KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
dobór szkieł w dr. Jaworskiego
Autor Wiadomość
rmrowka 

Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 35
Wysłany: Czw Cze 14, 2012 1:28 pm   dobór szkieł w dr. Jaworskiego

cześć

Wczoraj byłem u dr. Jaworskiego, dluzsza chwile oglądał mój stozek , wypowiadał się bardzo negatywnie o hybrydach i w końcu stwierdził ze nosząc ClearKone to równie dobrze moge zapisać sie na przeszczep...... . Wg. niego ClearKone to ostateczność......

Dobrał mi twarde , powiedział ze nie będa mi spadać a widzenie będę miał takie jak w ClearKone.....

Koszt tych soczewek to 2700 zł

Co myślicie zaufać i dobrać ??

rafał
 
 
toxim 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 39
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Cze 14, 2012 2:45 pm   

Od 2006 roku dobieram soczewki u Niego i na bieżąco moją chorobę prowadzi doktor Jaworski, problemów nigdy nie było i zawsze Jego propozycje były trafne. Zdecydowanie warto Mu zaufać ;)

Pozdr.
 
 
zbigniew.n.s 

Rok wykrycia SR: 2002
Dołączył: 12 Cze 2012
Posty: 5
Wysłany: Pią Cze 15, 2012 9:52 am   

Witam.
Ja też noszę soczewki kilka lat i dobieram je u dr Jaworskiego.Zacząłem od soczewek hybrydowych bardzo wówczas polecanych przez pana doktora i było fantastycznie choć jeśli dobrze pamiętam cenowo były droższe od soczewek twardych. Po pewnym czasie firma zaprzestała ich produkcji i siłą rzeczy przeszedłem na soczewki twarde i zaczęły się schody komfort w użyciu bez porównania gorszy zgubiłem soczewki kilka razy w tym 4 razy bezpowrotnie, ostatnio dwie.Teraz będę zamawiał nowe i zamówię soczewki Ck jeśli będą tak dobre jak moje poprzednie hybrydy to będzie super o cenie nie wspominając :lol: .
Pozdrawiam Zbyszek
 
 
m_tomaszko 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 54
Skąd: KRYNICA ZDRÓJ
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 9:15 pm   

to wkońcu jest za czy przeciw hybrydom ?
 
 
wojgp 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 149
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 20, 2012 9:31 pm   

rmrowka: Jesli ktorykolwiek lekarz gwarantuje, ze soczewka twarda Ci nie wypadnie, to juz drugi raz bym sie do niego nie wybral. Soczewka twarda niestety JEST PODATNA na wypadniecie - szczegolnie w przypadku stozka. Poczytaj posty osob, ktore raz na zawsze pozbyly sie w niechciany sposob twardzieli. BZDURY opowiada ten lekarz i mowie to jako amator.

Zastanawiaja mnie negatywne opinie Jaworskiego o hybrydach. Czy uzasadnil to jakos konkretnie czy moze ot tak bez powodu ? Z tego co mi wiadomo Jaworski dobiera soczewki conajmniej od 1,5 roku albo i dluzej, zreszta potwierdza to jego wpis na stronie http://www.synergeyes.pl/...id=96&Itemid=18
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 6:53 pm   

O samym doktorze mam bardzo dobre zdanie. Jest kompetentny, miły i poświęca każdemu pacjentowi bardzo dużo uwagi (nawet jeżeli za drzwiami piętrzy się kolejka, nierzadko spowodowana powyższym :) ).
Jeżeli chodzi o efekty.. Na razie z automatu dobrał mi twarde soczewki (nawet na oko bez stożka), w których mimo zapewnień doktora o poprawnym doborze, nie widzę dobrze. Nie wiem, może miałem zbyt duże oczekiwania do tego typu korekcji..
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 8:45 pm   

Szkła twarde, czy hybrydy?
 
 
 
Sandman 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 164
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 9:42 pm   

Soczewki twarde. Dodam, że ja w okularach widzę dobrze poza tradycyjnym rozciągnięciem źródeł światła. W soczewkach widzę dobrze tylko w momencie kiedy akurat się dobrze ułożą co zdarza im się rzadko (a nawet wtedy dodają pewne ciekawe refleksy w nocy od siebie). Na chwilę obecną okulary są więc dla mnie o wiele lepszym rozwiązaniem o czym w sumie doktor powinien mnie poinformować zanim wydałem pieniądze.
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 4:50 pm   

Moim zdaniem kazde zle soczewki mozna reklamowac na podstawie niezgodnosci zakupionego towaru z umowa
 
 
optotom 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 39
Wysłany: Wto Mar 18, 2014 8:15 pm   

Dokładnie, soczewki RGP każdej firmy są z gwarancją dopasowania. Jaworki pracuje głównie na Hechcie, a oni dają pacjentowi 10tygodni na adaptację. Jeśli się nie przyzwyczaisz albo coś jest nie tak oddajesz soczewki i dostajesz zwrot ok 75% ceny zakupu.
 
 
synthman80 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 85
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro Cze 04, 2014 2:15 pm   

Czy jest tak mało specjalistów od stożka na północy Polski....Ostatnio jak byłem na kontroli był facet z Gdańska.
 
 
Barbraa59 

Rok wykrycia SR: 2012
Dołączyła: 06 Gru 2014
Posty: 2
Wysłany: Wto Sty 06, 2015 11:32 pm   

Polecam tego okuliste
http://www.rankinglekarzy...towice-siedlce/
 
 
bugi 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 74
Wysłany: Nie Lut 22, 2015 2:20 pm   

Czy przed doborem soczewek twardych trzeba jakiś czas nie chodzić w starych soczewkach? tzn. np. kilka dni bez soczewek, żeby mapa rogówki wyszła najbardziej wiarygodna?
_________________
Piłem w Spale, spałem w Pile i to jak na razie tyle...
 
 
Radek88

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 17
Wysłany: Nie Lut 22, 2015 7:13 pm   

Moim zdaniem tak
 
 
synthman80 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 85
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Nie Lut 22, 2015 11:35 pm   

bugi napisał/a:
Czy przed doborem soczewek twardych trzeba jakiś czas nie chodzić w starych soczewkach? tzn. np. kilka dni bez soczewek, żeby mapa rogówki wyszła najbardziej wiarygodna?


a skąd takie teorie? byłem na kontroli ostatnio i nie kazano mi nie chodzić w soczewkach przed mapą rogówki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: