KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Koszty przeszczepu
Autor Wiadomość
s.goluchowski 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 3
Skąd: Kielce
Wysłany: Śro Gru 28, 2011 3:21 pm   Koszty przeszczepu

Witam

Wiem, że czeka mnie przeszczep drążący lecz nie mam pojęcia jakie to mogą być koszty. Czytam różne posty na forum i nie widzę żadnych informacji na ten temat. Czy któraś z osób po byłaby w stanie choć w dużym przybliżeniu oszacować jaki wypadałoby mieć zapas gotówki na pierwsze 1,5 do 2 lat? Niestety w tym temacie nie jest u mnie zbyt wesoło a lewemu oku nie pomagają już żadne okulary, soczewki twarde czy hybrydy. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
 
 
legre 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 109
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw Gru 29, 2011 9:49 am   

Cześć,

Przeszczep w prywatnej klinice np. Okolaser w Warszawie ok.10 000. Kolejka podobno jakieś 70 osób.
Na NFZ nie płaci się. Trzeba się okazać aktualnym dowodem ubezpieczenia. Kolejka bardzo dłuuuga. Jak przypadek nie jest pilny to chyba średnio jakieś 2,5 roku, zależy jeszcze w którym szpitalu.
 
 
 
s.goluchowski 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 3
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw Gru 29, 2011 10:11 am   

Dziękuję za informacje. A czy możesz jeszcze mi powiedzieć czy wizyty przed i po zabiegu oraz leki i okulary/szkła też są refundowane przez NFZ czy juz we własnym zakresie płatne? Operację chciałbym mieć robioną w Katowicach w Kolejowym na NFZ nawet jeśli musiał bym czekać rok czy półtora dłużej niż gdzie indziej
 
 
irek-28- 

Rok wykrycia SR: 1992
Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 62
Wysłany: Czw Gru 29, 2011 4:49 pm   

Stawiam że w Katowicach w kolejowym , albo Św Barbary w Sosnowcu czas oczekiwania będzie dużo krótszy.
 
 
legre 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 109
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw Gru 29, 2011 4:58 pm   

To tak jak z normalnym lekarzem rodzinnym. Wizyta w poradni okulistycznrj na NFZ nic nie kosztuje. Prywatnie jak wiadomo. Z tego co się orientuję to pierwsze trzeba dostać skierowanie na konsultacje w sprawie przeszczepu do konkretnego szpitala. Zapytaj swojego okulistę niech ci takie wystawi. Potem trzeba zadzwonić do Kolejowego i ustalić termin wizyty. Ja miałem za pół roku, zresztą nie pojechałem bo miałem prywatną wizytę u tego samego lekarza na tydzień wcześniej, to nie było po co jechać jeszcze raz. Następnie wpisują na listę oczekujących jak się pacjent kwalifikuje i się czeka, czeka aż pewnego dnia dzwonią i każą przyjechać na operację. A po. To najczęściej widuje się ludzi w prywatnych gabinetach, nie wiem do końca dlaczego, może po prostu inne podejście lekarza, krótsze kolejki, mniej stresu.
Pomoce optyczne w zdecydowanej większości trzeba pokrywać z własnej kieszeni.
NFZ refunduje jak dobrze pamiętam 70% z max. 500pln raz na 2 lata. Wychodzi 350pln refundacji.
 
 
 
s.goluchowski 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 3
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw Gru 29, 2011 6:06 pm   

Dziękuję za pomoc. Teraz muszę udać się do jakiegoś znośnego okulisty na badanie i skierowanie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: