KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
niskie cisnienie w oku
Autor Wiadomość
bora7 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 3
Skąd: białystok
  Wysłany: Sob Wrz 26, 2009 11:46 am   niskie cisnienie w oku

witam.
mam kilka pytań.
lekarze podejrzewają u mnie stożek rogówki!
ale z tego co wiem przy stożku rogówki jest wysokie ciśnienie. a u mnie jest ciśnienie bardzo niskie(7-9)w oku prawym a w zdrowym oku lewym jest 14(chyba normalne).
czy kos ma coś podobnego ?? i czy to jest na pewno stożek rogówki czy nie??
z góry dziekuje!!
Paweł Białystok
 
 
 
bazooka 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 155
Skąd: Rumia / Gdynia
Wysłany: Sob Wrz 26, 2009 2:07 pm   

Nie sądzę, że na podstawie tylko ciśnienia w oku ocenić czy masz stożek rogówki...
Polecam lekturę: http://forum.keratoconus.pl/viewtopic.php?t=81
Lekarze musieli zrobić Ci badania chyba jeszcze inne prawda, skoro podejrzewają - co i w czym wyszło :?:
No i jeszcze poczytaj tu: http://keratoconus.pl/index.php/keratoconus/
_________________
...noszę soczewki twarde:
OL - stożek stadium III - widzenie bez soczewek: 20%, w soczewkach: 95%
OP - stożek stadium II - widzenie bez soczewek: 40%, w soczewkach: 95% [9.09.14 => poprawa o 0,5 dioptrii - można wymienić soczewkę na słabszą!]
 
 
bora7 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 3
Skąd: białystok
Wysłany: Sob Wrz 26, 2009 6:36 pm   

Miałem jeszcze badanie grubości rogówki i usg oka !! ale słyszałem że przy SR jest duże ciśnienie oka!!
a ja mam właśnie w tym oku małe ciśnienie!!
Od wielu lat nosiłem okulary na oko prawe +3,5 a teraz od miesiąca bardzo się pogorszyło i w ostatnim badaniu mam cylinder 10, nie wiem co robić bo lekarze sami nie widzieli takiego czegoś.
ps. mogę wysłać te badania jak ktoś chce na meila! bo w Białymstoku nikt nie wie co to mi jest!!
 
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Sob Wrz 26, 2009 8:35 pm   

ja przy stożku miałem niskie ciśnienie w oku, nawet brałem coś na podwyższenie go, a Ty nie panikuj tylko znajdz lekarza który ma sprzęt do diagnozowania stożka, nawet poza Białymstokiem, na stronie masz kilka adresów, no i te plusy mnie zastanawiają, gdzies czytałem chyba że przy stożku jest się krótkowidzem czyli ma się minusową wadę ale nie wiem czy to prawda, pozdrawiam.
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Pon Wrz 28, 2009 8:46 am   

A mi lekarza zawsze mówią "Ma pani bardzo dobre ciśnienie w oku, takie jak zdrowy człowiek." [pomijam fakt, że i tak przepisują mi betoptic, od którego mdleję]. Więc to chyba nie reguła.
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
bora7 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 26 Wrz 2009
Posty: 3
Skąd: białystok
Wysłany: Pon Wrz 28, 2009 10:55 pm   

Dzięki za zainteresowanie moją chorobą. Martwi mnie to, że jak byłem w marcu u okulisty to miałem robione badanie komputerowe wzroku i w OP miałem +3,5 ( i nosiłem takie okulary) a teraz we wrześniu mam cylinder 10 (czyli astygmatyzm) i tym okiem widzę wszystko za mgłą. Na szczęście w OL jest okej. Lekarze podejrzewają u mnie stożek, ale jakiś dziwny bo ciśnienie w zależności od tego jaką jest mierzone metodą waha się od 4 do 7. A na takie flakowate oko nie mogą założyć żadnej soczewki. A ja myślę że to coś innego...

Pozdrawiam Paweł
 
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 8:05 pm   

bora7 idz do takiego okulisty który ma dużo róznego sprzętu (jakaś prywatna klinika czy jakiś większe centrum okulistyczne, tam za jednym razem zrobią Ci kompleksowe badania, zapłacisz trochę ale zostaniesz zdiagnozowany, z okiem nie ma żartów, ja tak sobie załatwiłem siatkówkę, odkleiła mi się a ja widząc (dosłownie :mrgreen: ) że coś jest nie tak łaziłem po róznych paparuchach którzy nie dysponowali zadnym sprzętem, tylko fotel, biórko i tablica z literkami i bezradnie rozkładali ręce, kiedy poszedłem do dobrze wyposażonego gabinetu od razu zostałem zdiagnozowany i odpowiednio pokierowany, oczywiście kosztowało mnie to trochę, mówię Ci nie zwlekaj, pozdrawim.
_________________
Istnieją trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, okropne kłamstwa, statystyki.

Benjamin Disraeli
 
 
frond 

Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 30, 2009 6:09 pm   

Frisson napisał/a:
[pomijam fakt, że i tak przepisują mi betoptic, od którego mdleję]

Betoptic (bodajże 0,5%) został u mnie zmieniony (podobno powoduje też uczucie suchego oka, na które się skarżyłem) na Xalatan. Ponieważ powiedziałem, że Xalatan skończył się mi miesiąc temu, a oczy jak były miękkie, tak są nadal (niestety ciśnienie w oczach nie było mierzone przyrządem do tego, tylko palcami), więc Xalatan został odstawiony (ale znaleziono u mnie inną dolegliwość, więc i tak nie uniknąłem zakupów w aptece).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: