KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
VISIX S 4 laserowe modelownie rogówki
Autor Wiadomość
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Nie Lut 11, 2007 12:09 am   VISIX S 4 laserowe modelownie rogówki

Szukam informacji o laserze VISIX S4, który stosowany jest do modelowania (korygowania) rogówki. Wykonuje te zabiegi prof. Claes Feinbaum (profesor Optometry Vissum z Instytutu Okulistycznego z Alicante w Hiszpanii). Z tego co się zorientowałem w temacie laser ten obecnie znajduje się w Białymstoku.
Czy ktoś coś wie na temat tej metody ? Jakie są wyniki przeprowadzonych zabiegów.
Z góry dzięki za odpowedź.
Pozdrawiam Konrad.

[ Dodano: Czw Lut 15, 2007 10:53 pm ]
Odpowiadam sam sobie na posta :lol: .
Byłem na konsultacji u tego profesora.
Zrobił mi badanie grubościrogówki, topografie itd i teoretycznie nadaje się do zabiegu (laserem PRK), którym to ma nastąpić ablacja mojej rogówki dokładnie przeszczepionego płatka roógówki i doprowadzić do wyrównania jej powierzchni do staniu prawie idealnego. W pozytywnym scenariuszu jest szansa na zero astygmatyzmu i wada na poziomie od -1 dpt do -3 dpt to byoby fantastyczne bo to praktycznie żadna wada. Ale jak zapytałemo najczarniejszy scenariusz to się dowiedziałem, że może nastąpić pojawienie się stożka w tym przeszczepionym płatku rogówki (bo ablacja polega tak jakby to określić bardzo prymitywnie na"obieraniu" ścinaniu rogówki do kształtu porządanego (dlatego zabieg ten można przeprowadzić jak grubość rogówki jest duża).
Więc szczerze mówiac na poczatku byłem zafascynowny, że można coś zrobić, że będę widział w miarę normalnie (niestety innej metody nie ma - nie toleruje soczewek na tym oku zarówno twardych, softperm czy też soczewek "żelowych") więc pozostaje albo ten laser albo drugi przeszczep tym razem drążący o większej średnic ale to już jest dosyć duze ryzyko i nikt nie da gwarancji,że to zmieni moje widzenie na lepsze.
Więc mam niesamowitego dołą bo zajebiscie ciękzo człowiekowi sięna coś zdecydować a nie decydują się pozostaje w punkcie wyjścia czyli nie widzę praktycznie okiemlewym :cry: .
Nie mogę znaleźć informacji na temat stosowania tego zabiegu u ludzi po przeszczepach i nie wiem jak to wygląda w realu jakie są odsetki i powodzenie zabiegu :roll: .
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: