KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
POGORSZENIE PO XLINKINGU
Autor Wiadomość
emercelhh 

Rok wykrycia SR: 1985
Dołączyła: 03 Gru 2011
Posty: 18
Wysłany: Pon Sty 16, 2012 11:37 am   POGORSZENIE PO XLINKINGU

Witam. Jestem ponad 2 miesiące po xlinkingu i mam pewien problem, obraz zjezdza mi w dół. Np. jadąc samochodem, mam wrażenie że samochody jadące z naprzeciwka maja włączony drugi rząd świateł pod tymi właściwymi. Mam też trudnosci z czytaniem niektórych liter. Przed zabiegiem nie miałem czegoś takiego.
To normalne? Mieliście tak? Jest jakaś szansa że to minie? Ile sie jeszcze bede z tym męczył?



pozdrawiam
 
 
michall 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 16, 2012 1:45 pm   Re: POGORSZENIE PO XLINKINGU

emercelhh napisał/a:
Witam. Jestem ponad 2 miesiące po xlinkingu i mam pewien problem, obraz zjezdza mi w dół. Np. jadąc samochodem, mam wrażenie że samochody jadące z naprzeciwka maja włączony drugi rząd świateł pod tymi właściwymi. Mam też trudnosci z czytaniem niektórych liter. Przed zabiegiem nie miałem czegoś takiego.
To normalne? Mieliście tak? Jest jakaś szansa że to minie? Ile sie jeszcze bede z tym męczył?



pozdrawiam


to ze widzisz drugi rzad swiatel to normalna sprawa, efekt stozka, odnosnie rozmycia to tez tak mialem ale pomogl po 2 dniach stosowania mi 4x dziennie dexafree i cornergel na noc :)
 
 
emercelhh 

Rok wykrycia SR: 1985
Dołączyła: 03 Gru 2011
Posty: 18
Wysłany: Pon Sty 16, 2012 7:05 pm   

Dzieki za odpowiedz. Tylko, że przed zabiegiem nie miałem takiego efektu rozciagania obrazu w dół, to znaczy że stożek się zwiększył albo zmienił kształt??
 
 
michall 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 17, 2012 9:33 pm   

zrob topografie, nie jestem lekarzem :) btw jak nie miales efektu ducha po co robiles crossa?

[ Dodano: Sro Sty 18, 2012 4:14 pm ]
taki update, po nowych lekach bylo u mnie lepiej przez 3 dni a teraz znowu wszystko jest troche rozmyte... w sumie to sie zgadza z tym co mi dr powiedziala po zabiegu ze wzrok moze sie stopniowo polepszac i pogarszac...
_________________
cross linking pod koniec 2011.
 
 
senai 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 12
Skąd: gdańsk
Wysłany: Śro Sty 18, 2012 10:17 pm   

ja jestem po crosslinking u dr Jaworskiego doktor miły, ale niestety nie dość ze zabieg nie zatrzymał postępu to jeszcze go przyspieszył!!!! przynajmniej przez pierwsze 9 iesiecy bo tyle zasu jestem po i to w stopniu zaskakująco wysokim.....
PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED POCHOPNA DECYZJĄ, BO ZABIEG MOŻE JAK WIDAĆ NA MOIM PRZYPADKU ZNACZĄCO POGORSZYC WIDZENIE!!!!!!

Nie wspominają już o zmętnieniu rogówki w obu oczach co jest normą. Zawsze karza sie podpisac pod oswiadczeniem ze przyjmujesz to do wiadomosci i nie bedziesz roscił... przed zabiegiem.Szkoda tylko ze mówią iz zdarza sie to niezwykle rzadko, bo teraz widze ze jednak zawsze.....
A widzeiec nie wiadomo jak długo mi przyjdzie bo rogówka nie dość ze zmętniała i wszystko jest mniej wyrażne to jest z kazdą kontrolą coraz mniejsza.

Sporo dobrych lekarzy nie wierzy w to leczenie i mają rację, załuję ze nigdzie wczesniej nie natknęłam sie na taką opinie niegatywną bo komplikacje po zabiegu są bardzo czeste....
 
 
legre 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 109
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw Sty 19, 2012 9:36 am   

Cytat:
Sporo dobrych lekarzy nie wierzy w to leczenie i mają rację, załuję ze nigdzie wczesniej nie natknęłam sie na taką opinie niegatywną bo komplikacje po zabiegu są bardzo czeste....

Ja osobiście spotkałem sie już wcześniej z takimi opiniami u lekarzy od stożka których odwiedziłem w ostatnim czasie, jeden z nich który podobno jeździ trochę po świecie na różne tam konferencje przedstawił mi nawet cała historię jak ta metoda została wprowadzona na rynek. Nie chcę się za bardzo wypowiadać na ten temat, bo kiedyś już przedstaewiłem na tym forum to co lekarze mi mówili i mało mnie nie zjedzono żywcem. Dodam tylko że dobre kliniki polecaja utwardzanie ale po różnych zabiegach i tylko wtedy gdy coś zaczyna się psuć (oprócz keraflex gdzie bez crossa metoda ta nie ma sensu).
 
 
 
michall 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 19, 2012 1:53 pm   

legre napisał/a:

Ja osobiście spotkałem sie już wcześniej z takimi opiniami u lekarzy od stożka których odwiedziłem w ostatnim czasie, jeden z nich który podobno jeździ trochę po świecie na różne tam konferencje przedstawił mi nawet cała historię jak ta metoda została wprowadzona na rynek. Nie chcę się za bardzo wypowiadać na ten temat, bo kiedyś już przedstaewiłem na tym forum to co lekarze mi mówili i mało mnie nie zjedzono żywcem. Dodam tylko że dobre kliniki polecaja utwardzanie ale po różnych zabiegach i tylko wtedy gdy coś zaczyna się psuć (oprócz keraflex gdzie bez crossa metoda ta nie ma sensu).


tylko pytanie co robic jak stozek ci sie poglebia... ja widze znaczne pogorszenie "efektu ducha" na przestrzeni ostatnich miesięcy wiec cross jest w miare naturalnym pierwszym krokiem...

[ Dodano: Czw Mar 15, 2012 7:57 pm ]
4 miesiące po zabiegu i mam niestety znaczne pogorszenie widzenia. Optyk ppowiedział że rogowka zaczyna mętnieć, efekt poświaty świetlnej jest coraz mocniejszy a obraz poza tym że ma ducha na dole to po crossie znacząco zaczal sie pojawiac na gorze. Ide na kontrole w przyszlym tygodniu ale widze ze cross to była bardzo zła decyzja.

Czy ktoś wie czy można coś zrobić z mętniejącą rogówką?
 
 
senai 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 12
Skąd: gdańsk
Wysłany: Nie Lut 17, 2013 4:20 pm   

mi powiedział okulista ze zabieg crosslinking zostawił blizny na rogówce, które na dobre popsuły widzenie i tak słabego oka........
NIE WARTO ROBIC CROSSA
 
 
averdas 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 25 Kwi 2013
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 27, 2013 3:50 pm   

no wlasnie u mnie efekt ducha na lewym oku byl lekki, po crossie jestem miech a obraz sie bardzo rozjechal w dol tak o 95% wiec jak widze to 2 rzedy tego samego tekstu co czytam :razz: zobacze co dalej jak sie bedzie to poglebialo to zostaje mi przeszczep na oboje oczu :evil:
_________________
jestem tu podobno po to żeby żyć
nie pchałem sie na świat lecz kazali mi tutaj być
dali mi imie i numer przypisali
i tak przez życie iśc mi kazali
chcieli tak bardzo ukierunkować mnie
lecz mam ambicje i nie zmienie sie
 
 
michall 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 7:57 pm   

averdas napisał/a:
no wlasnie u mnie efekt ducha na lewym oku byl lekki, po crossie jestem miech a obraz sie bardzo rozjechal w dol tak o 95% wiec jak widze to 2 rzedy tego samego tekstu co czytam :razz: zobacze co dalej jak sie bedzie to poglebialo to zostaje mi przeszczep na oboje oczu :evil:


a miales crose ze zdjeciem nablonka czy bez?
_________________
cross linking pod koniec 2011.
 
 
averdas 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 25 Kwi 2013
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 11:58 pm   

akurat ze zdjeciem, mozliwe ze to jest przyczyna ale nie wiem dr izdebska mowila ze all jest ok :???: ale widze ze mi sie widzenie rozjedza teraz juz widze nieco w bok i gore :S jak tak dalej bedzie postepowalo to na zapas sie zapisze na przeszczeb obydwu rogowek. Bo szkoda i tak kase w bloto wydawac jak byle zabiegi to lekko 2,3tysi :lol:

tak na marginesie miesiac prawie od crossa wiec tez ciezko mi cos powiedziec :roll:
_________________
jestem tu podobno po to żeby żyć
nie pchałem sie na świat lecz kazali mi tutaj być
dali mi imie i numer przypisali
i tak przez życie iśc mi kazali
chcieli tak bardzo ukierunkować mnie
lecz mam ambicje i nie zmienie sie
 
 
Maria70 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 41
Skąd: OPOLE
Wysłany: Nie Cze 02, 2013 11:32 am   

Ja cross miałam wykonany w styczniu br na jedno oko i też poprawy nie widzę mówią ,że po 6 m-c będzie lepiej oko mnie trochę pobolewa lecz na kontroli mówią że wszystko jest ok Co to jest ten efekt ducha bo ja jak popatrzę na gałkę oczną pod pewny kontem to mam na tym oku taką jasną obwódkę w koło tęczówki jakby podświetloną.Pozdrawiam
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Czw Cze 06, 2013 11:37 am   

Maria70 napisał/a:
Co to jest ten efekt ducha bo ja jak popatrzę na gałkę oczną pod pewny kontem to mam na tym oku taką jasną obwódkę w koło tęczówki jakby podświetloną.Pozdrawiam


hmm efekt ducha miedzy innymi poniżej





Lekarz mnie powiedział kiedys ze na początku mojej przygody z przeszczepem ze cross na drugie oko nie gwarantuje poprawy widzenia. Moze poprawić wzrok ale nie musi
 
 
Maria70 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 41
Skąd: OPOLE
Wysłany: Pią Cze 07, 2013 10:15 am   

Dzięki już wiem o co chodzi takie widzenie to ja miałam przed crossem i po tez a do tego dochodzi jeszcze od czasu do czasu ból oka taki do zniesienia lecz martwi mnie , kiedys tego nie miałam .W Katowicach lekarz mówi , ze jest wszystko ok .
 
 
michall 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 08, 2013 8:58 am   

Baca napisał/a:
to ostatnie to efekt ducha, swiatla to efekt halo a pierwsze to rozmycie :P
_________________
cross linking pod koniec 2011.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: