KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
przekrwienie oczu
Autor Wiadomość
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Pią Mar 07, 2008 8:02 am   przekrwienie oczu

Słuchajcie, ja od kilkunastu miesięcy walczyłam z przekrwieniem oczu (zaczęło mnie to już wkurzać-wyglądałam bardzo niereprezentatywnie w biurze), ponieważ na początku mojej przygody z soczewkami nie miałam tego cholernego przekrwienia więc doszłam do wniosku, że coś się nagle musiało stać.
Pewnego razu (będzie z pół roku temu) moja mama wyczytała, że wzmacnia oczy tran (człowiek wie ale nie przywiązuje wagi do tego co czyta) no i powiedziała żebym spróbowała może mi pomoże (mamie po kilku miesiącach stosowania wzrok się poprawił, że może czytać bez okularów).
No i tak sobie stosuje go od ok 4-5 miesięcy i wiecie co?
NIE MAM tych okropnych czerwonych oczu!!!!!!!! Nawet po 8 h pracy przy kompie i śledzenia cyferek (z racji wykonywanego zawodu), zdejmując później soczewki nie mam ochoty wydłubać oczu tak jak to było kiedyś, nie są zmęczone, więc myślę, że jeżeli ktoś ma ten problem to warto spróbować, może i Wam pomoże.
Ja spożywam tran w kapsułkach - 3 kapsułki dziennie.
_________________
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Pią Mar 07, 2008 11:55 pm   

Takie przypadki świadczą, że jeseśmy inni znaczy każdy z nas inaczej regauje praktycnzie na wszystko. Ja tran stosowałem przez rok i innego typu specyfiki (witaminki i środki wspomagające "dobry wzrok") niestety mi to wogóle nie pomaga oczy nadal przekrwione :cry:
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
bez 


Rok wykrycia SR: 1992
Dołączyła: 04 Lip 2007
Posty: 6
Skąd: rybnik
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 9:26 am   

ja stosuje tabletki klarin z luteiną,napewno nie mają skutków ubocznych,bo to produkt naturalny,a przy długim siedzeniu przy komputerze odczuwa się ulgę
 
 
Sylwia 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 7
Wysłany: Śro Kwi 22, 2009 11:55 am   

Nosze soczewki od roku, 2 miesiace bylo dobrze, niestety od prawie roku ciagle mam czerwone oczy.... wygladam jak wampir :( ludzie ciagle pytaja co mi jest, mam juz dośc... czy oprócz tranu ma ktoś jeszcze jakies wypróbowany sposób ?
Oprócz czerwonych oczu wieczorem równiez mam ochote sobie wydłubac oczy.... masakra :evil:

[ Dodano: Sro Kwi 22, 2009 11:57 am ]
Aniu.. po jakim czasie stosowania tranu nie masz czerwonych oczu ?
_________________
Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga....
 
 
 
krismartin 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 236
Skąd: BIAŁYSTOK
Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 5:21 pm   

Sylwia napisał/a:
WitNosze soczewki od roku, 2 miesiace bylo dobrze, niestety od prawie roku ciagle mam czerwone oczy.... wygladam jak wampir :( ludzie ciagle pytaja co mi jest, mam juz dośc... czy oprócz tranu ma ktoś jeszcze jakies wypróbowany sposób ?
Oprócz czerwonych oczu wieczorem równiez mam ochote sobie wydłubac oczy.... masakra :evil:

[ Dodano: Sro Kwi 22, 2009 11:57 am ]
Aniu.. po jakim czasie stosowania tranu nie masz czerwonych oczu ?

Ja też tak miałem , najprawdopodobniej masz wrażliwe oczy i nie tolerujesz twardzieli . Jedynym lekarstwem jest przestać nosić twardziele . Możesz też próbować nawilżać oczy kroplami bez konserwantów . Takich jak HYABAK lub FILMABAK .
Pozdrawiam .
 
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 8:18 am   

gdy po jakimś czasie zaczęłam mieć przekrwione oczy to zaczęłam używać tran i było ok, wiadomo w lato nie wolno tranu używać więc od jakiegoś czasu stosuję to:
http://www.aboca.com/en/h...icrocircolo.asp

skład tego produktu to borówka i nic więcej :)

[ Dodano: Wto Kwi 28, 2009 7:18 am ]
http://www.doz.pl/apteka/...kapsulki_70_szt
_________________
 
 
krismartin 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 236
Skąd: BIAŁYSTOK
Wysłany: Śro Kwi 29, 2009 3:12 pm   

Dlaczego nie można używać latem tranu ???
 
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 11:52 am   

Tran należy spożywać tylko w okresie niedużego nasłonecznienia - latem grozi to przebarwieniami na skórze, gdyż zawartą w tranie wit. D czerpiemy z promieni słonecznych.
_________________
 
 
Ament 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 16
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Maj 04, 2009 8:39 am   

Mi problem przekrwionych oczu minal jak zaczalem przegryzac marchewki zamiast chipsow np przy okazji filmu.
_________________
The kids of today should defend themselves against the seventies...
 
 
szefo1987 
Tomekk


Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Ostrow Wielkopolski
Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 10:13 pm   

ja zauwazylem znowu ze jak siepali papierosy to oczy sie szybciej i bardziej czerwone robia natomiast jak sie nie pali a nie pale juz dlugi czas problem zanika mimo iz nadal istnieje to zaczerwienienie lecz nie az taka tragedia jak byla !!
_________________
(-ToMeK-)
 
 
endriu 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 59
Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 2:31 pm   

ja rzucilem palenie przez stozki(teraz wiecej pije :mrgreen: ) ,jest lepsza poprawa w noszeniu,oczy czerwone po dluzszym noszeniu ale mam to w dupie wazne ze widze (duzo kropli nawilzajacych i okulary przeciwsloneczne ktore dobrze zakryja oczy wiosna+slonce+ kurz=masakra)
 
 
szefo1987 
Tomekk


Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Ostrow Wielkopolski
Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 8:24 pm   

jasne ze najwazniejsze jest to by widziec absolunie tak ale czerwone oczy sprawiaja to ze sie niekomfortowo czujemy z tego co widze po sobie jak i po wypowiedziach co niektorych wiec jesli istnieje jakikolwiek sposob na to to chcialbym wiedziec jaki........

pozdrawiam
_________________
(-ToMeK-)
 
 
endriu 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 59
Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 9:42 pm   

czasami ciezko panne wyrwac jak sie ma czerwone oczy,czerwone spojowy i wielke napuchniete sliwy pod oczami,wedlug mnie trzeba sie spytac lekarza bo kazdy z nas ma rozna tolerancje na szkla chyba,kazdy chce byc piekny bo zyjemy w czasach kultu ciala wiadomo :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: