KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Lexum - Kraków
Autor Wiadomość
Wasyl_jr 


Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 9:35 pm   Lexum - Kraków

Nie wiem czy ktoś z Was już o tym wie...pewnie tak bo jesteście sprytni i obrotni ;> ale..gdyby nie - szukając okulisty dla siebie w Krakowie odkryłem coś takiego -> http://lexummedica.pl/nasze-uslugi.html. Klinika jest członkiem grupy Lexum i z tego co napisali na stronie wszczepiają jakieś pierścienie itp :) Jeżeli pomogłem to miło a jeżeli nie to przepraszam za spam.

Pozdrawiam i dziękuję za okazaną mi pomoc !
_________________
"I nie żal nic
I żal tak wiele"
 
 
 
m_tomaszko 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 54
Skąd: KRYNICA ZDRÓJ
Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 11:48 am   

nie polecam ich !!!!
 
 
Żółta kredka 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 25
Skąd: Stalowa Wola/Kraków
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 1:00 pm   

Kilka dni temu byłam na wizycie kontrolnej w Lexum w Krakowie, gdyż skończyły mi się już bezpłatne wizyty w Ostravie (2 lata po zabiegu CCL). Pomyślałam, że nie ma sensu wydawać pieniędzy na benzynę, skoro aktualnie mieszkam w Krakowie. Cena badania wynosi 150zł i jak mi to pani powiedziała przez tel. obejmuje "wszystko, wszystko, topografię, badanie dna oka, ciśnienie". Na miejscu okazało się, że sam sprzęt do wykonania topografii rogówki jest gorszy niż w Lexum, pani (pielęgniarka? pomoc lekarza?) podejmowała ponad 10 prób na jedno oko aby zrobić prawidłowy zapis... najlepsze jest to, że cały czas mówiła, że ruszam głową i dlatego się jej nie udaje (a wcale nie ruszałam), na końcu stwierdziła, że mam takie oczodoły, że ciężko się tam dostać. :roll: Z badania wyszłam z odbitymi kółkami wokół oczu, tak mocno przysuwała ten sprzęt :roll: . Oczywiście w Ostravie badanie zawsze udawało się za pierwszym razem. Jeżeli chodzi o badanie wzroku i dobór szkieł, to słabo, bo wybrała chyba tylko 2 i na tym się skończyło. Dla porównania, w Ostravie zawsze miałam proponowanych kilka rodzajów szkieł i trwało to o wiele dłużej. Po odczytaniu literek z tablicy i komputerowym badaniu wzroku pani powiedziała, że następna kontrola za 6 miesięcy i tyle... Powiedziałam, że jeszcze chciałabym sprawdzić dno oka, zapuściła mi więc krople. Gdybym się nie upomniała badanie by przepadło, mimo, że wyraźnie poinformowano mnie, co mieści się w tych 150zł. Niestety zapomniałam o sprawdzeniu ciśnienia, tak więc rada dla wszystkich - upominajcie się o to, co się Wam należy, bo z tego co zauważyłam, to oni chyba liczą na to, że zrobimy sobie topografię oka i badanie komputerowe wzroku za 150zł. Ogólne wrażenia - średnie. Przez całe badanie nie wiedziałam z kim mam do czynienia, bo pani dr nie przedstawiła się. Przed opuszczeniem kliniki poprosiłam o wizytówkę żeby wiedzieć, kto mnie badał. Dowiedziałam się również, że jest tam kilku lekarzy, którzy prowadzą m.in. badania kontrolne. Pani dr która mnie badała była bardzo miła, dobrze się z nią rozmawiało, jednak ciężko stwierdzić, czy faktycznie jest fachowcem w dziedzinie stożka rogówki...
 
 
toxim 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 39
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lip 31, 2012 11:59 am   

Kolejnym razem proponuję przejechać się kilka kilometrów i zrobić badania i dobór szkieł i Jaworskiego w Katowicach ;)

Pozdr.
 
 
Żółta kredka 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 25
Skąd: Stalowa Wola/Kraków
Wysłany: Czw Sie 02, 2012 10:28 am   

Celem mojej wizyty nie był właściwie dobór nowych szkieł, a kontrola tego, czy stożek się nie powiększa. Najbardziej zależało mi na topografii, no ale w sumie dobieranie szkieł należy do zwykłego, podstawowego badania okulistycznego, a akurat precyzji w tej dziedzinie mi zabrakło. A jaka jest cena wizyty kontrolnej u dr Jaworskiego? mam małe doświadczenie w bieganiu do różnych lekarzy, bo byłam w zasadzie tylko Lublinie, w tym Lexum w Krakowie, a tak to leczyłam się w Ostravie.
Wydaje mi się, że 150zł na te wszystkie badania, jakie powinny być wykonane nie jest zbyt wygórowaną ceną. Chociaż taki plus. Gorzej, jak dzieje się tak, jak było to w moim przypadku ;)
 
 
toxim 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 39
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 6:44 pm   

U Jaworskiego bodajże 170zł za kompletną wizytę z mapą rogówki, ludzie przyjeżdżają z całej Polski ;)

Pozdr.
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 8:40 am   

toxim napisał/a:
U Jaworskiego bodajże 170zł za kompletną wizytę z mapą rogówki, ludzie przyjeżdżają z całej Polski ;)

Pozdr.


w gabinecie lekarza Jaworskiego koszt doboru soczewek wraz z wizyta to 200 zl
dobiera twarde oraz nowe ClearKone.

Widac dawno u niego nie byles. Jak widzenie po Ringach?
 
 
 
toxim 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 39
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 4:47 pm   

ptaszeek napisał/a:

w gabinecie lekarza Jaworskiego koszt doboru soczewek wraz z wizyta to 200 zl
dobiera twarde oraz nowe ClearKone.

Widac dawno u niego nie byles. Jak widzenie po Ringach?


Byłem jakoś ze dwa tygodnie temu, pisałem o cenie normalnej wizyty bez doboru soczewek.

Po ringach - widzenie poprawiło się, ale wzrok na oku nadal użyteczny nie jest (tzn. poprawa z tego, że widziałem tylko ruch ręką na bodajże 30% tablicy). U mnie celem była raczej ucieczka przed koniecznością przeszczepu (stożek był na tyle rozwinięty, że oko nie tolerowało soczewki) niż poprawa widzenia.

Pozdr.
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 9:00 pm   

to jak teraz patrzysz na swiat jesli nie tolerujesz soczewek?
okulary wystarcza?
 
 
 
toxim 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 39
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Sie 10, 2012 11:10 am   

ptaszeek napisał/a:
to jak teraz patrzysz na swiat jesli nie tolerujesz soczewek?
okulary wystarcza?


... w jednej soczewce - na lewym oku, które soczewkę toleruje ;) Przyzwyczaiłem się już, dużo jeżdzę samochodem (szczególnie po nocach), bawię się na warsztacie samochodowym, w międzyczasie nawet Woodstock udało się zaliczyć ;)

Pozdr.
 
 
wojgp 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 149
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 8:21 pm   

Powyższe potwierdza tylko , że czasem warto się wybrać do optometry, w celu dobrania szkieł, soczewek, okularów niż do lekarza okulisty. Moje negatywne wrażenia oparte są na wcześniejszych wizytach u lek med Sadowskiej, znacznie lepiej bylo u dr Slomskiej , natomiast najbardziej zadowolony wyszedlem od Piotra Grabowskiego przyjmujacego w salonie optycznym Voigt na Florianskiej w Krakowie. Tam tez skutecznie dobral soczewki Clearkone Synergeyes. Conajmniej 1 osoba z forum nieco zyskala na komforcie dzieki poleceniu tego optometry. Notabene dr Slomska tez juz dobiera Clearkony, ale chyba nie zaryzykowalbym u niej. Dlaczego ? Otoz wypowiadala sie o nich negatywnie kompletnie nic o nich nie wiedzac - to co mowila przypominalo opinie o starych softpermach. Ciekawe tylko , ze sama jednak skusila sie na ich sprzedaz po krotkim czasie :)
Tak wiec jesli macie dosc dyskomfortu , to polecam Clearkony.
Ostatnio zmieniony przez wojgp Pon Sie 20, 2012 8:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 8:26 pm   

Tak wiec jesli macie dosc dyskomfortu , to polecam Clearkony.[/quote]

a ty wogole nie czujesz clearkonow?
ja niestety czuje.. drabia i kluja!
nie byly dobierane w Krakowie
 
 
 
wojgp 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 149
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 8:32 pm   

Praktycznie w ogole ich nie czuję, normalnie ruszam galkami gora/dol , lewo/prawo , oko nie lzawi, po prostu rewelacja, mozna normalnie funkcjonowac. Do twardych nie bylem w stanie sie przyzwyczaic. Ponadto 2 twardziele po prostu mi wypadly, co nie mialeo miejsca i nie ma prawa miec miejsca w przypadku hybryd ze wzgledu na ich srednice i b. dobre przyleganie do oka. Niestety czytalem posty osob, ktorym clearkony nie pomogly. Dobrze jest sie umowic z okulista/optykiem na ponoszenie 1-2 h w salonie, zanim sie ostatecznie zdecyduje na ich zakup. Ktos z forum nie byl w stanie nosic soczewki dluzej niz godzine. Sam malem problem z doborem 1 soczewki - na szczescie udalo sie ja zastosowac na drugim oku, a na tym wlasciwym zmieniona zostlala krzywizna plaszcza (miekkiej czesci) i teraz jest rewelacja. Jak juz sie raz dobrze dobierze ksztalt, to potem juz nie ma problemow, bo ew. zmiane widzenia mozna regulowac przez zmiane parametrow twardej czesci przy zamawianiu nowej soczewki. Ze swojego clearkona korzystam juz niecale 1,5 roku, a mialo byc max 1 rok :) W padzierniku ide na kontrole, to zbaczymy czy trzeba zamawiac nowe ze wzgledu na zuzycie czy moze nie.
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 8:34 pm   

[quote="wojgp"]Praktycznie w ogole ich nie czuję, normalnie ruszam galkami gora/dol , lewo/prawo , oko nie lzawi, po prostu rewelacja, mozna normalnie funkcjonowac. Do twardych nie bylem w stanie sie przyzwyczaic. Ponadto 2 twardziele po prostu mi wypadly, co nie mialeo

ile godzin dziennie je nosisz? krople jakies stosujesz? jesli tak to jakie?
jaki masz stozek? bardzo zaawansowany ?
 
 
 
wojgp 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 149
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 8:42 pm   

Noszę minimum 15 godzin dziennie i tak od prawie poltora roku. Przetestowalem rozne krople - najlepsze sa te zawierajace hialuronian sodu - nie zawieraja konserwantow i przypominaja w skladzie ludzkie lzy. W koncu zostalem przy Hyaldrop Multi - warto polowac na okazje na alledrogo :)
Do wypelnienia soczewki przed zalozeniem uzywam soli fizjologicznej.
Prawe oko po przeszczepie w 2007 r. , bez soczewek widze b. kiepsko, z socz. jakies 70-80%, lewe oko po crossie (zaawansowanie stozka tak gdzies 5/10, grubosc rogowki 440) w grudniu 2011. Z soczewka widze ok 90%
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: