KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Pooperacyjne modelowanie rogówki
Autor Wiadomość
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
  Wysłany: Sob Sty 27, 2007 11:35 am   Pooperacyjne modelowanie rogówki

Witam
Czy ktoś słyszał może o modelacji rogówki po przeszczepie (wtedy ma odpowiednią grubość) laserem (tzw ablacja). Spotkałem się z wieloma metodami działania na rogówkę w sieci ale nigdzie nie mogę znaleźć nic na temat tej metody :roll: .
Pozdrawiam Konrad
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 28, 2007 7:00 pm   

słyszałem opinię że raczej nie wskazana, opinia oczywiście nie jest wiążąca.
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Nie Sty 28, 2007 11:28 pm   

Słyszałeś o tym od lekarza, kogoś kto się poddał tej metodzie ? O ile mi wiadomo jest to nowa metoda (i chyba dlatego tak ciężko coś zasięgnąc informacji z sieci - chyaba, że mpomyliłem nazwę tego zabiegu).
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 28, 2007 11:39 pm   

słyszałem od optyka, nie lekaza, daltego uznałem e ta opinia nie jest wiążąca
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Śro Lut 07, 2007 6:50 am   

Następuje poprawaka ten laser to dokładnie VISIX S 4 ogólnie dostepny i znany za granicą.
Wykonuje te zabiegi prof. Claes Feinbaum z (profesor Optometry Vissum z Instytutu Okulistycznego z Alicante w Hiszpanii).
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
Romano 
stożkowy strażak


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 67
Skąd: k/Łowicza
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 7:43 pm   

Max modelowanie rogówki po przeszczepach robi chyba okolaser w W-wie.Znalazłem tu coś o tym(pod koniec artykułu):
http://www.poradnikzdrowie.pl/site/938_6874.htm
Musisz sie dowiedzieć coś więcej w samej klinice.
_________________
gasić keratoconus ile się da
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 8:17 pm   

Wiem o tym bo do nich pisałem :grin:
Dzięki Romano ;)

[ Dodano: Sro Sie 22, 2007 9:43 pm ]
Zbilaża się termin w którym muszę się zdecydować na zabieg a ja nadal w kropce jestem i nie wiem co mam zrobić. Zdrowy rozsądek i sytuacja (nie widzę praktycznie okiem po przeszczepie ze względu na astygmatyzm i nie da się skorygować oka soczewką twardą) nakazuje poddać się zabiegowi :roll: ale ...jest wiele ale najbardziej pozytywny scenariusz jest zawsze fajny (czyli zero astygmatyzmu i wada na poziomie do -3 dioptri) ale czarny scenariusz to równiez różnego rodzaju powikałania bo nikt nie jest w stanie przewidzieć jak zachowa się rogówka po zabiegu (w końcu zostanie "odchudzona" ) i najbardziej czarny scenariusz to stożek roógwki w gratisie :cry:po raz drugi przeszczep by mnie czekał... a na to nie jestem przygotowany bo psychicznie już wymiękać zaczynam przez te ślepia tak mi życie komplikują.
Ciężki orzech do zgryzienia ostanio mi sie tak myślenie włączyło,że ciężko mi zmrużyć oczy w nocy i chodzę jak zombi.
Wiem,że nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie co mam zrobić ...bo decyzja należy do mnie i tak jak już pisałem w sumie to jedyna szansa by coś się zmieniło na lepsze bo póki co stoję w miejscu.
W sumie napisałem, pomarudziłem, pobredziłem ...nic sesnownego nie wniosłem ...ale czuje się trochę lepiej przynjamniej psychicznie :mrgreen: a chyba o to chodzi między innymi w takich forach.
Pozdrawiam Konrad

[ Dodano: Wto Paź 09, 2007 8:50 pm ]
W końcu nadszedł czas kiedy mam wyznaczony termin zabiegu korekcji laserowej :roll: . W piątek (19.10) mam konsultacje i badania a 20.10 w sobotę zabieg. Mam nadzieje, że wszystko się ułozy pomyślnie. Będę zdawał realacje z zabiegu.
Pozdrawiam Konrad

[ Dodano: Pią Paź 19, 2007 4:35 pm ]
witam ponownie
Byłem na konsultacjach w sprawie korekcji laserem VISIX S4 (Human Medica Omeda Białystok) i niestety to co usłyszałem przeraziło mnie maksymalnie bo jest za wiele ale i czarnych scenariuszy np "dziura w rogówce" czy też odrzut przeszczepu więc póki co wstrzymam się i poczekam aż zaczną to robić częściej u osób po przeszczepie, u minie jest jeszcze ten ból, że moja rogówka jest strasznie "zmeczona" po przeszczepie - różnica w poziomach i aberacje wyższego rzędu :cry: . To chyba tyle póki co temat praktycznie zamknięty. Jedyny plus to fakt, że laser Visix jest na stałe w Pl i warto poczekać może to też stanie się jakąś alternatywą dokorygowania widzenia po mało udanych przeszczepach pod względem oczywiscie ostrości widzenia.
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
DEDAL 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 191
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 3:28 pm   

"ciecie klinowe" nazwa dosc adekwatna do zabiegu stosuje sie ten zabieg po przeszczepach w celu umodelowania rogowki.Jestem w trakcie konsultacji na taki zabieg jak juz bede cos wiecej wiedział napisze napewno
_________________
"Być nie mieć"
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 8:32 pm   

Opisz jeśli będziesz mógł na czym polega to cięcie klinowe. Z góry dzienx.
Pzdr Konrad
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
Maria69

Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 10
Wysłany: Wto Mar 04, 2008 1:15 am   

mialam okazje spotkac sie z lekazami ktozy wykonuja zabiegi laserem VISIX jest to metoda dosc popularna w USA ale gdy wspomnialam ze niektozy okulisci profesorowie odradzaja
laser na stozek potwierdzili moje wotpliwosci
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Wto Mar 04, 2008 6:28 pm   

Teoretycznie ja już nie mam stozka rogówki na oku po przeszczepie. Mam tylko astygmatyzm pooperacyjny. Opinie co do modelowania rogówki po przeszczepie laserem (czy to VISIX lub innymi metodami) są tak podzielone, że aż mnie to przeraziło, gdy profesor Klaus Feinbaum chciał mnie w syczniu ubiegłego roku poddać temu zabiegowi a 8 miesięcy później gdy się na niego zdecydowałem w Białymstoku powiedziano mi, że jest zbyt wcześnie i za duże jest ryzko .... cóż ilu ekspertów tyle ekspertyz ...tylko, że niestety to moje oko byłby operowane więc nie mogłem się na to zdecydować w sumie to nie podjeliby się tego zabiegu... :roll:
Pozdrawiam Konrad
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
krismartin 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 236
Skąd: BIAŁYSTOK
Wysłany: Czw Kwi 10, 2008 10:16 am   

Skontaktuj się Tomaszem Wowra z Lexum wowra@lexum.cz . Kiedy byłem w Ostrawie pytałem też o możliwości korekcji widzenia po przeszczepie. Odpowiedział mi że robi takie zabiegi prof. Filipec w Pradze na laserze wavefront.
 
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Czw Kwi 10, 2008 4:00 pm   

W Białymstoku (tam gdzie miałem mieć takowy zabieg) też mają laser visix własnie z wave frontem w oko laser również. Problem tkwi w tym, że mam tak duże aberacje na przeszczepionym płatku rogówki i silny astygmatyzm, iż obwaiają się pwikłań i wg nich zabieg jest praktycznie nie wykonalny przynajmniej w moim przypadku :cry:
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
krismartin 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 236
Skąd: BIAŁYSTOK
Wysłany: Pią Kwi 11, 2008 8:25 am   

Ja miałem dobierane przez tego prof.soczewki i miałem je kiepsko dobrane, oko prawe widziałem ledwo 70% ,a Szymanek dobrał mi że widzę 100% . Każdy wie, że lekarz lekarzowi nie równy i dla tego moim zdaniem warto jest spróbować chociażby w Ostrawie. Dla mnie argumentem za Czechami jest to, że oni potrafią łączyć zabieg xlinking z pierścieniami . A w Polsce nie potrafią jeszcze tego. Więc może jest tak samo w przypadku korekcji po przeszczepach.
 
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Pią Kwi 11, 2008 8:04 pm   

Sam już nie wiem co mam robić narazie "funkcjonuje" jakoś w soczewkach ale na oku po przeszczepie jest coraz gorzej niesamowicie mnie boli i cały czas na przeciwbólowych a to na dłuższą mete nie jest rozwiązanie. Nie mam czasu a zarazem kasy by tym razem zwiedzać europe (przez 2 lata zwiedzałem całą Polskę z efektami różnymi, głównie z odpływem masy pieniędzy i stresu). Gdy usłyszałem po konsultacjach, iż może nastąpić "wypalenie" dziury w rogówce (w sensie,że mam bardzo zniekształconą i chcą ją wyrównać może dojść do powstania kolokwialnie już to ujmując dziury a wtedy rogówka do wymiany, do tego dochodzi duże prawdopodobieństowo odrzutu przeszczepu). W Białymstoku ("HUMANA MEDICA OMEDA") stwierdzili również, że na dobry początek wymienią mi soczewkę (tą w naturalną) bo powstała zaćma posterydowa ...a potem zobaczym co będzie ....koszt około 7000 zł plus wizyty (mam do Białegostoku 450 km) więc mnie to trochę przyłamało nie jestem w stanie już inwestować w oczy z przyczyn oczywistych nie wygrałem w toto lotka :roll:
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: