KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
podejrzenie stożka?
Autor Wiadomość
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Czw Paź 22, 2009 5:36 pm   

bazooka napisał/a:
andriuTy z kolei czytaj całe zdania skoro tak ładnie cytujesz: "trochę późno" nie znaczy "niemożliwe".
Peace :D

Ale to tylko twoim skromnym zdaniem :mrgreen:
_________________
Istnieją trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, okropne kłamstwa, statystyki.

Benjamin Disraeli
 
 
Jahu 

Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 6
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 1:39 pm   

Wczoraj byłem na topografii. Takiego rozwoju wydarzeń się nie spodziewałem. Byłem u pani dr. Słomskiej, bardzo miła osoba. Oczywiście topografia wyszła zgodnie z moimi oczekiwaniami. Wydruk zielony na obwodzie, w środku spora żółta plama przechodząca w pomarańczowy w centralnej części. Dla mnie wygląda jak topografia oka ze stożkiem, tylko z żółtym i pomarańczowym zamiast czerwonego. Niestety (dlaczego niestety to za chwilę) pani dr. stwierdziła, że ona tu stożka nie widzi, że zmiany są praktycznie w zakresie 1D, a takie to mogą wystąpić u każdego, i że nawet gdyby to był stożek, to ona tak umiejscowionego jeszcze nie widziała. Za to zaniepokoiła się oglądając wydruk badania tarczy nerwu wzrokowego. Stwierdziła dziwną asymetrię, a także niewielki niedowład prawej górnej powieki i powiedziała żebym się zgłosił z tym do neurologa, bo wspomniałem jeszcze o migrenach. Na podrażnione oczy (które mi się podrażniły od zimnego wiatru kiedy szedłem na badanie! ) przepisała krople, które powinny pomóc. Zaniepokoiła się też wynikami ciśnienia ocznego (w zakresie 11-17mmHg w ciągu kilku tygodni) i powiedziała że nie powinno tak skakać. Ogólnie była bardzo zdziwiona moimi objawami (standard :) ) i powiedziała żebym koniecznie zgłosił się ponownie za 2 tygodnie. Wyszedłem z mieszanymi uczuciami. Wiem, że mi się pogarsza, a wszyscy mówią czekaj aż bardziej oślepniesz to wtedy będziemy mogli leczyć :( Wróciłem do domu i starałem się o tym nie myśleć.

Okazuje się że długo czekać nie będę. Dziś rano przebudziłem się i otworzyłem oczy. Obraz był bardzo zamazany, mówię ok, trzeba przetrzeć oczy. Przecieram przecieram i nic. Dalej zamazany. Wyskoczyłem z łóżka, przemyłem twarz i oczy i całkiem się obudziłem i włożyłem okulary. Niestety obraz nadal był niewyraźny. Okazało się że lewe oko strasznie mi się pogorszyło. Poleciało chyba ze 2 dioptrie naraz w ciągu kilku godzin snu. Mam tak do teraz, pisząc to lewym okiem ledwo odczytuję tekst na monitorze. Prawe też zdaje się minimalnie pogorszyło. Jestem przerażony. I nie jest to zamglenie czy rozmycie. Na jaskrawych przedmiotach lewym okiem wyraźnie widzę duchy i rozdwojenia. Tylko że jeszcze wczoraj to było tylko w górę i w dół (w okularach). Teraz jest to praktycznie zauważalne z każdej strony. Patrząc bez okularów tym okiem na świetlisty punkt widzę cały wianuszek tych punktów dookoła. Nie wiem co mam teraz robić. Dodam, że w nocy spałem na tym oku które się pogorszyło. To znaczy od jakiegoś czasu śpię na brzuchu, tylko głowę mam przekrzywioną, tak że jej ciężar wpycha oko w poduszkę. Jakoś tak mi wygodnie. Myślę że to ma z tym związek. Teraz chyba będę się bał zasnąć. Zastanawiam się co dalej.

[ Dodano: Pią Paź 23, 2009 6:49 pm ]
Minęło 5 godzin i zadziwiająco znacznie mi się poprawiło w stosunku do tego co było rano. W dalszym ciągu jest jednak gorzej niż wczoraj, ale zamglenie zdaje się ustępować. Trochę mi ulżyło. Stąd moje pytanie: co to mogło być? Czy ktoś z was miał coś podobnego? Wygląda to zupełnie tak jakby rogówka mi się odkształciła w czasie snu, a teraz wraca do pierwotnego kształtu. Już całkiem zgłupiałem. A może to jest atak ostrego stożka? Tylko że oczy mnie nie bolą, to znaczy bolą, ale nie bardziej jak zwykle. Tak czy inaczej nie wróży to dobrze. Pozostaje mi więc czekać na to co się będzie działo dalej :/
 
 
 
michal 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 165
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 10:28 pm   

Rogówka raczej odkształca się bezpowrotnie i przy tak szybkiej zmianie pewnie by pękła przynajmniej jej jakaś warstwa co pozostawia bliznę
Duszki, pajęczynki, plamki, męty pojawiające i znikające są raczej objawami zapalenia, zakażenia albo problemami z nerwem wzrokowym lub siatkówką chociaż w tych dwóch ostatnich przypadkach zmiany są raczej stałe i nieodwracalne.
Tak czy inaczej jest ci potrzebna dobra diagnoza i to szybko może ktoś poleci ci dobrego lekarza z twoich okolic a jeśli odległość nie stanowi problemu to daj znać mogę dać namiary na Katowice albo Wrocław
 
 
leman22 


Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 25
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 12:24 pm   

Witam :)

Podczepię się pod ten temat bo identyczne mam objawy co kolega Jahu :) zaczęło się 4 miesiące temu.

Po kilku badaniach w Legnicy ( gdzie mieszkam i twierdzili że przesadzam i że nie ma czegoś takiego jak potrójne widzenia ) zgłosiłem się do Wrocławia do doktor Oxana Borissova. Po badaniach doktor powiedziała że patrząc z puntu typowo medycznego (po wykonaniu (topografi rogówki) nie widzi u mnie stożka ale biorąc pod uwagę moje dolegliwości ( podwójne, potrójne widzenie duchy itp) mówi że świadczą one o powstającym stożku. Wynik wizyty ponowne badania za 3 lub 6 miesięcy. Plus wizyty stwierdzono bardzo grubą rogówkę podobno to dobrze :)

Ps Stwierdzono u mnie astygmatyzm skośny nieregularny ( lewe oko) na prawy powiedziała ze zbliżone jest bardziej do regularnego. Zalecenia okulary cylindry prawe -0,75 lewe -1

Mam jedno pytanie czy z uwagi na ten nieregularny astygmatyzm pomimo nowych okularów nadal mam prawo widzieć ( z dalszej odległości) podwójne widzenia ( efekty ducha )?? Czy moje "widzenie" podwojne może być spowodowane chorobami wewnętrznymi ( np guzy głowy cukrzyca itd ) - nie wiem czy robić tomografie i inne badania

Z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: