KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Ile kropli wkrapiać podaczas dnia ?
Autor Wiadomość
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 1:00 pm   Ile kropli wkrapiać podaczas dnia ?

Mam pytanie jak w temacie ile kropli (oczywiście nie w sensie ilościowym i aż tak dokładnym) wkrapiacie w oczy w jakich odstepach czasowych itd. Na ile staracza Wam opakowanie sztucznych łez czy też innych kropli nawilżających np o pojemności 10 ml. Ja stosuje ostatnio znowu hylo comod i doszedłem do wniosku, że opakowanie tych kropli przy dość dużym obciążeniu ślepi (po 12-14 godzin w soczewkach) starcza mi na 7-12 dni ale te 12 dni to już skrajne maksimum.
Zastanwiam się czy ja za często tych ślepi nie kropie ...ale soczewki mi wysychają na oczach więc raczej nie sądzę, bym był "nadgorliwy" ze stoswaniem kropli. Może zaczyna się u mnie pojawiać syndrom suchego oka :roll:
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
DEDAL 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 191
Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 4:23 pm   

Moja dawka dzienna tez jest spora stosuje hylo comod zapodaje sobie odrazu 2 krople na raz odstepy czasowe sa rożne zalezy to od stanu oka jak wysycha wiec moje opakowanie wystarcza maxymalnie na miesiac.Ale ale zauwazyłem tez im wiecej sie ich kropi tym czesciej oko domaga sie nawilzenia.Pewnego razu zabrakło mi tych kropelek i po 2 dniu kiedy ich nie miał nie czułem potrzeby nawilzenia,ale zaznacze ze to były chłodne dni ponure bez słonca i nie nosze szkieł wiec chyba wszystko ma znaczenie
_________________
"Być nie mieć"
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 7:17 pm   

3-4 tyg
_________________
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 10:05 pm   

Max napisał/a:
starcza mi na 7-12 dni ale te 12 dni to już skrajne maksimum.

Tam jest napisane, że maksymalnie po 1 kropli do oka, 3x dziennie. Mi wystarcza na 12 tygodni, czyli czas użyteczności...
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 10:13 am   

czas użyteczności jakichkolwiek kropi do oczu to 1 miesiąc!!
_________________
 
 
DEDAL 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 191
Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 11:07 am   

hylo comod ma termin 12 tygodni przydatnosci po otwarciu :roll:
_________________
"Być nie mieć"
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 12:18 pm   

Dokładnie.
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 1:01 pm   

To z tego co widzę po wypowiedziach ...jestem "rozrzutny" w stosowaniu kropel ...ale nie moge ich mniej stosować bo soczewki odrazu wysychają na oczach, ból, przekrwione oczy itd. Próbuje zmniejszać dawki ale jakoś to nie wykonalne jest w moim przypadku może rzeczywiscie mam zbyt mało własnych nawilżać w organizmie :roll:
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 5:33 pm   

No to może pij więcej wody, jedz więcej cytrusów i zażywaj witaminy...
A jak nie pomoże to przynajmniej zaczniesz zdrowo wiosnę :wink:
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
leon 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń/Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 29, 2008 1:01 am   

u mnie opakowanie starcza ok. półtora miesiąca, ale noszę obecnie tylko jedną soczewkę. również zauważyłęm, że im częściej zakraplam tym więcej oko się domaga, tak jakby "oduczało" się naturalnego nawilżania
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Wto Kwi 29, 2008 8:48 am   

leon napisał/a:
że im częściej zakraplam tym więcej oko się domaga, tak jakby "oduczało" się naturalnego nawilżania


dokładnie to samo zauważyłam, przedtem zakrapiałam co godzinę i domagało się więcej i więcej, teraz zakrapiam w ciągu pracy 2-3 razy i też jest ok
_________________
 
 
nameless 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 58
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 5:53 pm   

jednego dnia czesto a innego rzadziej
srednio opakowanie systene czy hylocomod na 2 tyg
systane obecnie maja termin uzywalności do 6 mies (mam je przed soba biurku)
chylo comod chyba 3 mis
 
 
leon 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń/Gdańsk
Wysłany: Wto Cze 17, 2008 12:06 am   

a ja ostatnio zauważyłem w przypadku kropli aquify, ze zbyt częste zakraplanie jakby "zasyfia" oko i powoduje bardzo nieprzyjemne wrażenie. być może dlatego, że mają one bardziej lepką konzystencję niż inne, bardziej wodniste krople, przy których nie zauwayżyłem takiego efektu (np. hyabak czy hylocomod)
 
 
bazooka 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 155
Skąd: Rumia / Gdynia
Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 10:48 am   

leon, używam kropli Aquify i nic takiego się nie dzieje...
Według mojej okulistki są one najlepsze po wycofaniu z produkcji CLENS100 - mają lepką konsystencję ponieważ mają funkcję usuwania zebranego pod soczewką białka.
Używam je tylko wtedy gdy czuję dyskomfort - uzależnione jest to od ciśnienia atmosferycznego oraz wilgotności powietrza - czasami muszę zakroplić co 0,5h-1h a czasami co pół dnia - zawsze po jednej kropli do oka :)
_________________
...noszę soczewki twarde:
OL - stożek stadium III - widzenie bez soczewek: 20%, w soczewkach: 95%
OP - stożek stadium II - widzenie bez soczewek: 40%, w soczewkach: 95% [9.09.14 => poprawa o 0,5 dioptrii - można wymienić soczewkę na słabszą!]
 
 
leon 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń/Gdańsk
Wysłany: Nie Paź 04, 2009 2:07 am   

bazooka napisał/a:
Według mojej okulistki są one najlepsze po wycofaniu z produkcji CLENS100


uważam, że to jedne z lepszych kropli, używam ich zamiennie z innymi (hyabak, filmabak, hylo-comod), ale czy są najlepsze to trudno powiedzieć, w każdym razie nie idealne, bo zawierają konserwanty.

bazooka napisał/a:
mają funkcję usuwania zebranego pod soczewką białka

nie wydaje mi się. przynajmniej ani słowa na tym o ulotce. CLENS100 rzeczywiście miały właściowści odbiałczające, ale nie Aquify.

bazooka napisał/a:
uzależnione jest to od ciśnienia atmosferycznego oraz wilgotności
powietrza

z tą wilgotnością to bym się zgodził. w deszczowe dni jest znacznie lepiej :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: