KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przeszczep
Autor Wiadomość
Zania 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączyła: 20 Lut 2009
Posty: 2
  Wysłany: Nie Sty 24, 2010 1:16 pm   Przeszczep

Witam! Mam kilka pytań związanych z przeszczepem rogówki. Mój stożek jest ostry i nie mam tolerancji na twarde soczewki, w tej którą teraz mam widzę jakieś 50 % i jak się dowiedziałam od lekarza lepiej nie będzie. Dlatego chyba zdecyduje się na przeszczep z tym ze nie wiem jak się w ogóle do tego zabrać. Gdzie muszę się zgłosić czy może to zależy od lekarza prowadzącego? Ile trzeba czekać? czy trzeba przejść jakieś dodatkowe badania? i jaki ewentualnie jest koszt przeszczepu? Kolejną wizytę u lekarza mam dopiero za miesiąc a chce się dowiedzieć tych rzeczy jak najszybciej. Z góry dzięki za pomoc :)
 
 
Agtal 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Sty 25, 2010 11:54 am   

Cześć,
jeżeli jesteś ubezpieczona - dzwoń do klinik robiących przeszczepy i zapisuj się na wizytę u lekarza z NFZ (po co od razu płacić w prywatnych). W zależności od szpitala mogą Cię przyjąć na badania za miesiąc albo za pół roku, więc na najbliższej wizycie u swojego okulisty weż od niego skierowanie, w którym będzie informacja, że wskazany jest u Ciebie przeszczep.Kiedy pojedziesz do szpitala z tym skierowaniem - zrobią Ci badania i zakwalifikują na zabieg. Podobno w różnych klinikach są różne przygotowania do operacji, ale lekarze Ci tam na miejscu powiedzą.Potem już tylko czekasz na telefon.

Ja sama jestem właśnie w takim momencie - przed pierwszymi wizytami w szpitalach, więc wydaje mi się, że tak to właśnie wygląda. Za miesiąc mam wizytę, więc wtedy Ci podpowiem więcej. A tymczasem może jest tu ktoś, kto czeka na przeszczep, ale ma za sobą te pierwsze etapy? Też chętnie posłucham.
pozdrawiam
 
 
michal 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 165
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 8:30 pm   

Witam
Przede wszystkim przeszczep to ostateczność, jeśli chodzi o widzenie to daje raczej średnie wyniki, w większości kończy się i tak powrotem do soczewek.
Jeśli obecny lekarz kieruje cię na przeszczep powinnaś to skonsultować z innym może będzie miał inne zdanie i na przykład dobierze takie soczewki w których będziesz mogła chodzić
Jeżeli chodzi o sam przeszczep jest wersja płatna ( np. Warszawa, Praga ) cena około 10 000 zł.
Wersja bezpłatna na NFZ ja polecam Wylęgałę w Katowicach lub Dobrowolskiego w Sosnowcu ale są tez inne miejsca.
Do przeszczepu niema jakiś specjalnych przygotowań właściwie wszystkie badania są wykonywane bezpośrednio przed przeszczepem
Poczytaj wątek "Przeszczep rogówki"
Jeżeli tam nie znajdziesz odpowiedzi to śmiało pytaj
Pozdrawiam
 
 
nikolas2008 

Rok wykrycia SR: 1995
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 117
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 11:34 pm   

Witam,nie mam najswiezszych informacji,dowiadywalem sie jakies pol roku temu w Warszawie,na NFZ czeka sie 3-4 lata na operacje wiec radze szybko zajac kolejke,pamietaj jednak ze to ostatecznosc i warto zasiegnac opinii nawet kilku roznych specjalistow.Zostają jeszcze ringi ale z tego co widze to ten temat bardzo ucichl na forum...Pozdrawiam
 
 
Zania 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączyła: 20 Lut 2009
Posty: 2
Wysłany: Śro Sty 27, 2010 10:49 am   

Zdaje sobie sprawę z tego że to ostateczność i chyba faktycznie zgłoszę się jeszcze do innych lekarzy ... A o do ringów to nie jestem pewna ale chyba mogą być zakładane w co najwyżej II fazie stożka ...
 
 
arek75 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 40
Skąd: Radzionków
Wysłany: Pią Sty 29, 2010 10:39 pm   

polecam apital kolwjowy w katowicach i profesora Wylęgały lub szpital św Barbary w Sosnowcu i r. Dobrowolskiego

[ Dodano: Pią Sty 29, 2010 10:41 pm ]
albo kolejowy w katowicach alno sosnwiec sw Barbary dr. Dobrowolski
_________________
arkadiusz
 
 
Agtal 

Rok wykrycia SR: 2000
Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 47
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 10:07 pm   

W Warszawie przy
1. wizycie - oglądają tylko w lampie szczelinowej i każą czytać tablicę (przez dziurkę np). Jeśli stwierdzą, że widzenie jest mierne, a pacjent skarży się, że już dłużej nie wytrzyma w twardzielach, to wyznaczają 2 wizytę.

2. orbscan (badanie grubości rogówki i topografia) + lampa szczelinowa + rozmowa z lekarzem na temat zabiegu (czy pacjent jest świadomy na co się decyduje, jak można potem widzieć - nie obiecują niczego wielkiego). Po tym wszystkim wyznaczają 3 wizytę.

3. Anestezjolog. Do tego czasu trzeba zrobić mnóstwo badań. Dostaje się karteczkę na której jest wypisane, z jakimi wynikami trzeba następnym razem przyjechać - anestezjolog także na ich podstawie podejmuje decyzję czy znieczulenie będzie ogólne, czy miejscowe. A badania są takie:
- morfologia
- glukoza
- jonogram
- EKG
- RTG klatki piersiowej
- szczepienie przeciw WZW B
- konsultacja internistyczna
- konsultacja stomatologiczna
- wykaz przyjmowanych leków

Po tym wszystkim chyba już się tylko czeka na telefon...
 
 
dewaluacja 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączyła: 05 Mar 2008
Posty: 350
Skąd: Chorzów
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 8:52 am   

bardzo dobre procedury.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: