to:
- rada z Oko-laser: "na razie twarde soczewki, a potem (czytaj: w razie progresu) się zobaczy. Tyle że "potem" może wykluczyć możliwość INTACS z uwagi na cienką rogówkę (w najcieńszym miejscu ma teraz 0,430).
- rada z kliniki "państwowej" Szaflika: czekać na progres, jak będzie to zastanowimy się nad zapisaniem na listę oczekujących na przeszczep

Katarzyna.S napisał/a:

I co w końcu zdecydowałeś... i dlaczego leczysz się w dwóch klinikach/szpitalach. dziwne://quote]
.

Co jest dziwne? Że nie oczekuję biernie na progres i konsultuję mój przypadek gdzie tylko mogę?
_________________
pozdrawiam
eL
 
 
wojgp 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 149
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Maj 26, 2011 4:15 pm   

To może zrobisz crossa w ramach NFZ ? :)
 
 
Katarzyna.S

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 9
Wysłany: Pią Maj 27, 2011 9:37 am   

O rany to chyba rzeczywiście masz ciężki przypadek. A i czegoś nie rozumiem, przecież Szaflik jest w Okolaserze, a ty piszesz, że w państwowej klinice. To jest w dwóch? To jaki ma sens tej konsultacji? To kto cię konsultuje w okolaserze?
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 27, 2011 9:54 am   

Katrzyna.S. Bo to przewał jest.
Szaflik szefuje klinice państwowej a także ma prywatną klinikę którą prowadzi z synem.
 
 
el_guapo 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 22
Wysłany: Pią Maj 27, 2011 11:00 am   

wojgp napisał/a:
To może zrobisz crossa w ramach NFZ ? :)


To cross-linking można robić w ramach NFZ? - szkoda, że lekarze z kliniki "państwowej" Szaflika powiedzieli, że ten zabieg nie jest finansowany z NFZu. :evil:

[ Dodano: Pią Maj 27, 2011 11:05 am ]
Katarzyna.S napisał/a:
O rany to chyba rzeczywiście masz ciężki przypadek.


Nie, przypadek nie jest ciężki; zdolność widzenia w OL to 0.8-1.0 na tablicy (zależy od tablicy), w OP niestety 0.4-0.5.
"Ciężki" jest o tyle, że ani "przwatnie" w Oko-laserze Szaflika, ani "państwowo w klinice Szaflika nie są zainteresowani zatrzymaniem progresu, tylko sugerują czekać na rozwój wypadków a max. co mogą mi zaproponować to twarde soczewki.

Katarzyna.S napisał/a:

A i czegoś nie rozumiem, przecież Szaflik jest w Okolaserze, a ty piszesz, że w państwowej klinice. To jest w dwóch?


I to jest śmieszne i straszne nieprawdaż? Jakie piękne konflikty interesów może rodzić, a jakie piękne możliwości kierowania ścieżkami leczenia...tak być nie powinno.
_________________
pozdrawiam
eL
 
 
wojgp 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 149
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Maj 27, 2011 5:17 pm   

el_guapo: Jest finansowany :) Na początku czerwca mam umówione badania przed zabiegiem. Prawie że wymusiłem zrobienie tego z rybolawiną TE (metoda bez tzw. abrazji nabłonka rogówki)
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 28, 2011 11:33 am   

Piękne pole do nadużyć.
 
 
Katarzyna.S

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 9
Wysłany: Pon Maj 30, 2011 5:05 pm   

No to nie wiedziałam że ma 2, znam tylko tą na Grzybowskiej. Ale przykro że masz takie problemy. a co do opinii to lekarzem nie jestem, ale rzeczywiście to dziwne, ale czasem tak jest - co lekarz to opinia. Ale ja i tak spróbuje, postaram się zapisać na konsultacje zobaczymy co mi powiedzą:/
 
 
zbyszeKKK

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 5
Wysłany: Pon Lip 09, 2012 3:17 pm   

To jak to jest z tym cross linking da się gdzieś zrobić w ramach NFZ w Warszawie?
 
 
gazella

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 3
Wysłany: Wto Lip 10, 2012 10:56 am   

W Warszawie to nigdzie, wiec chyba podejrzenia, że skoro Szaflik jest szefem szpitala i kliniki nie ma znaczenia - w innych szpitalach też nie robią. Poza tym, co w tym złego, że pracuje i tu i tu?? Znam wielu wysokiej klasy specjalistów którzy tak właśnie pracują i nie oznacza to, żadnego konfliktu interesów.
 
 
zbyszeKKK

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 5
Wysłany: Wto Lip 10, 2012 2:35 pm   

Nie no jasne, dobry lekarz najczęściej pracuje w kilku klinikach, a profesor Szaflik jest jednym z lepszych okulistów w Polsce, więc nie ma sie co dziwić.
 
 
kubek 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 28
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 1:44 pm   

UWAGA !
Minister zdrowia odwołał prof. Jerzego Szaflika ze stanowisk konsultanta krajowego w dziedzinie okulistyki oraz szefa Banku Tkanek Oka w Warszawie - poinformowała rzeczniczka prasowa MZ Agnieszka Gołąbek. Minister złożył też zawiadomienie do CBA.

http://wiadomosci.wp.pl/k...1f00d&_ticrsn=3
 
 
 
marcin_lublin 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 38
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 5:05 pm   

Chodzi o listę do przeszczepów? miejscie na liście itd. On przeszczepia też prywatnie w tym swoim centrum ?
 
 
kubek 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 28
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 5:17 pm   

tak. z tego co patrzyłem jak jeszcze mieli cennik na stronie to przeszczep robili za ok 10 tys.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: