KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Plamy podczas widzenia
Autor Wiadomość
essita 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączyła: 21 Sty 2008
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Cze 13, 2008 9:36 am   Plamy podczas widzenia

Witam, czy zdarzylo sie Wam miec plamki podczas patrzenia? Tzn nie takie male jak np sie popatrzy w swiatlo. Tylko takie np przy czytaniu albo patrzeniu w monitor, ze jakby litery sie ruszaly??
A przed chwila to zdarzylo mi sie w ogole cos dziwnego i dlatego pisze, nagle w obu oczach takie plamy sie pokazaly w polu widzenia, w miare duze i tak jakby ostro zakonczone i te obwodki plam sprawialy, ze nie widzialam ostro. I np nie moglam czytac tak z wyprzedzeniem, bo widzialam tylko lewa strone, ze nie dalo sie wiekszej partii ogarnac wzrokiem :(
Czy komus zdarzylo sie cos podobnego?? Dodam ze zdjelam soczewki i nie bylo poprawy, odczekalam chwile i po ok. 15 minutach to minelo. Wiec teraz je ubralam, a co bedzie dalej, to sie okaze. Wizyta u dr Jaworskiego "juz" za 2 tygodnie (zamawiana 2 mies. temu ;/ ). Dodam, ze w zasadzie minely 2 lata i soczewki powinno sie juz wymienic.
Pozdrawiam :)
_________________
Chodzenie po bagnach wciąga ;)
 
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Pią Cze 13, 2008 10:33 am   

No, ubytki w polu widzenia to nic dobrego, nie zauważyłaś zniekształceń obrazu? nie chcę straszyć ale to jest jeden z objawów odwarstwienia siatkówki, przerabiałem, proponuję nie czekać na wizytę u Jaworskiego tylko iść gdziekolwiek byle szybko i zbadać dno oka.
 
 
kamgru
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 14, 2008 12:15 pm   

Jaskra również ma takie objawy.


 
 
essita 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączyła: 21 Sty 2008
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 14, 2008 1:33 pm   

A to nei takie te plamy byly, bo te tu to sa takie jakby naokolo, a tamte to wlasnie przez srodek nie widzialam, a na zewnatrz widzialam.. Na szczescie nie powtorzylo sie to od wczoraj.
Probowalam isc do lekarza, jednak okazalo sie to niemozliwe, dr Jaworski na urlopie, w Krakowie nikt mnie nie przyjmie "natychmiast", "trzeba sie bylo zapisac 4359437597 miesiecy temu", nie ma miejsc, w przychodni tabun babc i jak mowie ze to nagly przypadek, to one ze tez sa naglymi przypadkami i kazdy tak moze powiedziec, w innej to samo. Na SOR nie chcialam isc, bo kiedys juz poszlam z podejrzeniem wyrostka (ze skierowaniem od lekarza 1 kontaktu!) i zostalam potraktowana tak ze .. "czego ty tu chcesz wogole, przeciez nic ci sie nie dzieje".. Wiec co dopiero jak bym powiedziala, ze pare godzin temu przez chwile nie widzialam.. Wkoncu zrezygnowalam. Poczekam juz do tej wizyty za 2 tyg ;/
_________________
Chodzenie po bagnach wciąga ;)
 
 
 
kamgru
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 14, 2008 1:38 pm   

Warto się szarpnąć na te 50 -70 zł :) Naprawdę zdrowie ważniejsze to przecież nie jest dużo pieniążków.
 
 
essita 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączyła: 21 Sty 2008
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Cze 14, 2008 1:42 pm   

Ale na co te 50-70 zl ? bo chyba nie na okuliste w krakowie??Raczej drugie tyle.
Nawiasem mowiac prywatnie tez nie chcialo mnie przyjac trzech - od tego zaczelam.
_________________
Chodzenie po bagnach wciąga ;)
 
 
 
kamgru
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 14, 2008 2:27 pm   

To nie wiem. W Krakowie jest b. wielu okulistów normalnie w przychodniach jest opcja za kasę i biorą niewiele. Ale może w Krakowie faktycznie jest ciężko tego nie wiem.
 
 
andriu 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Sob Cze 14, 2008 4:03 pm   

Nie lekceważ sobie tego, ja sobie tak zlekceważyłem jedno oko a potem grzecznie czekalem w kolejkach, teraz tym okiem prawie nie widzę, siatkówka już sie nie zregenerowala, może też być że masz zwykłe męty, oby.
 
 
essita 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączyła: 21 Sty 2008
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 16, 2008 11:57 am   

Bylam dzis u lekarza, pani powiedziala, ze to .. od migreny.. heh.. Pierwszy raz mialam taka z "mroczkami" ;) Ale dobrze, ze poszlam, bo przy okazji wyszlo, ze mam erozje w lewym oku ;/ W kazdym razie dziekuje za rady :) ) Oplacilo sie isc :] Pzdr
_________________
Chodzenie po bagnach wciąga ;)
 
 
 
krismartin 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 236
Skąd: BIAŁYSTOK
Wysłany: Pon Cze 16, 2008 2:09 pm   

Co to znaczy erozję w lewym oku , co masz na myśli?
 
 
 
essita 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączyła: 21 Sty 2008
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 16, 2008 3:55 pm   

ja to zrozumialam jako jakas ranke na rogowce lub cos w tym stylu, w kazdym badz radzie nie moge narazie nosic soczewki (na szczescie w tym "lepszym" oku) i mam wlewac Corneregel. Pani powiedziala, ze mozliwe, ze to od tego, ze soczewki juz starawe lekko. Maja 2 lata :)
_________________
Chodzenie po bagnach wciąga ;)
 
 
 
krismartin 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 236
Skąd: BIAŁYSTOK
Wysłany: Pon Cze 16, 2008 4:01 pm   

Tak raczej o to chodzi bo też miałem trochę uszkodzoną rogówkę od noszenia soczewek i musiałem odstawić soczewki na tydzień i używałem corneregel. Ponieważ przyspiesza on regenerację nabłonka.
 
 
 
maxx 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 142
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Cze 18, 2008 10:49 pm   

mi się od soczewek zrobiła odleżyna w postaci jasnawej plamki... miałem Corneregel, Maxitrol? jakoś tak, a teraz mam Adsorbonac... ten ostatni jest aby zlikwidować obrzęk rogówki... a co będzie? to się okaże :) hhehe


Pozdrówio
 
 
 
ania60 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączyła: 21 Maj 2009
Posty: 9
Wysłany: Śro Cze 17, 2009 11:21 am   

Cześć! Ja mam małe uciekające czarne plamki. Zwłaszcza podczas patrzenia na słońce, monitor, czasami zdarzają się rano zaraz po przebudzeniu. Czy nie wiecie co jest tego przyczyną?
 
 
krismartin 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 236
Skąd: BIAŁYSTOK
Wysłany: Śro Cze 17, 2009 1:07 pm   

Za pewne są to męty ciała szklistego . A powstawać mogą one na skutek starzenia się organizmu i przeciążania oczów . Nie chcę pocieszać ale z wiekiem będzie ich przybywać , tak jest przynajmniej u mnie .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: