KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Koszt produkcji soczewek
Autor Wiadomość
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Sob Wrz 19, 2009 9:04 pm   

kiedyś pękła mi soczewka, reklamowałem ją u Jaworskiego, efektem była propozycja że dostanę nową soczewkę za 450 zł i myślę że i tak na tym zarobił :neutral:
 
 
robby37 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 42
Skąd: Turek/Wielkopolskie
Wysłany: Sob Wrz 19, 2009 10:27 pm   

Koszt produkcji soczewek twardych to z pewnoscia ułamek tego, co płacimy przy odbiorze. Wszystko wykonuja sterowane komputerowo obrabiarki, ale to produkcja jednostkowa na zamówienie, wiec aby była opłacalna stad takie marże...To sam producent...Do tego dystrybutor, optyk czy lekarz..W sumie kilkast % przebitki...W ogóle jakie to ma znaczenie? Zapłacic trzeba, bo nie ma wyboru :cry: Producent bezposrednio nam tego nie sprzeda...Wszak towar dosc specyficzny...To nie kiecka od krawcowej Basi czy kozaki od pana Henia :wink:
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Sob Wrz 19, 2009 11:28 pm   

robby37 napisał/a:
Koszt produkcji soczewek twardych to z pewnoscia ułamek tego, co płacimy przy odbiorze. Wszak towar dosc specyficzny...To nie kiecka od krawcowej Basi czy kozaki od pana Henia :wink:

Ani nie gumioki ze Stomilu, ale skąd taka rozbieżność tych marż? :evil: W Eye Center we Wrocku soczewka kosztowała 700pln, w WCO we Wrocku 500pln a u Jaworskiego 1200pln, no k...a takiej rozbieżności ceny końcowej nie tłumaczy specyfika tego towaru, po prostu szanowny Doktor robi nas w ch..a :evil:
 
 
nikolas2008 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 117
Wysłany: Sob Wrz 19, 2009 11:42 pm   

odpowiedz jest prosta,potrzebujemy tych soczwek,czy 500,czy 1200 nawet gdyby to byo 2-3tys tez bysmy zaplacili i wszyscy dobrze o tym wiedzą dlatego takie rozpietosc cenowa,mam nadzieje ze nikt niewłasciwy tego nie czyta bo jeszcze nam soczeki pojdą w gore;-)a i tak wszystko zwalą na obecnie nam panujący kryzys :neutral:
 
 
bazooka 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 155
Skąd: Rumia / Gdynia
Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 8:37 am   

Jeśli mogę wtrącić moje 3gr to coś mi tu śmierdzi tą całą refundacją - jakaś umowa czy cuś...
Wiem - stożek stożkowi nierówny, a więc i zatem soczewka soczewce, ale ja u okulistki, która nie posiada umowy z NFZ płacę niecałe 700 od szkła (oba w tej samej cenie)...przy moim widzeniu jak w podpisie.
Do tego trzeba by dołożyć informację, gdzie soczewki są produkowane i ile są warte, zważywszy, że niektórzy mają dziwne problemy z zachodzeniem mgłą...
Moje, PODOBNO, są robione w Niemczech.
_________________
...noszę soczewki twarde:
OL - stożek stadium III - widzenie bez soczewek: 20%, w soczewkach: 95%
OP - stożek stadium II - widzenie bez soczewek: 40%, w soczewkach: 95% [9.09.14 => poprawa o 0,5 dioptrii - można wymienić soczewkę na słabszą!]
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 9:40 am   

Z tego co mi wiadomo soczewki są produkowane przez jedną tylko niemiecką firmę, więc wszyscy dobieracze płacą za nie te same kwoty, umowa z NFZ nie ma tu raczej nic wspólnego z ceną końcową gdyż w WCO kosztuje 500pln z refundacją, w Eye Center 700 bez refundacji a u Jaworskiego nawet po odliczeniu refundacji zostawiłem 850 za sztukę.
nikolas2000 to że mamy takie schorzenie nie oznacza że ktoś nas musi robić w człona i gdyby kosztowały jak piszesz po 2 - 3 tys to ja np. bym nie zapłacił bo nie było by mnie stać, więc się cieszę że są jeszcze dobieracze mniej pazerni od Jaworskiego.
 
 
nikolas2008 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 117
Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 11:28 pm   

Andriu to byl tylko przyklad,a bardziej moja frustracja z tą rozpietością cenową
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 7:03 am   

Z tego co wiem, to u Jaworkiego masz coś takiego jak "gwarancja" [cokolwiek to jest] i to za nią płacisz :shock: Szczerze, woalalabym zapłacić i ze trzy tysiące i w końcu coś widzieć:/ Bo jak do tej pory, to zapłaciłam raz i średnio co 2 miesiące dostaje nowe szkło, bo jest wiecznie źle dobrane [na zasadzie wymiany]. Cięzko mi funkcjonować, zwłaszcza w skzole, chociaż siedzę z przeodu :evil:
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
nikolas2008 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 117
Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 12:01 pm   

Frisson a moze czas zmienic lekarza?
Mi Szymanek swego czasu tez wpieral ze wszystko jest super itd a w soczewkach wytrzymywalem 3-4godziki,potem oczy byly jak u wampira :mrgreen:
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Pon Wrz 21, 2009 6:37 pm   

Frisson napisał/a:
Z tego co wiem, to u Jaworkiego masz coś takiego jak "gwarancja" [cokolwiek to jest] i to za nią płacisz :shock:

Właśnie, cokolwiek to jest, myślę że gwarancja na soczewki należy się jak psu micha, to taki sam towar jak każdy inny i skoro nie spełnia wymagań lub jest wadliwy to podlega wymianie, lekarze w naszym kraju żerują na niewiedzy pacjentów, myślę że rozmowa z konowałem będzie zupełbnie inna jeśli sypnąć im konkretnymi ustawami, sam osobiście poszperam za takowymi i do następnego doboru odpowiednio się przygotuję :mrgreen:
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 8:26 am   

nikolas2008 napisał/a:
kiedy juz chinczycy przejmą i biznes soczewkowy to zrobią nam za pare groszy soczewki;-)

z substancji rakotwórczych.... dziękuję postoję
_________________
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Śro Paź 07, 2009 7:24 am   

Cytat:
gwarancja na soczewki należy się jak psu micha, to taki sam towar jak każdy inny i skoro nie spełnia wymagań lub jest wadliwy to podlega wymianie

I włąśnie nie rozumiem dlaczego Jaworki bierze za to dodatkowe pieniądze. Mój lekarz, który dla mnie już nie istnieje wymieniał mi jeuz trzy albo cztery razy szkła i chociaz wciąz sa do kitu to cały proces odbywał sie w ten sposób, że oddawałam mu stare, a on sprowadzał mi nowe.
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Śro Paź 07, 2009 10:13 am   

Frisson Jaworski bierze za to kasę bo my mu ją bez szemrania dajemy, nie znamy swoich praw a kazdy chce dobrze widzieć więc płaci każdą kwotę, druga sprawa że udowodnienie czegokolwiek lekarzowi jest bardzo trudne, zawsze może się obronić twierdząc że u pacjenta nastąpiło nagłe pogorszenie stanu zdrowia i żeby postawić na swoim trzeba wiele samozaparcia i czasu, nie jest to jednak niemożliwe, pozdrawiam.
_________________
Istnieją trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, okropne kłamstwa, statystyki.

Benjamin Disraeli
 
 
infinitifx35 

Rok wykrycia SR: 1987
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 2
Skąd: Brodnica
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 1:35 am   

Koszt produkcji? :-) Planujesz podjąć taką produkcję? Koszt surowca... grosze powiedzmy.. 10 groszy... Amortyzacja sprzętu .. 10 zł/szt. i koniec... reszta to magazynowanie, dystrybucja i oczywiście tzw. specjalistyczny dobór soczewki... ;-)
 
 
 
leon 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń/Gdańsk
Wysłany: Pon Paź 19, 2009 12:07 am   

infinitifx35 napisał/a:
Koszt surowca... grosze powiedzmy.. 10 groszy... Amortyzacja sprzętu .. 10 zł/szt. i koniec... reszta to magazynowanie, dystrybucja i oczywiście tzw. specjalistyczny dobór soczewki...
trochę chyba przesadziłeś. na pewno koszt wyprodukowania jest dużo niższy, od tego co płacimy, no ale bez przesady! 10 groszy? chyba jakby robili z tego samego materiału co plastikowe butelki! :) a bądź co bądź to są dość zaawansowane polimery o odpowiednich właściwościach (np. sztywność, czy gazoprzepuszczalność) produkowane specjalnie do soczewek. nie znam się, ale za 10 zł to nie wiem czy by materiału na jedną soczewkę starczyło! :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: