To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
KERATOCONUS
Forum przeznaczone dla osób ze stożkiem rogówki

Pozostałe metody leczenia - Topoguided z abrazją + Cross linking w Voigt Medica Kraków

kskawski - Pią Sty 06, 2017 6:42 pm
Temat postu: Topoguided z abrazją + Cross linking w Voigt Medica Kraków
Witam wszystkich serdecznie!

Mam kilka pytań, ale najpierw zacznę od przedstawienia mojego problemu.
Mam wykryty stożek na prawym oku, lewe oko jak na razie idealne widzenie.
Z zawodu jestem inżynierem budowy - potrzebuję badań wysokościowych co przy moim prawy oku jest praktycznie niemożliwe do zdobycia (jakoś zdobyłem xD).
Aktualnie jak mrużę to ostrość wzroku chorego 0,3, zdrowego 1,0. W okularach -4,5D odczytuje 0,6 (też jak mrużę).

Oto moje pytania:

- czy ma ktoś doświadczenie z przytoczonym przeze mnie w temacie zabiegiem?
- jakie odczucia po zabiegu? Jaka poprawa wzroku (najlepiej określone w cyferkach)
- czy jest możliwa jakakolwiek poprawa wzroku po takim zabiegu?
- znam inne możliwości - nie wiem czy możliwe jest badanie wysokościowe w soczewce twarde
- gdzieś doczytałem, że najczęściej stożek atakuje oboje oczu - czy to prawda? Siostra również go ma i również na jednym (prawym) oku

Przyznam szczerze - ogólnie do życia mi to nie przeszkadza, obuocznie widzę perfekcyjnie, ale ze względu na zawód i obawa przed utratą wzroku w razie wypadku zmusza mnie do działania.

Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam

Daniel777 - Sob Mar 18, 2017 12:42 am

Cześć, rzadko tu zaglądam. Ostatni raz chyba rok temu. Wszedłem i zobaczyłem w nagłówku voigt Kraków.

Powiem tak, skoro nie przeszkadza Ci zbytnio stożek w życiu- NIE RUSZAJ oczu żadnymi zabiegami. Wręcz z całego serca ODRADZAM!

Kolejną sprawą jest to, że byłem kiedyś w tej "klinice" voigt w Krakowie.

Byłem kiedyś tak zdesperowany słabym widzeniem, że jak usłyszałem po 15min badaniu od tego faceta (cross na jedno oko, intacs na drugie - gorsze, w sumie jakies 8000-9000zł) byłem niemalże w stanie od razu położyć kase na stół żeby lepiej widzieć.

Na całe szczęście, coś mnie tchnęło, żeby poczekać i zapisałem się na wizytę do Ostravy. Pani doktor w Czechach za głowę się złapała gdy jej powiedziałem co ten "lekarz specjalista - szef kliniki" mi zaproponował.

Powiem tak, gdybym zrobił to co mi polecił ten Voigt dzisiaj byłbym KALEKĄ!!

Według lekarzy z Ostravy nie nadawałem się na żaden zabieg mimo słabego widzenia wtedy, a zabiegi wymienione powyżej ze względu na moją skłonność do szerokich źrenic i stan rogówki, pogorszyłyby widzenie.

Ten człowiek nie ma pojęcia nic o tej chorobie, sprzedaje jedynie godzinne zabiegi za kilka tysięcy złotych.
Poczytaj więcej w "zanim będzie za późno"- w życie ze stożkiem.

Dzisiaj w porównaniu z tamtymi czasami jest o niebo lepiej.
Po pierwsze:
Soki z owoców, wit D +K2, wit C z opakowań 1kg, zdrowa dieta (w której znajduję miejsce na używki w postaci kawałka ciasta podczas okazji, czy zapiekanki na rynku, niewielkich ilości alkoholu)
Dla mnie osobiście bardzo pomaga mycie zatok codziennie rano taką butelką z ciepłą wodą i solą fixsin- jest to skuteczny sposób jakiekolwiek stany zapalne w drogach oddechowych co ma nie bagatelne znaczenie według mnie w tej chorobie.

Suche oczy- proste! zapomnij o kroplach, jakichkolwiek kroplach!!! Nie wolno nic zakrapiać do oczu, inaczej zawsze oczy będą suche!!

Jeżeli pojawi się uczucie suchego oka, a nie siedzisz godzinami przy komputerze to znaczy:
-masz za mało w organizmie kwasów omega 6( za mało dostarczasz np. oleju lnianego czy z oliwek)
- masz za dużo soli we krwii (zbyt duże spożycie)

Sposób doraźny który mogę każdemu polecić to trochę czystej(nie chlorowanej) zimnej wody na zamknięte powieki i oczodoły, delikatnie wmasowując placami w skórę.

Jestem co raz bardziej przekonany patrząc wstecz, że w moim przypadku do zaburzenia widzenia = stożka rogówki doszło ze względu na zaburzony metabolizm i wyniszczenie organizmu "dietą" bogata w toksyny i sztuczne jedzenie.

Dużo zdrowia!!

Dynia - Sob Mar 18, 2017 11:17 am

Z tym kropleniem to bardzo ciekawa sprawa, bo mam podobne odczucia. Im więcej kropliłam tym jest gorzej. Mam nawet wrażenie że te krople wprowadzają oko w jakieś dziwne uzależnienie. Na początku kropliłam oczy jak szalona bo tak kazali lekarze. Butelka wystarczała mi na tydzien! I zauważyłam to co napisałes ze bardziej pomaga pomoczenie, okłady POWIEK zwykła zimną wodą niż kroplenie bezposrednio oka nawet najlepszymi kroplami. Od czasu gdy skończyłam z uzależnieniem od kropli nie bolą mnie już tak mocno oczy. Ale lekarze dalej uparcie ze krople już na stale i w duzej ilosci. Czyżby profity od firm farmaceutycznych?
Daniel777 - Sob Mar 18, 2017 6:54 pm

Nie czyzby a z pewnoscia. Mowie Ci krople tak jak zauwazylas “uzalezniaja“ a wedlug mnie zapychaja w jakis sposob gruczoly lzowe. Jest to bardzo smutne ale niewiele jest lekarzy ktorzy chca pomoc i sa w stanie nie myslec przez pryzmat handlowca.
GSR - Nie Mar 19, 2017 12:12 pm

ile razy trzeba powtarzac, suche oczy tylko OMEGA3 , bier zmiesiac i zapomnij o klopocie
glub - Nie Mar 19, 2017 10:30 pm

suche oczy to najcześciej problem z gruczolami meiboma... kupić blephasol i przecierać powieki oraz ich krawędź wacikiem..

a skąd te problemy? a no dlatego że teraz nie myjemu oczu tzn powiek normalnie bo nie uciskamy powiek bo mowia nam że nie wolno trzec oczu przy stożku , wiec ujścia gruczołow się zatykają.. trzeba myć powieki tak jak kiedyś i "wygarniać" lipidy. bo łzy to nie tylko wydzielina gruczołów łzowych ale ich połączenie z lipidami.

aa i jeszcze jedno- jak się kupuje tanie krople do oczów to ujnia z grzybnią - to tragedia...
tylko trzy Hyaldrop Hyamak i Thealoz.

jak mówicie omega 3 to pod żadnym pozorem nie żryjcie tranu. to najgorsze świnstwo obecnie sprzedawane.. ryby na tran są chodowane w strasznych warunkach i ten tran nie ma nic wspólnego z tym sprzed 30-40 lat.

[ Dodano: Nie Mar 19, 2017 10:31 pm ]
http://sucheoczyinfo.blog...boma-czyli.html
http://oczymlekarze.pl/po...-brzegow-powiek a tu na potwierdzenie tych omeg 3 i innych witamin.

wiec suplementacja suplementacją ale to nie wystarczy- trzeba dbać o higienę powiek.

Dynia - Nie Mar 19, 2017 11:14 pm

Właśnie Hyaldrop mnie tak uzależnił. Zanim zaczęłam używać tych kropli nie wiedziałam co to suche oko. No ale lekarze kazali więc kropliłam jak szalona. Serdecznie pozdrawiam producenta.
glub - Pon Mar 20, 2017 8:38 am

a moze odpowiedzia jest "jak szalona"? Za malo, źle. Za duzo też źle.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group