KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
trwalosc soczewek hybrydowych / dobor w gdansku
Autor Wiadomość
ptaszeek

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 189
Wysłany: Pon Paź 21, 2013 3:26 pm   

glub napisał/a:
zwykłego MeniCare MeniSoft do miękkich soczewek.

btw odbialczasz je tabletkami enzymatycznymi?


to sa nowe soczewki dopiero co odebrane, problem wystapil od razu
 
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 21, 2013 4:25 pm   

to nie wiem- kiedyś moje oczy produkowały sporo syfu, taki biały glut co śie osadzal na soczewce.
w tej chwili problem nie występuje tam gdzie noszę hybrydę
 
 
cezary83 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 17
Skąd: elbląg
Wysłany: Pon Paź 21, 2013 9:08 pm   

bylem dzis w gdanskim optalu i jak na razie nie moge niczego zlego powiedziec. zdecydowalem sie na twardziele. jakos niechetnie podchodza tam do innych niz twarde (tak jakby bylo im niewygodnie zajmowac sie innymi niz twarde). postanowilem wyprobowac zwyczajne twardziele, bo w koncu to moje pierwsze soczewki, a jesli bedzie cos nie titi to wtedy z nastepnymi bede kombinowal. za dobor zaplacilem 190zl, na soczeweczki bede czekal okolo 2 tygodni i przy odbiorze musze zaplacic jeszcze 560zl (a wiec 560zl + 700zl [refundacji]=1260zl). powiedziano mi, ze jesli bedzie cos nie tak z soczewkami to smialo mam przyjechac i beda cos zmieniac, wymieniac czy jeszcze inne cuda na kiju :) . rak wygladala moja dzisiejsza wizyta. sumujac to efekt widzenia byl powalajacy na kolana... juz nie pamietam kiedy widzialem kazdy wlosek mojego zarostu osobno :D
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Pon Paź 21, 2013 10:10 pm   

cezary83 napisał/a:
bylem dzis w gdanskim optalu i jak na razie nie moge niczego zlego powiedziec. zdecydowalem sie na twardziele. jakos niechetnie podchodza tam do innych niz twarde (tak jakby bylo im niewygodnie zajmowac sie innymi niz twarde). postanowilem wyprobowac zwyczajne twardziele, bo w koncu to moje pierwsze soczewki, a jesli bedzie cos nie titi to wtedy z nastepnymi bede kombinowal. za dobor zaplacilem 190zl, na soczeweczki bede czekal okolo 2 tygodni i przy odbiorze musze zaplacic jeszcze 560zl (a wiec 560zl + 700zl [refundacji]=1260zl). powiedziano mi, ze jesli bedzie cos nie tak z soczewkami to smialo mam przyjechac i beda cos zmieniac, wymieniac czy jeszcze inne cuda na kiju :) . rak wygladala moja dzisiejsza wizyta. sumujac to efekt widzenia byl powalajacy na kolana... juz nie pamietam kiedy widzialem kazdy wlosek mojego zarostu osobno :D

Pewnie to maja najlepiej obcykane, jak do mnie przychodzi klient i chce produkt na ktorym sie slabo znam/zarabiam to tez jestem neichetny;)
Wiesz moze czy maja tam miekkie soczewki toryczne do korekcji nieregularnego astygmatyzmu?
 
 
cezary83 

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 17
Skąd: elbląg
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 10:12 am   

jutro jade po odbior :D
 
 
Wieczny24

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 2
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 3:32 pm   

Witam użytkowników forum.
Osobiście dobierałem soczewkę hybrydową w OPALU, trzeba ich trochę pomęczyć o hybrydę ale da radę :)
Minus taki, że długo czekałem bo 1,5 miesiąca ale warto :D
 
 
bazooka 


Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 155
Skąd: Rumia / Gdynia
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 8:09 pm   

No witamy, na forum - skoro już się zarejestrowałeś by to nam opisać to wylej to z siebie :)
Jak, za ile itp :?:
...im więcej tym lepiej.
_________________
...noszę soczewki twarde:
OL - stożek stadium III - widzenie bez soczewek: 20%, w soczewkach: 95%
OP - stożek stadium II - widzenie bez soczewek: 40%, w soczewkach: 95% [9.09.14 => poprawa o 0,5 dioptrii - można wymienić soczewkę na słabszą!]
 
 
Wieczny24

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 2
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 11:42 pm   

Jedna soczewka 790 zł na 6 miesięcy, ile kosztowało badanie nie pamiętam bo płaciłem wtedy jeszcze za próbną miękką. Widzenie 100% po przeszczepie z dużym astygmatyzmem. Coś jeszcze opisać?
 
 
joannakowalik11 

Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 47
Wysłany: Sob Sty 03, 2015 3:58 pm   

OKRES UŻYTECZNOŚCI HYBRYDOWYCH-określaja na 6 m-cy,ale pękła,odleiła sie częsc twarda od miękkiej po 5 m-ch.A koszt-1000zl plus badania 120
 
 
jack1 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 9
Wysłany: Pią Sty 30, 2015 7:34 pm   

Ja dotąd używałem przez rok i nic się nie działo (2 komplety), natomiast ostatni (trzeci) noszę już 2 lata i 3 miesiące i zupełnie nic się złego nie dzieje, ani z soczewkami, ani z oczami, nie ma też problemów z pogorszonym widzeniem. Średni dzienny czas użytkowania to 12-13 godzin, chociaż zdarza się tez i 20. Kluczem do sukcesu są moim zdaniem: odpowiednie czyszczenie i przechowywanie oraz umiejętność zdejmowania. I jak sobie przypomnę, że jeszcze kilka lat temu używałem twardych, to dreszcz mnie przechodzi i nie rozumiem jak mogłem się z nimi tak męczyć. Dawały widzenie, ale kompletnie nic poza tym. Wprowadzenie hybrydy zasługuje na naprawdę poważne docenienie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: