KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Laserowa korekcja rogówki + Xlinking
Autor Wiadomość
mruk 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 09, 2010 6:04 pm   Laserowa korekcja rogówki + Xlinking

Czy ktoś z was słyszał o takiej metodzie i ew. może mi coś więcej o niej powiedzieć? Byłem na wizycie (pierwszej w życiu) z powodu stożka rogówki w klinice OkoLaser w W-wie. Tam potwierdzono u mnie stożek który zasugerował mi wcześniej okulista w LuxMedzie. Pani doktor powiedziała, że mam do wyboru:
- twarde szkła
- xlinkig
- korekta stożka laserem + x linkig
Ta ostatnia to podobno nowatorska metoda stosowana w klinice w Szwjcarii i Niemczech oraz w W-wie gdzie mają w tym jednak mniejsze doświadczenie. Laserem można mój stożek potraktować dlatego, że grubość rogówki jest duża i nawet w najcieńszym miejscu jest grubsza od przeciętnej rogówki u zdrowego człowieka.
Bardzo proszę o wszelki opinie i wskazówk gdyż nie wiem co robić dalej. Wybrać najmniej inwazyjną metodę i próbować przyzwyczaić się do twardych szkieł czy może odrazu "iść na całość" i zaryzykować ten laser?
W oku lewym mam stożek pomiędzy 1 a 2. W oku prawym mam stożek 2 stopnia (widzenie 30%)
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Pon Sty 18, 2010 9:21 am   

Poczytaj forum, przeciez tam cały czas pisze się o crossie. I nie robią go tylko w Wawie, ale np. na Ceglanej w Katowicach. Sama czekam na zabieg. Ale cudów raczej po tym nie ma, więc się bardzo nie zapalaj. Mi np chodzi tylko o to, żeby wyrównac strukturę tkanki i móc w końcu dobrać szkło :wink:
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
leman22 


Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 25
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon Sty 18, 2010 4:41 pm   

Każdy organizm reaguje inaczej ........nie należy uogólniać. Mi podobnie jak przedmówcy też zaproponowano cross-linka plus korekcja laserowa także materiału do myślenia jest.

Na chwile obecną muszę czekać na rozwój stożka aby cokolwiek zacząć działać - na razie daje sobie rade w okularach - nie jest tragedia,choć wieczorem jest znacznie gorzej ale taki urok schorzenia :)

Osobiście skłaniam się du cross-linkowi a o korekcje laserową dopytam przy następnej wizycie, bo nie wiem czy stosuje się ją po crosslinku ( jak się ustabilizuje wszystko) czy też równocześnie ( najpierw korekcja a potem crosslink) - ktoś może wie ??

Pozdrawiam
_________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.......
 
 
 
maniakus3

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 7
Wysłany: Pon Sty 18, 2010 9:01 pm   

powiem ci tak, ze szanuje szeflika za to co robi i wdraza w polsce
jednak jego doswiadczenie z nowymi metodami jest bardzo male
i nie chcialem byc pierwszym ktoremu robia zabieg w kraju
dlatego wybralem zagranice,
mowie o crosslinkingu bo x linking to kazdy potrafi zrobic
a twoj stan nie wiem czy sie da x-em wyleczyc

[ Dodano: Pon Sty 18, 2010 9:03 pm ]
leman22 czekasz na rozwoj stozka?
wiesz maz duzo kasy i nerwow to czekaj dalej, ja bym juz dzialal i by bylo taniej szybciej i bezstresowo,
to choroba ktora predzej czy pozniej sie powiekszy, i bedziesz miec tak jak ja ze przez caale dziecinstwo wmawiano mi ze mam astygmatyzm , a tak naprawde to byl stozek, az do momentu w ktorym bardzo zle widzialem nic nie dzialalem
 
 
leman22 


Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 25
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto Sty 19, 2010 6:36 pm   

Nie jest moim wymysłem czekanie, jakbym mógł to poddał bym się zabiegowi teraz, ale opinia lekarska jest dla mnie kluczowa - bo komu mam zaufać jeśli nie lekarzowi prowadzącemu ?. Wiec na chwile obecna odkładam kasę (której defakto nie posiadam w nadmiarze) i niestety czekam.

Ps Informacja uzupełniająca 2 miesiące temu stwierdzono astygmatyzm nieregularny skośny wiec podejrzewam że na chwile obecną nie jest to stożek w którymś ze stadiów.Być może to jest powodem takiej decyzji lekarskiej.

Pozdrawiam :)
_________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.......
 
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Śro Sty 27, 2010 7:34 am   

Tylko pamiętaj o tym, że jeżeli stożek Ci sie posunie, to może byc już za późno na crossa :!: !
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
dariusz_k 

Rok wykrycia SR: 2005
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 17
Skąd: malopolska
Wysłany: Sob Lut 13, 2010 11:05 pm   

hej.
mial ktos z was laserowa korekcje stozka? chodzi mi o tzw. scinanie lub szlifowanie w celu likwidacji astygmatyzmu lub podwojnego widzenia.
wspominala mi o tym dr izdebska, ostatnio takze dr borissova, ale chcialbym uslyszec relacje kogos kto juz przez to przeszedl.
bede bardzo wdzieczny za informacje, pozdrawiam,
dk
 
 
Frisson 


Rok wykrycia SR: 2007
Dołączyła: 08 Maj 2007
Posty: 429
Skąd: Lubaczów
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 8:19 pm   

Znam osob☻e która miała dwukrotnie robione tzw ścinanie stozka w klinice na Ceglanej w KAtowicach i w efekcie muisała iśc na przeszczep :? Rogówka zrobiła sie za cienka.
_________________
"Nie chodzi o to by być zdrowym, ale o to, żeby nauczyć się żyć z własnymi chorobami."
 
 
 
leman22 


Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 25
Skąd: Legnica
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 12:34 pm   

Korekcja laserowa zależy od stadium - tak mi się wydaje. Jak ktoś ma zaawansowanego stożka to bez szans by cokolwiek próbować bo skończyć się może przeszczepem. Przy małym stożku (wcześnie wykrytym) po stabilizacji (po crosie) i po pewnym czasie (okres potwierdzający stabilizacje) być może można dokonać korekty laserowej ( w granicach rozsądku).

Ponadto uważam ( w nawiązaniu do postu wyżej) że dwukrotnie ścinanie to zdecydowanie za dużo - myślę ze intencją tego zabiegu nie jest likwidacja wady do 0 a umożliwienie normalnego funkcjonowania np w okularach.

Pozdrawiam
_________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.......
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: