KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Działanie X-linking?
Autor Wiadomość
pawel_btm92 

Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 3
Wysłany: Pią Lip 02, 2010 10:34 pm   Działanie X-linking?

Witam
Czy pomógł wam ten zabieg?
Czy stożek się ustabilizował?
pozdrawiam
Paweł
 
 
angie 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączyła: 16 Kwi 2014
Posty: 41
Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 4:00 pm   

Ponawiam temat:)
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 9:36 pm   

Dziala, ustabilizowal sie, okres rekonwalescencji po epi off jest malo sympatyczny.
 
 
Kazik 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 98
Wysłany: Sob Kwi 19, 2014 12:19 am   

Ja jestem 9 miesięcy po - więc to za krótki okres, żeby cokolwiek stwierdzić. Wg. badań metoda jest skuteczna.
_________________
OL: stożek I-II stopnia; Mini A.S.R.K. + SACL
OP: po przeszczepie warstwowym; Mini A.S.R.K.
 
 
Bychol 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 43
Wysłany: Sob Kwi 19, 2014 3:20 pm   

kaczor napisał/a:
Dziala, ustabilizowal sie, okres rekonwalescencji po epi off jest malo sympatyczny.


Oj tam gadasz, ja jestem 5 dzien po crosie i żyje, pierwsze 2 dni są nie do zniesienie oko łzawi masz soczewkę opatrunkową i szczypie/piecze oko ale potem pomału jest coraz lepiej, oczywiście całkowita regeneracja trwa od 1msc do 6 miesięcy i na to trzeba się przygotować chyba psychicznie najbardziej, że efekt nie będzie odrazu tylko pomału będzie nam powracała ostrość widzenia.
 
 
angie 

Rok wykrycia SR: 2014
Dołączyła: 16 Kwi 2014
Posty: 41
Wysłany: Sob Kwi 19, 2014 4:25 pm   

A orientujecie sie czy x linking bez ściągania nablonka tez dziala? Czy to pic na wodę?
 
 
Bychol 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 43
Wysłany: Sob Kwi 19, 2014 6:14 pm   

Według badań działa, ale musisz poczytać, różnica jest taka że bez ściągnięcia nabłonka może być mniejsza skuteczność, ale i rysyko jest mniejsze np. pojawienie się blizn przy cxl bez ściągania nabłonka praktycznie nie ma opcji żeby się pojawiły, oko wraca też szybciej do zdrowia, wszystko zależy od tego w jakim stopniu ma się stożek ja mam na op 2 stopień i tu zdecydowałem się odrazu na cxl z ściągnięciem nabłonka na OL mam stożek 1-2 stopień i tu się zastanawiam nad cxl bez ściągania nabłonka choć po zabiegu na OP chyba wole z ściągnieciem nabłonka, zabieg jest krutszy i jest większa skuteczność także to mnie przekunuje, tym bardziej że przecież płacę ponad 2 tyś. za zabieg to i chciałbym żeby był skuteczny i żeby stożek się zatrzymał, według mnie narazie nie masz co się zastanawiać nad CXL ponieważ nie masz pewności czy masz stożek, kontroluj się i tyle jak będzie wykryty stożek to lekaż powie ci jakie są możliwości leczenie, CXL w praktyce to najlepsza metoda na zatrzymanie rozwoju tej choroby, w niektórych przypadkach także cofa nieco chorobę, ale tu nie należy się nastawiać na wielkie cuda, także jak narazie się nie przejmuj bo nie masz czym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: