KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
stożek a plamy w widzeniu
Autor Wiadomość
chriser00

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 49
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 12:54 am   stożek a plamy w widzeniu

Hej,

Od niedawna na lewym (lepszym oku), na którym miałem CCL robione pojawiła mi się plamka w rakcie widzenia, tj. zawsze za tym gdzie patrze podaza taki przezroszysty punkcik w kształcie wstażki (strasznie irytujace).

Ktoś ma podobne objawy lub wie co może je powodować ?
 
 
Jahu 

Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 6
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 4:59 am   

Czyżby męty?
http://swiatmetow.fm.interia.pl/
Są niegroźne, ja też je mam, zwłaszcza w tym gorszym oku, na szczęście w centrum pola widzenia są te najbardziej przezroczyste, więc za bardzo mi nie przeszkadzają. Do pozostałych się już trochę przyzwyczaiłem. Widzę je tylko na jasnym tle, w słoneczny dzień lub na ekranie monitora. Najczęściej pojawiają się po lub w trakcie choroby, przeziębienia, zapalenia spojówek, podrażnienia oczu itp. Okuliści twierdzą na ogół że przyczyną jest starzenie się komórek, pękanie naczyń krwionośnych, promieniowanie różnego rodzaju oraz zanieczyszczenia jakie oddziałuje na oko. Kolejna dolegliwość cywilizacyjna, stwierdzana u coraz młodszych pacjentów. Męty prawie nigdy nie znikają i nie da się ich usunąć (podobno duże da się usunąć wiązką lasera), leczenie farmakologiczne (krople) praktycznie nie przynosi rezultatów. :/
 
 
 
chriser00

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 49
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 11:49 am   

Dokladnie takie coś :/

W ogóle Ci nie przeszkadza to w widzeniu ?
 
 
dewaluacja 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączyła: 05 Mar 2008
Posty: 350
Skąd: Chorzów
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 7:43 pm   

ja mam takie czarne pasma, kropki, pojawiąjace się bez związku z...niczym, po prostu są.
 
 
Jahu 

Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 6
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto Paź 27, 2009 4:02 pm   

Przeszkadzać nie przeszkadza, ale za to bardzo irytuje. Np jak jadę samochodem w słoneczny dzień to widzę te na środku i muszę się na nie cały czas gapić. Po bokach mam kilka bardziej widocznych szarych plamek, ale zauważam je tylko jak spojrzę na jasne tło. Najgorsze jest to że w miarę starzenia będą się pojawiać nowe, dlatego trzeba dbać o oczy, nie przemęczać ich i chronić przed wszelkimi podrażnieniami i zakażeniami. Ale to naprawdę najmniejszy problem jaki mam ze wzrokiem.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: