KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Okulary typu "pinhole"
Autor Wiadomość
JestemMichal 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 119
Skąd: London, UK
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 12:56 pm   Okulary typu "pinhole"

Czy któryś z obecnych tutaj forumowiczów spotkał się już z wynalazkiem, który wygląda niejako jak sitko na oczach?



Podobno 15 minut dziennie (choćby przed telewizorem) wystarczy, by poprawić w jakimś stopniu widzenie. Już któryś raz spotykam się z tymi okularami. W czwartek po kontroli wzroku lecę do domu, gdzie zaopatrzę się w takowe jak najszybciej i chętnie podzielę spostrzeżeniami. RNIB* takowe gdzieś rekomendował więc być może to kolejny dowód na to, że najprostsze rozwiązania wcale nie ujmują tym skomplikowanym.

Krótka notka na Wikipedii a szerzej tutaj jednak proszę tego nie traktować jako reklamy. Link prosto z Google.

* RNIB to niesamowicie pomocna ludziom niedowidzącym oraz niewidzącym organizacja działająca w Wielkiej Brytanii. Strona zawiera ogromne ilości informacji o tym co robić, by utrzymać wzrok w jak najlepszej kondycji.

[Dodałem zdjęcie dla tych, którym się klikać nie chce. :-) ]
Ostatnio zmieniony przez JestemMichal Pon Lip 07, 2008 11:03 pm, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
kopi 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 53
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 2:10 pm   

mam takie w domu, moge Ci je oddać za frajer, tylko się na nie kurzy:) mój brat w tym ogladał tv i mówił że widzisz lepiej przez kilka minut po sciagnieciu, bo oko jeszcze sie wyterza, żeby cos zobaczyc przez to sito;]
 
 
 
JestemMichal 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 119
Skąd: London, UK
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 4:21 pm   

kopi napisał/a:
mam takie w domu, moge Ci je oddać za frajer, tylko się na nie kurzy:)

A ja dzisiaj w Pszczynie byłem... ;->
 
 
argun 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 113
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro Cze 25, 2008 4:40 pm   

Wystraczy pojezdzic troche autobusem i popatrzec przez reklamy bedziemy mieli to samo zalatwimi co mamy do zalatwienia i pocwiczymy oczeta :P
_________________
admin :P
 
 
kopi 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 53
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: Śro Cze 25, 2008 5:10 pm   

JestemMichal napisał/a:
kopi napisał/a:
mam takie w domu, moge Ci je oddać za frajer, tylko się na nie kurzy:)

A ja dzisiaj w Pszczynie byłem... ;->


heeh, ja w krakowie jeszcze jestem, ale mam by ci je dała;p
 
 
 
kamgru
[Usunięty]

Wysłany: Śro Cze 25, 2008 7:03 pm   

Te siatki w autobusach są dobijające:) Powinno się kary wlepić MPK za to,że staruszki tracą orientację w terenie.
 
 
JestemMichal 

Rok wykrycia SR: 2007
Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 119
Skąd: London, UK
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 10:55 pm   

Kupiłem i używam. Faktycznie, ciężko przez nie cokolwiek zobaczyć więc o poruszaniu się nie ma mowy. W bardzo wąskim jednak zakresie obraz jest ostry jak przysłowiowa "żyleta". Aż miło popatrzeć na co naprawdę stać oczy.

Nie mam pojęcia czy faktycznie coś dają na dłuższą metę ale po kilku minutach w nich można w miarę bezproblemowo obsługiwać choćby komputer. Przykładem niech będzie ten post, który stukam niewiarygodnie wręcz oddalony od ekranu.

Ciekawostka taka. :-)
 
 
kamgru
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lip 08, 2008 7:43 am   

Już lepiej pożyczyć na chwilę rogówkę od kolegi:)
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Wto Lip 08, 2008 10:32 am   

Jak te okulary wyglądają ?
To sa takie jak ma Kanye West w teledysku do piosenki Stronger ?

[ Dodano: Wto Lip 08, 2008 10:34 am ]
A dobra, jest obrazek. Nie zauważyłam.
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
DEDAL 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 191
Wysłany: Wto Lip 08, 2008 11:14 am   

Widzialem je juz i powiem wam ze potem strach jest je zdejmowac bo przez nie cos widac :mrgreen: ciekawe jaka by byla reakcja ludzi na chodnikach moze trzeba spróbowac :lol: :lol: :lol: :lol:
_________________
"Być nie mieć"
 
 
leon 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 170
Skąd: Toruń/Gdańsk
Wysłany: Nie Lip 13, 2008 11:51 pm   

może powinni takie soczweki robić? ;p a tak poważnie, to chyba jest kwestia dostosowania się mózgu, który jakimś cudem potrafi skorygować obraz. często czytając sobie do poduszki bez soczewek (góra po kilka stron, bo więcej nie dam rady), gdy widzę za słabo, zamykam lepsze oko na chwilę. wtedy mózg jakby się dostraja i chwilę czytam gorszym okiem (oczywiście znacznie wolniej, ale jednak), a po otworzeniu lepszego oka widzę znacznie wyraźniej niż chwilę przed.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: