KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Gorzej widze po ciemku czy mi się wydaje?
Autor Wiadomość
1qazxsw23edc

Rok wykrycia SR: 3000
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 6:34 am   Gorzej widze po ciemku czy mi się wydaje?

Witam.
Od pewnego czasu zacząłem dbać o wzrok, robie ćwiczenia, nie siedze blisko komputera itp.
Ale wczoraj zauważyłem coś dziwnego, była już taka szarówka i tak patrzyłem na rejestracje samochodu, byłem moze oddalony o 50m, i tak próbowałem przeczytać ale nie dawałem rady, musiał bym się przysunąć 3-4m, ale zapytałem pewna osobe czy da rade przeczytać z tej odległości rejestracje i ledwo ale przeczytała, ja z tamtej odległości był tego nie przeczytał, jak sie dobrze wpatrzyłem to widziałem tylko białą rejstracje i delikatnie cyfry ale nie rozpoznał bym ich. Potem stałem powiedzmy ok 3m od cyferem takich małych pod tablica i tak zapytałem ta osobe czy to przeczyta, ledwo ale przeczytał, a ja z tej odległości co on nie widziałem tych liter, poprostu było dla mnie za ciemno i żeby to przeczytać musiałem się przysunąć ok metra i wtedy przeczytałem.
Nie mam żadnej wady wzroku i w lewym i w prawym oku mam 1.0
W dzień widzę świetnie wszystko bardzo ładnie, ale jak już się troszkę ściemni tak wieczorem, to już jest troche gożej nie że mi się coś rozmywa, ale np. samochód z daleka już tak jak by jego kontury były takie delikatnie nie ostre.
A np. jak było troche wcześniej, jeszcze nie ciemno tylko było pochmórnie to czytałem ta rejestracje z prawie takiej samej odległości co ta osoba, ale musiałem sie troche przyjrzec.
Czy to normalne że ja po ciemku nie widze tak jak ta osoba? Nie mam żadnej wady a ta osoba też nie ma.
Czy to normalne ze żeby przeczytać to co ona musze przysunac sie blizej bo jest dla mnie za ciemno?
Prosze o odpowiedz, jeśli w złym dziale zamieściłem temat, proszę o przeniesienie, naprawde zależy mi na odpowiedzi
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Czw Cze 13, 2013 9:53 pm   

nie wiem dokładnie kolego czy to stożek ale...........
parę lat temu wybrałem sie odwiedzic siostrę i parkowałem u niej auto na parkingu i bylo bardzo ciemno ...bardzo ciemno..i narzekałem ze ciemno u nich na parkingu strasznie...."normalne oczy" by nie NARZEKAŁY(brak okularów, brak badania)....6 lat po tym zajsciu....PRZESZCZEP ROGOWKI :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: