KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Gabinet we Wrocławiu
Autor Wiadomość
michal 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 165
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto Sie 07, 2007 9:50 pm   Gabinet we Wrocławiu

Witam
Miał ktoś styczność z Panią doktor Małgorzatą Jarzębińska-Večeřova z Wrocławia. Proszę o opinie.
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 11:58 am   

Byłem tam zarejestrowany na mapę rogówki, niestety wizyta została przesunięta o tydzień bo Pani dktór musiała wyjechać, więc nie chcąc zwlekać udałem się do Eye Laser Center na Sw. Mikołaja. Tam przyjęła mnie dr. Oxana Borissova, teraz czekam na soczewki. Cały czas się zastanawiam czy skorzystać jeszcze z wizyty na Stawowej. Jeśli w międzyczasie byłes już tam to proszę o info z przebiegiu badania. będę wdzięczny.
 
 
maria 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączyła: 13 Kwi 2007
Posty: 4
Skąd: NYSA
Wysłany: Nie Wrz 23, 2007 7:05 pm   

Witam! Ja dobierałam u niej szkła kontaktowe 2 razy i jestem zadowolona. A także pani doktor u której jestem pod stała opieką w mojej miejscowości, która nie dobiera twardych soczewek tylko miękkie, twierdzi że są idealnie dobrane , dlatego polecam

//admin: Prosimy o nie nadużywanie dużych liter.
 
 
 
damdam 
składak


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 143
Skąd: 50°91' N, 15°73' E
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 10:55 pm   

michal napisał/a:
Miał ktoś styczność z Panią doktor Małgorzatą Jarzębińska-Večeřova
dawno to było ale miałem. Dobierałem tam moje dwa pierwsze zestawy szkieł. W zasadzie bardzo dobrze dobrała. Funkcjonowałem z tymi soczewkami w społeczeństwie dość intensywnie, a i komplety nosiłem dłużej niż po 3 lata :)

Jedna rzecz tylko mnie wkurza jeszcze nawet teraz po latach... nie wiedziałem wtedy nic o stożku. Nikt tam mnie nie poinformował co to jest, jak należy się z tym obchodzić, jakie są przeciwwskazania itp. Ważne to było bo ja raczej się nie oszczędzałem w życiu jeśli chodzi o wysiłek fizyczny, uprawiałem dość intensywnie sporty, dźwigałem ciężkie rzeczy etc. I wydaje mi się, że od tego przytrafił mi się ostry stożek. A oni... nie mieli czasu żeby z "nowicjuszem" porozmawiać, taki tam był zapieprz. Hurtowo przyjmowali pacjentów (nie tylko ze stożkami) i chyba się nie wyrabiali. W dodatku na wizytę trzeba się tam umawiać ponad miesiąc wcześniej. Ale pielęgniarki bardzo miłe i w dodatku (tak z męskiego punktu widzenia powiem :) ) bardzo ładne były. Może i nadal są takie wybierane :D Obecnie z gabinetu nie korzystam ze względu na dość długi czas oczekiwania na wizytę. Dobieram w Katowicach, do których i tak się systematycznie udaję na przeglądy poprzeszczepowe.

Moje opinie są oparte na doświadczeniach sprzed kilku lat, więc mogą trochę odbiegać od stanu z chwili obecnej.
_________________
pozdrowionka Damian
 
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Śro Wrz 26, 2007 10:39 am   

Teraz kolejki są tam jeszcze większe, pod koniec sierpnia wyznaczono mi wizytę na marzec 2008r, więc dałem sobie spokój, poza tym obawiałem się że na wizyty kontrolne oraz jakieś "awaryjne" tez trzeba by długo czekać. Natomiast miałem tam robioną mape rogówki, samo badanie wykonała jakaś asystentka a pani dr. wpadła na chwilę zeby oznajmić "...no niestety ma pan stożek, wie pan cos o stożku? Proszę poczytać w internecie, tam jest duzo o tym, ja już lecę bo pacjenci czekają" :mrgreen:

Ps. Podejrzewam że pani dr. zna to forum, więc pozdrawiam :mrgreen:
 
 
kobzacz 

Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Gru 18, 2007 10:57 am   Re: Gabinet w Wrocławiu

michal napisał/a:
Witam
Miał ktoś styczność z Panią doktor Małgorzatą Jarzębińska-Večeřova z Wrocławia. Proszę o opinie.


Leczę się u niej od początku mojej choroby, czyli już 10 lat, ale będę musiał zmienić lekarza. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Panią Doktor, ale terminy przyjęć stały się dla mnie nie do zaakceptowania - właśnie dzwoniłem do gabinetu i umówiłem się na lipiec 2008 :/

Także jeśli ktoś może polecić innego dobrego lekarza we Wrocławiu to bardzo proszę o informacje.
 
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Wto Gru 18, 2007 12:31 pm   

witam, ja też szukam, na razie wylądowałem u Jaworskiego w Katowicach :) , ale wolałbym we wrocku, zawsze to blizej (jestem z Oleśnicy). Na Piwnej jest dr. markuszewska zajmująca się soczewkami, ale jakie ma doświadczenie ze stożkiem tego nie wiem, nie znam tez nikogo kto się u niej leczył. Jest też dr. Borissova na sw. Mokołaja, lekarz może i dobry ale z soczewki nie jestem zadowolony, widzenie dość dobre ale za mgłą z którą nie umiałem sobie poradzic, no i nie mają umowy z NFZ. Jakbyś czegoś ciekawego się dowiedział to daj znać.

[ Dodano: Pon Mar 17, 2008 10:47 am ]
dzisiaj dzwoniłem do Wrocławskiego Centrum Okulistycznego na ul. Piwnej 13, najbliższy termin na jaki można się umówić do Dr. Markuszewskiej to maj, cena soczewek do stożka 1100zł za parę.

[ Dodano: Wto Cze 24, 2008 8:22 am ]
Byłem dobierać soczewkę u dr. J. Markuszewskiej na ul. Piwnej (Wrocław), szczerze mówiąc nie podobało mi się tam, a juz całkiem zastanawiający jest fakt ze nie zrobiono mi mapy rogówki, na moje pytanie dr. odpowiedziała, że mapa rogówki jest potrzebna do stwierdzenia stożka a nie do dobrania soczewki, badania były bardzo pobieżne, praktycznie ograniczyły się tylko do czytania tablicy, soczewka jest niedroga ale jak w niej bedę widział? Jak odbiorę, napisze.
 
 
jenderk 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 24
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 1:30 pm   

Ja pierwsza dobieralem w eye laser center moim zdaniem pani Borrisova swietnie sie z tym uporala rok w niej chodze i widze super no niestety problem z tym NFZ rok temu jeszcze nie mieli zadnej umowy a wiec wizyta 150 + 750 soczewka. Fakt ze za te pieniadze nie trzeba czekac na wizyte 3 miesiace tylko tydzien a soczewka przychodzi po 2 tygodniach. Jak nie znajde we wrocku w najblizszym czasie czego tanszego to wybiore sie tam na pewno.
Poza tym pani Borrisova dala mi skierowanie na przeszczep dzieki czemu dostalem sie do doc. Wylegaly i jestem po przeszczepie jednego oka i czuje ze to byl dobry interes widze na nie coraz lepiej a to byl juz 4 stopien rogowka pekala od srodka i sie zablizniala.
 
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 3:37 pm   

No, to gratuluje poprawy i życzę żeby sie poprawiło całkowicie, co do Eye Laser to też tam dobierałem swoją pierwszą soczewkę i niestety nie byłem zadowolony, występowało bardzo duże zamglenie, nie wiadomo czym spowodowane, jednak trzeba przyznać że jakość usług jest tam na bardzo wysokim poziomie, jeśli będziesz kiedys jeszcze dobierał soczewki to idż na Piwną, do dr. Markuszewskiej, mimo że poziom gabinetu jest na bezporównania niższym poziomie niż w Eye Laser to soczewką jest nienajgorsza i jest najtaniej ze wszystkich gabinetów jakie "zwiedziłem" a było ich trochę. pozdrawiam.
 
 
jenderk 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 24
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 5:57 pm   

No wlasnie co do Piwnej to pisalem dzisiaj ale w innym temacie pewnie nie zagladnales a to do ciebie chcialem sie od ciebie dowiedziec szczegolow kosztow wizyty i do kogo sie rejestrowales bo na stronie osrodka opisany jest ktos inny do dobierania twardych. Napisalem dzisiaj do tej babki maila czekam na odpowiedz ale jak bedziesz pierwszy to chetnie skozystam. Chodzi o to:
1. Do kogo sie rejestrowales
2. Ile koszt wizyty
3. Jak zalatwiles papier dla NFZ czy musiales miec skierowanie czy sami dali pisales ze dali papier ale nie wiem czy gdzies wczesniej byles czy bezposrednio do nich
4. Ile czekales po rejestracji na wizyte
5. Jak juz miales papier gdzie z nim we wrocku poszedles wdzieczny bede za szczegoly od poczatku do konca :)
6. Super ze jakos to sobie zalatwiles i ci sie podoba nowe szklo oby ci sluzylo pozdrawiam wszystkich SeRkow z wrocka i okolic a w szczegolnosci ciebie sensej :D

[ Dodano: Pią Wrz 26, 2008 6:16 pm ]
A tak wogole to bylem ostatnio na placu grunwaldzkim tam maja taki gabinecik z najtanszymi soczewkami i akcesoriami i pytalem o twarde i nfz ale bylem w weekend takze pewnie zostawili tam jakas ciemna babke to powiedziala ze faktycznie maja refundacje z NFZ tylko cos nie wiedziala jak to zrobic powiedziala zebym po papiery szedl do mojego okulisty publicznego co mi sie troche nie spodobalo ale powiedziala ze jak bede mial papiery to zamowia nie wiem co mi to pomoze bez badan ale moze nie wiedziala ze takie rzeczy umieja robic otworzyli to z rok temu jacys absolwenci medycyny bo sami mlodzi ale jak dla mnie rokuja dobrze bo w soczewkach sie specjalizuja mysle ze ich kiedys jeszcze odwiedze na razie masz cynk jak bys sie chcial tam przejsc no ja mam blizej wiec moze jeszcze kiedys porusze ten temat i ci sie przydam na razie chce sie wybrac na ta piwna pozdro
 
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 3:41 pm   

Witam, więc tak:
1. szkła dobiera tam Dr. Markuszewska, do niej sie rejestrujesz.
2. 150zeta wizyta, koszt soczewek 1100 za parę minus refundacja :mrgreen:
3. kwit do refundacji dali mi od ręki na miejscu.
4. Nie pamiętam ale chyba 3 tygodnie.
5. Z kwitem idziesz do siedziby NFZ na ul. Dawida (przy skrzyżowaniu z Joannitów) na parterze pok. nr 2.
6. Szkło nie jest rewelacyjne ale jest najbardziej optymalne ze wszystkich jakie do tego oka miałem dobierane, mogę w nim funkcjonować w dzień i po zmroku a także czytać. Z poprzednimi było różnie, w jednym widziałem dobrze w dzień a nic po zmroku, w następnym z kolei odwrotnie, inne powodowało mgłę i nie mogłem w nim czytać :evil:
Jak Ci wypisza kwit na refundację to każ tej lalunie z recepcji żeby sprawdziła czy wszystko dobrze wpisała bo Cię cofną z NFZu. Mnie jeszcze korci żeby spróbować tez doboru na Stawowej u Dr. Vecerovej, tylko że tam mają kosmiczne kolejki. napisz cos więcej o tym gabinecie na Grunwaldzkim, w którym to miejscu dokładnie. Pozdrawiam.
_________________
Istnieją trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, okropne kłamstwa, statystyki.

Benjamin Disraeli
 
 
jenderk 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 24
Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 5:31 pm   

To gdzies w tym miejscu http://www.tinyurl.pl?51I93VZY nad drzwiami maja taki ruszajacy sie czerwony napis wpadajacy w oko "soczewki, promocje..." jak na razie kupuje tam plyn boston do soczewek i faktycznie maja taniej pare zlotych co do doboru soczewek to wiem ze takie normalne dobieraja bo widzialem kiedys jak goscia badali no do mapy rogowki to sprzetu chyba nie maja :/ kiedys sprawdze co i jak dokladniej :) dzieki za wyczerpujaca odpowiedz
 
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 10:38 pm   

A po ile tam mają Boston? Bo ja kupuję w Koronie za 29 zeta, na Stawowej mają po 25, ale nie chce mi sie tam nigdy jechać bo ciężko zaparkować :)
 
 
jenderk 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 24
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 7:52 pm   

a chyba po 28 w koronie faktczynie drozej ale ze na stawowej po 25 to mnie zaskoczyles tylko faktycznie nie mam po drodze :/

[ Dodano: Wto Lis 17, 2009 11:13 pm ]
Czesc odswieze troche temacik gabinetow we Wroclawiu zauwazylem jakis czas temu ze robia tam juz cross linking i maja refundacje z nfz!!! bardzo mi sie to podoba bo sie powoli chyba bede przymierzal do kolejnej soczewki a jakos z pania na piwnej nie za dobrze mi wyszla wspopraca. Dzisiaj zauwazylem ze nawet zmienili strone i gratuluje bo tamta nie miala sie nic do tego jak wyglada calosc w odroznieniu od gabinetu pani Markuszewskiej gdzie stronka byla naprawde niczego sobie :D ale wiadomo nie ocenia sie ksiazki po okladce :D zastanawiam sie jak tam wyglada wogole ten cross linking i czy w moim wypadku bedzie potrzebny na razie i tak jeszcze bede pol roku czekal na sciagniecie szwow z jednego operowanego oka i zastanawiam sie powoli co dalej i gdzie... ktos z okolic mial moze przeszczep i wie co sie z tym robi dalej???

[ Dodano: Wto Lis 17, 2009 11:15 pm ]
cos mi uciekla nazwa miejsca pisalem o eye laser center :)
 
 
 
dariusz_k 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 17
Skąd: malopolska
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 8:21 pm   

witam.
czy mial ktos z was moze crossa w eye laser center we wrocku? bede bardzo wdzieczny za opinie jak to tam wyglada, jak dlugo sie czeka na zabieg, jak traktuja pacjentow, no najwazniejsze, jakie sa efekty po zabiegu.
ja jestem dosc swiezo jeszcze po pierwszym crossie w oko laser w wawie, ale nie mam zamiaru ponownie tam uderzac z drugim okiem. mialem wiele zastrzezen do obslugi, i rozgladam sie za innym osrodkiem.

dajcie znac, jak cos wiecie w temacie, pozdro,
dk
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: