KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Lekarze od SR w Warszawie
Autor Wiadomość
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Wto Cze 07, 2005 2:11 pm   Lekarze od SR w Warszawie

Poszukuję namiarów na lekarzy od stożka w stolicy. Ścibira, Iwaszkiewicz i Szymanka już mam, a także Szpital Praski.
Czy znacie jeszcze coś więcej?
_________________
Ostatnio zmieniony przez ania_kielce Czw Mar 06, 2008 11:34 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Witek 


Rok wykrycia SR: 2002
Dołączył: 07 Cze 2005
Posty: 24
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Cze 07, 2005 10:04 pm   Re: Lekarze od SR w Warszawie

ania_kielce napisał/a:
Ścibira, Iwaszkiewicz i Szymańską mam


A właśnie, trzeba by było pomyśleć o podaniu gdzieś ich numerów. Albo na stronie albo tutaj.
 
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Śro Cze 08, 2005 7:38 am   

Dr Szymanek ul. Wiśniowa 37 Warszawa tel 22/848 05 62 lub 22/848 27 76; przyjmuje we wtorki i czwartki od 11-14; www.soczewki.biz

Poradnia Rogówkowa przy Szpitalu Praskim ul Sierakowskiego Warszawa; tel. 22/618 84 85 wew. 52-16. Dr Minkiewicz, czynna od pon-czw.
_________________
Ostatnio zmieniony przez ania_kielce Nie Lip 03, 2005 5:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Rok wykrycia SR: 1985
Dołączył: 07 Cze 2005
Posty: 2
Wysłany: Śro Cze 08, 2005 8:33 am   

Pozwolę sobie na uściślenie. Poradnia rogówkowa w SPKSO. Poniżej info dodatkowe.

Katedra i Klinika Okulistyki AM
Samodzielny Publiczny Kliniczny Szpital Okulistyczny
ul. Sierakowskiego 13, 03-709 Warszawa
tel. (22) 618 63 53, fax. 618 66 33
spkso@spkso.waw.pl
 
 
parch 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 5
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 12:33 am   

Dr Marek Habela, Warszawa, ul. Grójecka 40/34 - 022 8226363.
 
 
kaczusia 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączyła: 03 Lip 2006
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 07, 2006 8:38 pm   

A czy ktos z Was orientuje sie co trzeba zrobic, zeby zapisac sie do Poradni Rogowkowej w Szpitalu Praskim ??? Niestety bylam dzis w szpitalu i na to pytanie nie potrafili mi odpowiedziec ani lekarze ani panie rejestratorki, kaza dzwonic do poradni, a moge zrobic to dopiero w pon. Podobno tam jest jakas inna procedura z tymi zapisami, dlatego HELP! :???:

[ Dodano: Czw Lip 13, 2006 11:09 am ]
Sluchajcie, no to mam ten stozek ;( i jeszcze inne ciekawe rzeczy w oku, ale teraz mam jedno podstawowe pytanie... kto mi podstempluje w Wawie papier do NFZtu bo inaczej pojde z torbami ?! Gdzie nie dzwonilam to albo nie maja umowy w ogole na kontakty albo maja umowe na cos innego albo nie ma lekarzy albo mam sie wypchac i juz... :| HELP! Moze macie jakies sprawdzone miejsca ???
 
 
damdam 
składak


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 143
Skąd: 50°91' N, 15°73' E
Wysłany: Wto Lip 18, 2006 8:32 am   

kaczusia napisał/a:
kto mi podstempluje w Wawie papier do NFZtu

Papier (czysty) pobierasz właśnie w oddziale NFZ i wędrujesz z nim do swojego lekarza okulisty, który leczy twój stożek. Ważne aby to nie była praktyka prywatna - gdyż przynajmniej ja miałem z tą dużo kłopotu. Poszedłem więc do oddziału okulistyki w szpitalu i tam opowiedziałem o mojej chorobie i że potrzebuje wypełnić druk zapotrzebowania na środki ortopedyczne (tak to się nazywa). Lekarz powinien to podpisać, podstemplować i wpisać kod choroby oraz kod dotyczący soczewek (mnie niestety tego drugiego nie wpisał więc sobie go sam wpisałem z jakiejś ustawy czy rozporządzenia). Z takim "papierem" wędrujesz ponownie do NFZ, który powinien Ci potwierdzić zgodę na finansowanie. Jak podpiszą, podstemplują to takie zaświadczonko możesz zrealizować w każdym gabinecie okulistycznym dobierajacym soczewki, również prywatnym, ale majacym umowę z NFZ.
_________________
pozdrowionka Damian
 
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 4:26 pm   

Nie wiem jak jest teraz ale jeszcze dwa lata temu znalazłem 3 gabinety, w których powiedziano mi "es tut mir leid" nie mamy podpisanej umowy z NFZ więc warto zapytać o to na samym początku podczas kontaktu telefonicznego by nie wywalać kasy niepotrzebnie na podróż i wizytę w takim gabinecie.
Pzdr Konrad
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
ania_kielce 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 07 Cze 2005
Posty: 517
Skąd: K I E L C E
Wysłany: Sob Lip 22, 2006 8:51 pm   

kaczusia, ale w poradni rogowkowej nie dobieraja soczewek, tam mozesz sie tylko zarejestrowac do kolejki na przeszczep! Aby sie tam dostac musisz miec skierowanie od byle jakiego okulisty na ktorym to skierownaiu musi byc zaznaczone... stożek rogowki - przeszczep... i przyjma bez problemu.

A zeby dostac dofinansowanie do soczewek musisz odwiedzic rejonowego okuliste w najblizszej przychodni do ktorej nalezysz, ktory wypelni Ci druk, ktory powinnas otrzymac od lekarza ktory bedzie dobieral Ci twardziele.
_________________
 
 
kaczusia 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączyła: 03 Lip 2006
Posty: 7
Skąd: Warszawa
  Wysłany: Śro Sie 02, 2006 9:50 pm   

Helou :wink:
dawno mnie tu nie bylo :) dzieki za wsztskie odpowiedzi, juz sobie poradzilam i od niecalego tygonia jestem "szczesliwa" posiadaczka 2 niebiesciutkich soczewek :shock: czekalam na nie ok 2 tyg wiec chyba dosc krotko! Soczewki zamowilam u dr Szymanka (bo tak sie szczesliwie zlozylo, ze od lat bylam ich pacjentka wiec jak dr wykryla, co wykryla, to mnie tylko do niego odeslala), pieczatke do NFZu przystawil zyczliwy okulista w rejonie, a do rogowkowej sie w koncu dodzwonilam i juz wiem, ze poki co sie do nich nie kwalifikuje :)
 
 
Magdalena 

Rok wykrycia SR: 1998
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 3
Skąd: Łódź
  Wysłany: Wto Lis 07, 2006 10:05 pm   

Witam
Chciałabym się upewnić co do tej całej procedury związanej z refundacją za soczewki twarde. Najprostsza sprawa to dobrać soczewki u spacjalisty który ma podpisaną umowę z NFZ wiadomo. Wiadomo również że spece :cool: od SR w większości nie mają umowy co wtedy?

Czy tak powina wyglądać kolejność załatwiania spraw :?: :
1. Pobrać formularz z NFZ dotyczący refundacji
2. Formularz ma podstemplować i wypełnić zakład okulistyczny mający umowę z NFZ
Pytania dot.pkt.2 :arrow:
a. czy okulista z zakładu musi specjalizować się w SR?
b. czy ten okulista zanim przystawi pieczątkę będzie chciał stwierdzić u mnie SR?
c. czy okuliści nie będą robić problemów z przystawieniem pieczątki?

3. Z podstemplowanym formularzem idę do NFZ i czekam na pisemną zgodę.
4. Z pisemną zgodą idę do wybranego specjalisty (nieposiadającego umowy z NFZ) który dobiera i zamawia soczewki na mój SR.
Pytanie dot.pkt.4 :arrow:
a. czy ten specjalista dostanie refundację z NFZ (mimo że nie posiada umowy z NFZ)?

Prosze o odpowiedź na moje wątpliwości :???: i poprawki jeśli się mylę w jakimś pkt.
Ewntualnie proszę o nowy plan działań :grin:
 
 
 
kaczusia 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączyła: 03 Lip 2006
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 07, 2006 10:28 pm   

Czesc,
napisze Ci w skrocie jak ja to zalatwialam:

1) poszlam do specjalisty od SR (prywatnie), dobralam twarde szkla kontaktowe, zamowilam i wplacilam zaliczke, dostalam formularz do NFZu (wypelnili mi czesc dotyczaca soczewek)

2) poszukalam lekarza w rejonie, ktory pobieznie mnie zbadal, zobaczyl wyniki, ktore mialam i podstemplowal druk (nie musi byc specem od SR, on po prostu tylko podpisuje, ze faktycznie potrzebujesz twarde soczewki),
- odp c) tak, sa tacy co beda robic problemy i beda uwazac, ze nie moga podstemplowac skoro sie SR nie zajmuja

3) idziesz do NFZu i od reki stawiaja pieczatke

4) przy odbiorze soczewek u specjalisty, oddajesz im druk, oni sobie dalej stempluja gdzie potrzeba (i potem dostaja zwrot jako zamawiajacy), a do tego podpisujesz papier z NFZtu, ze w ciagu ostatnich 2 lat nie wystepowalas o refundacje soczewek

czyli... prawie dobrze to wykombinowalas ;)
pozdrawiam!
 
 
argun 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 113
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob Sty 26, 2008 12:38 pm   Najlepszy :) specjalista w Warszawie

Jak w temacie kogo mozecie mi polecic w Wawie ? u mnie jakos sobie nie radza... dlugo zwlekalem ale wreszcie postanowilem wybrac sie na poszukiwania do innego miasta - na poczatku lutego do stolicy sie wybiore a zeby nie isc do pierwszego - bardziej rozreklamowanego ( nie koniecznie lepszego) pytam Was o rade zapewne ktos ma doswiadczenia z Warszawskimi specjalistami
Pozdrawiam
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Sob Sty 26, 2008 5:37 pm   

Ja słyszałam, ze w Lublinie są bardzo dobrzy specjaliści. Nawet kilka osób mi polecało jakąś panią, ale nie pamiętam jej nazwiska.
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
argun 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 113
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob Sty 26, 2008 9:26 pm   

Bylem / chodzilem do obu podanych na stronie specjalistow i nie jestem zadowolony ostatnio po dluzszej przerwie ( kilka miesiecy temu ) "wrocilem" na krotko :P do dr Toczolowskiej o ktora Ci zapewne chodzi i odeslala mnie (ponoc nie ma u siebie takich soczewek aby mozna bylo cos dobrac...,nie byli wstanie zrobic mi mapy rogowki) do tych u ktorych dobieralem ostatnia soczewke - Cwiklinskich
Mam juz dosc wlasnie przez to ,ze chodzilem do nich i nie widzialem efektow - dobrego widzenia przez rok albo i lepi nie pojawialem sie u okulisty i ta ostatnia wizyta o ktorej mowie byla decydujaca o tym ,ze czas wreszcie poszukac kogos gdzie indziej moze wresczie mi dobiora taka ,ze bede zadowolony a wawa jest blisko dlatego tez zamierzam sprobowac wlasnie tam.
Nie twierdze ,ze sie nie znaja na tym co robia w moim przypadku jednak srednio im to wychodzilo...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: