KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Świeżo po przeszczepie 5.marca 2014 DZIS JUZ 10 MIESIECY PO
Autor Wiadomość
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 4:02 pm   Świeżo po przeszczepie 5.marca 2014 DZIS JUZ 10 MIESIECY PO

witajcie
nie bede sie rozpisywac bo korzystanie z komopa to spory wysilek dlA OCZU
ale jestem juz po przeszczepie lewego oka rogowki w pradze mialem go 6.05 o godzinie 9 rano o 14 bylem w hotelu spowrotem
wszystko bylo naprawde zgrane i dobrze zoorganizowane
jestem3 dzien po w sumie i narazie troszke mnie oko uciska tak jhakby cos ocieralo o powieke ale z dnia na dzien mniej
wiedzenie narazie jak pod woda

piszac to wszystko lekko przymykam oko
chodze w okularach za tydzien niecaly w ostraavie kolejna wizyta.
pozdrawiam opisze wiecej jak bede lepiej widzial
hej

pierwsza moja taka akcja w zyciu i powiem ze niezle doswiadczenie :)
 
 
Kazik 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 98
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 9:28 pm   

Warstwówka czy drążący?

Życzę braku komplikacji i oby jakieś fajne widzenie było. :)
_________________
OL: stożek I-II stopnia; Mini A.S.R.K. + SACL
OP: po przeszczepie warstwowym; Mini A.S.R.K.
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Nie Maj 12, 2013 10:14 am   

przeszczep był drążący
jutro mija tydzien od
zadnego opatrunku nie nosze, okulary zapomnialem napisac sa to przeciw sloneczne
w srode mam wizyte w ostrawue
,gla na oku narazie no ale podobno moze nawet do 3 tygodni tak byc
 
 
kanonier14 

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 40
Wysłany: Śro Maj 15, 2013 6:44 pm   

Witaj. Widze, żę coś się ruszyło z tymi rogówkami, ponieważ dzisiaj dzwonili, a jutro mam zabieg. NIe ukrywam , ze troche sie cykam.

[ Dodano: Pon Maj 20, 2013 5:53 pm ]
No siema. Właśnie wróciłem, ze szpitala. Przyjechałem w czwartek, podstawowe badania i w piątek rano przesszczep. Lekarze się wręcz podniecają moim przeszczepem, mówią, ze genialna robota, szybko się go. Tak jakby mineły juz 3 tyg. Jestem bardzo zadowolony z tego faktu, ale według mnie jest zbyt pięknie. Pred przeszczepem widziałem jedną duyżą literę na tablivy. Dzień po widziałem 4/5 rzędów. Mam lekki swiatlowstręt, ale to jest normalne. Teraz tyl;ko nie nadwyrężać się, kropić oczy i mieć nadzieje, na jak najl;epsze widzenia.

BTW. Przeszczep był w Katowicach. Serdecznie polecam.
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Śro Maj 29, 2013 7:15 pm   

siemka
długo nie pisałem ale jakos nie bardzo było kiedy
własnie mija 3 tygodnie i 2 dni po zabiegu ..widzenie narazie jakby za mgła cały czas, pod koniec dnia mngła mniejsze..kropienie 3 rodzajami kropli + tablety na zmniejszenie cisnieniaw oku
wczoraj byłem na kontroli w ostrawie jest wporzadku goi sie powowoli cho cmogło by szybciej, okon nie boli nie szczypie nie swedzie czuje tylko cos jak mrugam i mocno wyterzam ale staram sie oszczedzac jak moge

dwa tygodnie po było ryzyko jakby odrzutu organizm sie bronił ale dostałem zastrzyk pod oko i krople dosc mocne i narazie jest spoko widzenie nie jest rewelka jak narazie choc gdyby była ostrość to powiem ze napewno kontury i zarysowania tego co widze jest duzo lepsze niz w drugim oku.
narazie rogowka pofałdowana jeszcze troszke nie ułożona , jakis tam obrzek..ale wszystko na dobrek drodze..
to musi potrwac chyba tak mi sie wydaje i tak mi też mówią
 
 
piotr h. 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 22
Skąd: legnica
Wysłany: Pią Maj 31, 2013 1:56 pm   

Napisz proszę więcej o tym ryzyku odrzutu, jakie były objawy, jak zareagowałeś czy kazali Ci jechać do lexum itd
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Śro Cze 05, 2013 10:58 am   AKTUALIZACJA 5 cZERWCA

witajcie
Dwa dni temu byłem w Pradze na kontroli mojego oka po przszczepie wysłali mnie tam z ostravy bo niebardzo wiedzieli jak ugryzc temat mojej mgiełki na oku która nie chciała zejsc

Wpradze okazało sie ze zaradzą ttemu i poddali mnie zabiegowi w którym wpuscili do oka jakis pechcerzyk powietrza dzieki temu nowa rogówka zespoliła sie dokładniej z okiem i nie ma miedzy rogowka a okiem zadnej przerwy, szpary itp..pomiędzy okiem a rogówka zbierały sie plyny oka i ciecz dlatego widziałem jak przez mgłe..

Wszedłem do lexum o 10 wyszedłem o 5 potem na drugi dzien wizyta kontrolna.. i szok czytam literki z Tablicy masakra

wszystko było dosc skomplikowane i długo by pisac ale jak wróce całkowicie do zdrowia i siedzenie przed kompem nie bedzie meczyc napewno opisze..
i tak z wizyty jednodniowej zrobiła sie dwudniowa, zabieg na tej samej sali co przeszczep, powroociło wszystko te same lekarze, siostry, fotel i znieczulenie miejscowe ..ale Widze DUZO DUZO LEPIEJ ostatni raz tak widziałem chyba z 4 lata temu moze :)
pozdrawiam i NIE BAC SIE PRZESZCZEPU, radosc z widzenia potem zrekompensuje wszystki strach, niepokoje, watpliosci i powikłania

[ Dodano: Śro Cze 05, 2013 8:12 pm ]


moj przesszczep po 4 tygodniach, u góry widoczny pecherzyk powietrza z woda ktory wczesniej przyslanial zrenice i slabo widziałem
 
 
Kazik 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 98
Wysłany: Śro Cze 05, 2013 9:04 pm   

Woooow - ot nowość. :shock:

Nie będzie problemu z odżywieniem rogówki, skoro jej część nie ma kontaktu z cieczą wodnistą? Kiedy się wchłonie ten pecherzyk?
_________________
OL: stożek I-II stopnia; Mini A.S.R.K. + SACL
OP: po przeszczepie warstwowym; Mini A.S.R.K.
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Czw Cze 06, 2013 10:26 am   

Kazik napisał/a:
Woooow - ot nowość. :shock:

Nie będzie problemu z odżywieniem rogówki, skoro jej część nie ma kontaktu z cieczą wodnistą? Kiedy się wchłonie ten pecherzyk?


witaj
a wiec tak lekarzem nie jestem ale mysle że wiedzą co robią, tłumaczyli mi ze pomiedzy nowym szczepem a okiem jest za duza szczelinka, za duzy obszar wypelniony ciecza, za grubo :) , sadze ze ma kontakt z ciecza jakikolwiek bo chyba wiedza co robią
a pecherzyk z moich obserwacji juz powoli zanika, napewno jest sporo mniejszy jak na zdjeciu, wiec Doktor powiedział że do tygodnia powinien ustapic nastepna wizyta 24 czerwca :)
 
 
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Czw Cze 06, 2013 11:55 am   

bedzie dobrze zobaczysz!

napisz czy te wszystkie wizyty i zabiegi dodatkowo cos kosztuja?
 
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Czw Cze 06, 2013 6:45 pm   

ptaszeek napisał/a:
bedzie dobrze zobaczysz!

napisz czy te wszystkie wizyty i zabiegi dodatkowo cos kosztuja?


a więc nie jak narazie wszystko w ramach ceny przeszczepu czyli miałem już z 5 wizyt kontrolnych w ostravie 4 i pradze jedną połączona z zabiegiem na sali operacyjnej.
Do tego wszystkie leki , tabletki i krople ktorych uzywam a w tej chwili sa 3 rodzaje dostaje od nich zeby nie być gołosłownym to sama operacja przeszczepu bez wizyt kwalifikacyjnych w Polsce i pradze kosztuje 65000 CZK
 
 
averdas 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączył: 25 Kwi 2013
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 19, 2013 10:41 pm   

nie na moja kieszen ;d jezeli nie uda mi sie dobrac wgl soczewek to mi tylko przeszczep zostanie bo co mi ze nie mam zmetnienia rogowki jak tylko 10% widze z dodatkiem nierownomiernego stozka...
_________________
jestem tu podobno po to żeby żyć
nie pchałem sie na świat lecz kazali mi tutaj być
dali mi imie i numer przypisali
i tak przez życie iśc mi kazali
chcieli tak bardzo ukierunkować mnie
lecz mam ambicje i nie zmienie sie
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Czw Lip 11, 2013 10:05 pm   

Witam
Mineło troche ponad dwa miesiące od przeszczepu..
wszystko chyba ok, na ostatniej wizycie doktor powiedziała ze jest wszystko w porzadku, następna wizyta we wrześniu i moze ściąganie pierwszych szwów. Starałem sie zrobic zdjecie oka zwyklym aparatem, jakosc nie powala ale cos mozna dojrzeć. Acha najważniejsze, widzenie dobre, raz lepsze innego dnia gorsze, rogowka sie uklada ksztaltuje, pracuje :) nic nie boli, nie łzawi, wzrok pogarsza tylko prawe oko które tez bedzie "zaszczepione"

 
 
Kazik 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 98
Wysłany: Czw Lip 11, 2013 10:17 pm   

Co rozumiesz przez dobre widzenie? ;) Jak artefakty?
_________________
OL: stożek I-II stopnia; Mini A.S.R.K. + SACL
OP: po przeszczepie warstwowym; Mini A.S.R.K.
 
 
Baca


Rok wykrycia SR: 2012
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 143
Wysłany: Czw Lip 11, 2013 10:31 pm   

dobre widzenie jak na obecna chwilę gdy jestem 67 dni po zabiegu, na ostatnim badaniu byly 4 linijki widziane, gdybym zakrył opaska prawe oko które ma stożek skrajnie zaawansowany widziałbym swiat lepiej, jednak nakładanie się obrazów z obu oczu powoduje wciąż najbardziej widoczne efekty rozbłysków świateł
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: