KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
dofinansowanie przez zakład pracy
Autor Wiadomość
tomekurt 


Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 28, 2010 3:31 pm   dofinansowanie przez zakład pracy

nie wiem czy już ten temat był poruszany

§ 8. 1. Pracodawca jest obowiązany zapewnić pracownikom zatrudnionym na stanowiskach z monitorami ekranowymi profilaktyczną opiekę zdrowotną, w zakresie i na zasadach określonych w odrębnych przepisach.

2. Pracodawca jest obowiązany zapewnić pracownikom okulary korygujące wzrok, zgodnie z zaleceniem lekarza, jeżeli wyniki badań okulistycznych przeprowadzonych w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej, o której w ust. 1, wykażą potrzebę ich stosowania podczas pracy przy obsłudze monitora ekranowego.

chciałem się dowiedzieć jak ten przepis ma się do stożka rogówki,
lekarz medycyny pracy napisał mi na zaświadczeniu lekarskim ze do pracy mam "zalecane soczewki kontaktowe twarde", czy w takim razie mogę sie starać o dofinansowane z zakładu pracy?? czy ktoś z was starał sie o dofinansowanie z zakłądu pracy i jak to wyglada w praktyce??
 
 
mruk 

Rok wykrycia SR: 2009
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 3:52 pm   

U mnie w pracy kręcili nosem ale dali. Duzo zależy od dobrej woli tego kto o tym decyduje.
 
 
dewaluacja 

Rok wykrycia SR: 1994
Dołączyła: 05 Mar 2008
Posty: 350
Skąd: Chorzów
Wysłany: Sob Maj 22, 2010 9:29 pm   

ile Ci dali, jeśli można wiedzieć?
 
 
agrawa 

Rok wykrycia SR: 1993
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 8:58 am   

Witam ja tez miałem problem na początku z dofinansowaniem z zakładu pracy. W polskich przepisach nie ma słowa o zwrocie za soczewki kontaktowe wiec tym się odpychają. Jedaka n ie poddałem się i przedstawiłem im prawo Unii Europejskiej a dokładnie dyrektywę , mówiąca o tym że zakład pracy ma obowiązek zapewnić odpowiednia ochronę zdrowia. trzeba pamiętać aby lekarz podczas badań kontrolnych wpisał w kartę zdrowia że musisz nosić twarde soczewki. ... i dostałem kaske pozdr :grin:
 
 
 
rafal 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 47
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 9:12 am   

ja dostaję dofinansowanie z zakładu pracy w 100 % za twarde soczewki
_________________
Rafał
 
 
agrawa 

Rok wykrycia SR: 1993
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: Poznań
  Wysłany: Pon Maj 23, 2011 9:20 am   

Ja dostaje 800 PLN kiedyś było 100 % a le ludzie przeginali z kosztami i przynosili faktury za okulary jak by je robili w NASA, i Szef sie wkurw..... i ograniczył dofinansowanie
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: