KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
idealne okulary dla stożkowców
Autor Wiadomość
chriser00

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 49
Wysłany: Sob Maj 02, 2009 1:12 pm   idealne okulary dla stożkowców

Hej,

Właśnie mam zamiar powoli zebrać się do zakupu okularów (póki co bronie się przed twardzielami jak długo się będzie dało :) )

U mnie w zasadzie sprawa widzenia wygląda tak, że tym co głównie mi przeszkadza to refleksy przy patrzeniu na komputer, białe kartki etc.

Jeżeli chodzi o wzrok to: oko lewe (lepsze) +2 dsf, -1,5 dcyl; oko prawe (ze stożkiem 3-4 stopień) +1,5 dsf; -1,5 dcyl. Obie rogówki grube bo po 530/560 mm i na obu był xlinking robiony.

Próbował ktoś z was używać okularów korekcyjnych z polaryzacją (nie chodzi mi o przeciwsłoneczne, ale o zwykłe okulary z polaryzacją) ?

Jeśli tak to dało to coś ?

I jeszcze jedno pytanie na koniec. Są jeszcze jakieś inne "systemy" w okularach typu polaryzacja, które przydadzą się dla osób chorych na stożek (jestem w tej dziedzinie kompletnym laikiem).
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Sob Maj 02, 2009 7:24 pm   

Mi okulary nie pomagają nic a nic, jesli widzisz w miarę dobrze to mogą Ci poprawić widzenie, życzę żeby tak się stało :)
 
 
JestemMichal 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 119
Skąd: London, UK
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 1:51 am   Re: idealne okulary dla stożkowców

Podstawa to to, by okulary były idealnie dobrane tzn tak, by źrenice były dokładnie w cetrum szkieł. Ważne też, by okulary bardzo dobrze leżały na nosie uniemożliwiając im poruszanie się. Każda zmiana położenia okularów wpływa na widzenie. Ja się tak nabawiłem automatycznego ruszania uszami (regulując okulary podświadomie).
_________________
Intacs subiektywnie | Stożek wg Dr Lombardi
 
 
chriser00

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 49
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 12:35 pm   

Michał, a miełeś takie bajery jak polarycacja w tych okularach ?
 
 
JestemMichal 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 119
Skąd: London, UK
Wysłany: Pon Maj 04, 2009 12:02 am   

chriser00 napisał/a:
Michał, a miełeś takie bajery jak polarycacja w tych okularach ?

Nie, ja dotychczas tylko mniej lub bardziej standardowe okulary nosiłem. W ciągu tygodnia, dwóch mam zamiar wybrać się po dwie pary okularów. Planowałem jedne typowe do pracy z komputerem (anty-refleksy), drugie słoneczne z filtrem UV i polaryzacją.

Nie znam się na tym wszystkim w ogóle więc sporo będę pytał i zapewne podzielę się tym co mi powiedzą.
_________________
Intacs subiektywnie | Stożek wg Dr Lombardi
 
 
robby37 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 42
Skąd: Turek/Wielkopolskie
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 11:48 pm   

Okulary a stożek rogówki(zwłaszcza zaawansowny) i od wielu lat...bardzo watpię w sukces....w moim przypadku gdy zakładam okulary (a tez mam dobrane) to jedynie moge zaoszczędzić na gorzale, bo tak sie w nich czuje gdy wychodzę na ulicę, ale jeszcze raz podkreslam, jak w kazdym poście, to mój przypadek a nie żaden inny... :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: