KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Swieżo po przesczepie
Autor Wiadomość
norbi7902 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 5
Skąd: Radom
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 6:55 pm   Swieżo po przesczepie

Witam mam na imię Norbert
Dnia 18.01.12 miałem przeszczep drążący w Warszawie na Szaserów jak macie pytania to chętnie odpowiem .
Operował..ppłk. dr n. med. Radosław Różycki,mjr lek. Rafał Pawlik.
Jak na razie jestem zadowolony z dnia na dzień jest coraz lepiej oby było tak dalej pozdro..
 
 
piotr h. 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 22
Skąd: legnica
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 12:19 am   

Witaj pytanie standardowe jak zmieniło się widzenie przed i po zabiegu
 
 
norbi7902 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 5
Skąd: Radom
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 4:29 pm   

A wiec moje widzenie przed przeszczepem było bardzo słabe nie odczytywałem nawet liter z 1m dosłownie nic . Nawet nie widziałem kto przede mną stoi tylko rozmazany obraz po prostu tragedia .Oko lewe miałem do bani ,ale teraz po przeszczepie jest różnica nie jest to jakieś super extra widzenie ale po 2 miesiącach czytam 5ty rząd na tablicy. I wydaje mi się że może będzie lepiej. W moim przypadku nie miałem na co czekać bo rogówka była cienka i mogła pęknąć ,wykryta została w 94roku tak więc czas robi swoje.Powoli zaczynam odstawiać krople i 1marca jadę na kontrole więc będę wiedział więcej.
 
 
piotr h. 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 22
Skąd: legnica
Wysłany: Śro Lut 29, 2012 10:13 pm   

daj znac jak wizyta jakie rokowania kiedy korekcja okularkami potem moze hybrydy
 
 
norbi7902 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 5
Skąd: Radom
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 3:48 pm   

Siemka sorki ze nie odpisywałem ale miałem sporo roboty na głowie .Po przeglądzie mojego stożka rokowania są chyba dobre nic się nie zmieniło widzenie jest takie same w okularach 4 rząd. Doktor kazał mi zredukować krople Dexafree 4 na 3 razy dziennie i Oxyal na lepsze smarowanie .O korekcji nic na razie nie mówił może na następnej wizycie. Już nie długo jadę na następny przegląd to dam znać pozdroo
 
 
piotr h. 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 22
Skąd: legnica
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 9:02 pm   

a jak u Ciebie z jazdą samochodem
 
 
norbi7902 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 5
Skąd: Radom
Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 3:25 pm   

Samochodem mogę śmigać bo widzę trochę lepiej niż przed przeszczepem .Mam lekki astygmatyzm tylko wtedy jak się długo patrze w jeden punkt.Ale odróżniam jaki punkt jest fałszywy bo przez prawe oko z soczewką twardą widzę lepiej niż przez lewe. Nie przeszedłem badań na kierowce zawodowego tylko z tego względu ze zabrakło 3 Dioptrie ale psychotesty zaliczyłem oraz badania 3d i kolory .(nie jestem kierowcą zawodowym ale moja firma ma takie wymagania). Z Radomia do Warszawy na wizyty poruszam się autem i nie mam żadnych problemów nie widzę różnicy.Jak tylko dostanę hybrydy albo okulary to spróbuje jeszcze raz z badaniem. Doktor powiedział mi ostatnio żebym się nie śpieszył jak nie muszę, bo po przeszczepie potrzeba dużo czasu żeby oko doszło do siebie.
 
 
piotr h. 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 22
Skąd: legnica
Wysłany: Śro Maj 16, 2012 12:06 am   

jak widzenie Norbi??
 
 
Marika 

Rok wykrycia SR: 1990
Dołączyła: 18 Sie 2012
Posty: 5
Wysłany: Sob Sie 18, 2012 9:45 pm   

Witam,
piszę w imieniu mojej mamy, która w tym roku jest zakwalifikowana do przeszczepu w szpitalu wojskowym na szaserów.
Mieszkamy w Gdańsku i jestem ciekawa czy po operacji od razu wypisują, czy z uwagi na wizytę kontrolną po kilku dniach od przeszczepu mogą zatrzymać w szpitalu ze względu na dalekie miejsce zamieszkania?
_________________
Marika
 
 
all3n89 


Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 16 Lis 2011
Posty: 19
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 7:19 am   

Przeważnie w szpitalu leży się do tygodnia czasu(może mniej/może więcej).Twoja mama musi zostać pod obserwacją lekarza prowadzącego aby ten zobaczył jak wygląda sprawa rogówki po przeszczepie, potem dostaje wypis i spis konkretnych leków jakie ma używać :)

p.s
Istnieje jakieś niebiezpieczeństwo jeśli soczewka korygująca(którą sie wymienia co miesiąc), nie jest wymieniana od 4miesięcy?(bezmyślnie wyjechałem do pracy, zapominając o tym obowiązku wymieniania soczewki :( )
 
 
Marika 

Rok wykrycia SR: 1990
Dołączyła: 18 Sie 2012
Posty: 5
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 3:47 pm   

Dziekuje za odpowiedz :) oby było tak jak piszesz, że zostanie pod obserwacją w szpitalu.
Jednak niepokoi mnie to że lekarz powiedział jej że po przeszczepie leży dobę a potem wypis a za kilka dni znów wizyta. Łatwo powiedzieć, jeśli mieszka sie w Warszawie :)
To juz jej drugi przeszczep, pierwszy ciężko zniosła i obawia sie kolejnego, chciałaby żeby ktoś z personelu był gdyby coś było nie tak.
Ja chciałabym być również przy niej ale mam dwójkę małych dzieci i nie mogę :(

pozdrawiam
_________________
Marika
 
 
kubek 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 28
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 11:04 pm   

Po przeszczepie tylko dobę w szpitalu ? Coś mi się wierzyć nie chce. Tymbardziej że nie mieszkacie w Wawie.
 
 
 
all3n89 


Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 16 Lis 2011
Posty: 19
Wysłany: Śro Sie 22, 2012 10:45 pm   

Zależy też w jakiej klinice ma mieć przeprowadzaną operacje, mnie operowali w Katowicach (na prawdę polecam!) i leżałem w sumie ok.3-4dni z tego względu że przyjęto mnie późnym wieczorem.Ja osobiście miałem operację w Listopadzie i czuję się bardzo dobrze :) jedyny mankament jest taki że od 4miesięcy nie wymieniałem soczewki opatrunkowej :/ lecz mimo to nic złego nie dzieje mi się z okiem.

Ponawiam również moje pytanie:
"Mogą być jakieś powikłania itd.z powodu niewymieniania soczewki opatrunkowej?Ja ostatnio wymieniałem 4miesiące temu :/ "
 
 
Marika 

Rok wykrycia SR: 1990
Dołączyła: 18 Sie 2012
Posty: 5
Wysłany: Czw Sie 23, 2012 7:30 pm   

Przeszczep mama ma miec w Warszawie na Szaserów.
Czy po każdym przeszczepie nosi sie soczewkę??? co to za soczewka???
Mama nic o tym nie słyszała.
pozdrawiam i dziękuję Wam za odpowiedzi
_________________
Marika
 
 
all3n89 


Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 16 Lis 2011
Posty: 19
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 10:11 am   

Marika napisał/a:
Przeszczep mama ma miec w Warszawie na Szaserów.
Czy po każdym przeszczepie nosi sie soczewkę??? co to za soczewka???
Mama nic o tym nie słyszała.
pozdrawiam i dziękuję Wam za odpowiedzi


Acha ;) Tak po każdym przeszczepie przez rok czasu nosi się soczewkę opatrunkową, ponieważ na oku nadal są szwy (Ja przynajmniej tak mam).Ogólnie należy ją wymieniać co miesiąc bo z tego co mówią ma ona miesiąc czasu ważności.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: