KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
grupa inwalidzka - jak załatwić?
Autor Wiadomość
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Pon Kwi 28, 2014 5:25 pm   grupa inwalidzka - jak załatwić?

słuchajcie,
potrzebuję załatwić grupę inwalidzką - nie musi to być zusowska,
mam SR od 10 lat dość mocno zaawansowane,
mam szansę?
jakie papierzyska zebrać i gdzie się udać?

chodzi mi tylko o papier a nie o rentę czy jakieś inne finansowe aspekty grupy inw.
_________________
 
 
kaczor

Rok wykrycia SR: 2013
Dołączył: 07 Wrz 2013
Posty: 236
Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 11:10 am   

Powiatowy zespol ds orzekania o niepelnosprawnosci.
Papiery standardowe historia choroby,opinia lekarza prowadzacego etc

Pewnie chodzi o dofinansowie z PFRON do pensji ?:>
 
 
Sysiek 

Rok wykrycia SR: 1993
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 45
Skąd: Sędziszów Młp.
Wysłany: Śro Kwi 30, 2014 9:11 am   

Jeśli chodzi o stopień niepełnosprawności to oczywiście możesz starać się o niego tak jak pisze Kaczor w Powiatowym zespole ds. orzekania o niepełnosprawności, właściwym ze względu na miejsce Twego zamieszkania. Tam wybierasz odpowiednie druki (bądź z ich strony internetowej) idziesz do okulisty, kserujesz całą historię choroby i zanosisz to do powiatowego zespołu. Co do stopnia to myślę, że dopiero umiarkowany, by Cię najbardziej satysfakcjonował. Pozdrawiam
 
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Sob Maj 03, 2014 5:47 pm   

nie,
chodzi o to żeby dziecko dostało się do przedszkola blisko zamieszkania a nie żebym musiała wozić je przez całe miasto do innego przedszkola w którym najczęściej są wolne miejsca i jedna wielka patologia
_________________
 
 
Sysiek 

Rok wykrycia SR: 1993
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 45
Skąd: Sędziszów Młp.
Wysłany: Pon Maj 05, 2014 8:33 am   

Ania, to nie zrozumieliśmy się, może teraz mi się uda Ci coś podpowiedzieć :wink:
Nie wiem czy Ty masz stopień, jeśli masz to w formularzu zgłoszeniowym do przedszkola jest zdaje się wzmianka o niepełnosprawności. I dotyczy to każdego w rodzinie zgłaszającego, czyli może to być zarówno rodzic jak i dziecko zgłaszane. Zawsze możesz też porozmawiać z dyrekcją i powiedzieć, że np. Ty masz niepełnosprawność, czy dziecko i to jest jakieś kryterium. Jeśli Ty nie masz stopnia możesz dziecku załatwić niepełnosprawność – na papierze rzecz jasna, bo zdaje się do 16 roku życia można tak ową dostać. I nie ma tu stopniowania na lekki umiarkowany czy całkowity. Papiery trzeba by złożyć w powiatowy zespole.
Pozdrawiam
 
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Śro Paź 15, 2014 9:58 am   

ojjj moje dziecko to jest sprawne, czas reakcji na wszystko liczy się w ułamkach sekund i głowa też sprawna (czasem lepiej od mojej) ;)

ale za niepełnosprawność rodzica jest 100pkt i sprawa załatwiona, nie muszę wozić małego przez całe miasto do przedszkola tylko tuż za rogiem :)

nie wiem jak jest u Was ale w moich Kielcach są dziwne kryteria przyjmowania do przedszkoli jak np.
niepracująca samotna matka ma pierwszeństwo....
itd...
_________________
 
 
Sysiek 

Rok wykrycia SR: 1993
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 45
Skąd: Sędziszów Młp.
Wysłany: Śro Paź 15, 2014 12:20 pm   

Witaj Ania, to bardzo miło przeczytać, że dzieciątko zdrowiutkie i sprawa przedszkola załatwiona :grin: . A że dzieciątko sprawne w tym wieku i jak potrafi zadziwić, wiem sam po sobie :wink:
A jakie dokładnie kryteria są u mnie w mieście to do końca nie wiem, ale w przyszłym roku będę się tym bardziej interesował, bo trzeba będzie posłać córcie do przedszkola. Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: