KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
ciśnienie w oku
Autor Wiadomość
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 4:13 am   

Ja z tego co pamiętam po betopticu (nie jestem pewny w każdym razie kropelki na obniżenie ciśnienia w oku,które po przeszczepie stosowałem) chciałem zejść z tego świata (duszności, bezdech itp) były to objawy uboczne stosowania tych kropelek (wypisz wymaluj w ulotce było napisane i takie same miałem ...przeczytałem je dopiero po odstawieniu kropli :razz: ). Aktualnie nie stosuje nic na obniżenie ciśnienia w oku, ciśnienie jest w normie więc wszystko miejmy nadzieje jest i będzie ok.
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 12:59 pm   

na obniżenie ciśnienia stosuje piwo lub wino w odpowiednich ilościach :D
 
 
karolb1984 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 60
Skąd: kicin
Wysłany: Wto Mar 24, 2009 1:23 pm   

ja mam bezdech i dusznosci podczas snu lub fizycznosci spowodowane moja skolioza to znaczy boczne wygiecie kregow szyjnych i ledzwiowych klatke piersiowa lejkowata
 
 
 
Jahu 

Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 6
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw Paź 22, 2009 2:47 am   

To ciśnienie w oku to ciekawa sprawa. Wydaje się logiczne, że to ciśnienie, które wypycha rogówkę jest jedną z przyczyn stożka (a może główną przyczyną). Ja ciśnienie oczu miałem mierzone 4 razy w przeciągu miesiąca. Zawsze w normie (od 11 do 17mmHg). Nawet brałem krople na obniżenie ciśnienia (Xalatan) przez krótki czas. Mimo dobrego ciśnienia, badanie tarczy nerwu wzrokowego wykazało ubytki włókien nerwowych (podejrzenie jaskry). To badanie podobno pozwala wykryć uszkodzenie tkanki nerwowej na kilka lat przed zauważalnym zawężeniem pola widzenia. Mam także początkowe objawy stożka, czyli nieregularny astygmatyzm. Zaczyna mnie to zastanawiać. Czytałem gdzieś, że ciśnienie w oku może się znacznie zmieniać, z dnia na dzień lub z godziny na godzinę, np. po wysiłku fizycznym. Czytałem także, że wzrasta podczas snu, kiedy to ciśnienie tętnicze maleje i że to właśnie podczas snu chorzy na jaskrę są narażeni na uszkodzenie nerwu wzrokowego. Więc moim zdaniem jest całkiem możliwe, że mimo dobrego ciśnienia na codzień, może ono wzrastać w ciągu dnia lub w nocy i utrzymywać się na wysokim poziomie na tyle długo aby powodować chorobę, a potem wraca do normy. Takie zmiany mogą postępować latami i mogą ściśle zależeć od naszego trybu życia. A podwyższone ciśnienie w oczach nie zostaje wykryte przez lekarzy.
 
 
 
AntiochXIV 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Mar 15, 2010 12:02 pm   Re: ciśnienie w oku

edyta napisał/a:
Powiedzcie mi moi drodzy czy kazdy stozkowiec ma cisnienie wewnatrzgalkowe spowodowane stozkiem? czy to wcale nie musi byc regula? napiszcie jak to u Was wyglada, czy stosujecie kropelki jakies itd ;) Pozdrawiam :D :D :D
ciekawe, bo mi w dzień zdiagnozowania SR wyszło 10 i 12 na oczach. Trudno powiedzieć jak będzie u mnie po zabiegu(24 marca mam kwalifikację w Sosnowcu :)
_________________
Stożek twój Wróg
 
 
laki 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 24
Skąd: GLIWICE
Wysłany: Pon Mar 15, 2010 3:48 pm   

co do tych kropli to niema zgody wsród okulistów.ja od wykrycia stozka nie uzywam tego.wysiłek fizyczny typu siłownia wypycha stożek.chodziłem regularnie na siłownie i tak załatwiłem prawe oko.stosuje tylko cornelegel
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: