KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przejściowe dobranie soczewke miękkich przy stożku
Autor Wiadomość
Cameleon

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 1
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 12:55 pm   Przejściowe dobranie soczewke miękkich przy stożku

Witam!

Przy którymś z kolejnych badań okresowych młody(celowo zaznaczam bo kilku "doświadczonych" okulistów tylko zwiększało wartość korekcji okularami) okulista stwierdził u mnie prawdopodobieństwo stożka oka. Polecił wizytę u doktor Vecerowej we Wrocku.
Diagnoza została potwierdzona "drugi przed kliniczny stopień stożka rogówki" w oku prawym.

Moje pytanie czy istnieją jakieś przeciw wskazania do czasowego używania soczewek miękkich?

Jestem osobą dość aktywną m.in. rower, jestem również sędzią piłki nożnej. Nic jakoś super męczącego ot lubię aktywność fizyczną. Boję się że wypad w góry z twardą soczewką może się źle skończyć i chciałbym w takich okresach stosować "zwykłą" soczewkę.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam!
Marcin
 
 
nikolas2008 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 117
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 10:52 pm   

Witam,obawiam sie ze miekka soczewka na stozek rogowki niewiele pomoze aczkolwiek jest bardziej komfortowa,domyslam sie ze kazdy z radoscią zamienil by twardą na miekką przy tej wadzie.Sam czynnie uprawiam sport,w pilke nożną w soczewkach bym nie zagral bo cala druzyna pewnie zamiast grac to by ich szukala ale rower czemu nie...Kombinuj jesli jest to stozek w poczatkowej fazie to moze jeszcze miekkimi skorygują,jesli juz zaawansowany to tylko twardziele;(no i uwazaj przy sedziowaniu;-))to akurat zarcik,ze stozkiem da sie zyc
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Pon Sty 18, 2010 9:13 am   

Jeżeli Ci pomaga to noś. Szkła twarde tez mają za zadanie poprawić komfort widzenia. a te niby pomaganie przez nacisk na gałkę oczną to jedna wielka lipa. Czytałam niedawno, że prze taki ucisk, mozna jeszcze wbardziej zwiększyć cisnienie i wtedy stożek progresuje szybciej.
Tylko pytanie, jak Ty w tysz miękkich widzisz? Bo ja np. nosiłam z pól roku i było ok, przez 1-2 miesiące, a póxniej miałam widzenie x5.
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Pią Sty 29, 2010 4:24 am   

Frisson napisał/a:
Szkła twarde tez mają za zadanie poprawić komfort widzenia. a te niby pomaganie przez nacisk na gałkę oczną to jedna wielka lipa. Czytałam niedawno, że prze taki ucisk, mozna jeszcze wbardziej zwiększyć cisnienie i wtedy stożek progresuje szybciej.

Dobrze dobrana soczewka twarda nie powinna uciskać rogówki ! Soczewki twarde nie mają zadania uciskania rogówki :!: . Gdy miałem zbyt "ciasną" soczewkę właśnie uciskającą rogówkę po godzinie noszenia następował "obrzęk" i zamglenie widzenia- soczewka wylądowała w koszu.
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
leon 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń/Gdańsk
Wysłany: Pią Sty 29, 2010 1:32 pm   

dokładnie! soczewka powinna dotykać szczytu stożka, ale nie naciskając na niego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: