KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Wada zgryzu a stożek.
Autor Wiadomość
swieczka 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 4
Skąd: Olkusz
Wysłany: Sob Sie 13, 2011 7:01 pm   Wada zgryzu a stożek.

Witam. Będąc na kontroli w szpitalu okulistycznym w katowicach jeden z lekarzy powiedział, że mój SR wziął się dlatego, iż mam krzywy zgryz. Wytłumaczył, że zęby i oczy łączą się ze sobą wieloma tkankami i dlatego są hmm..."przerzuty". Pytałam dentystów i żaden tego nie potwierdził. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Z góry dziękuję za odpowiedź. :)
 
 
 
Niebieska 


Rok wykrycia SR: 2011
Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Sie 16, 2011 10:10 pm   

hmmm...co prawda mam trochę krzywy zgryz, ale czy to ma związek z tym, co powiedział pan doktor, to wątpię :mrgreen: A krzywy zgryz to mam od smoczka, bo długo nie mogłam się z nim rozstać :mrgreen: Moim daniem to takie naciągane teorie. Powiedział coś jeszcze na ten temat?
 
 
swieczka 

Rok wykrycia SR: 2004
Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 4
Skąd: Olkusz
Wysłany: Śro Sie 17, 2011 2:46 pm   

Nie, tylko tyle. Według tego co mówił wynika, że jak masz problem z jednym, to potem są przerzuty na co innego :P . Z tego co wiem, u zwierząt jest tak, że jeśli zęby mają za długie korzenie to naciskają na nerwy wzroku i mogą mieć problem z oczami. Jednak też mi się wydaje to troszkę naciągane w przypadku ludzi. Inaczej każdy z krzywym zgryzem miałby problemy ze wzrokiem...
 
 
 
Petero 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 1
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto Wrz 13, 2011 4:03 pm   

Witam. Co do zgryzu to ja może i wady jakiejś nie mam ale np "zjadam" chyba w nocy zęby. Tzn mam często do czynienia z sytuacją że ukruszy mi się kawałek jakiegoś zęba i muszę lecieć do dentystki. Problem polega u mnie na tym że chyba podczas snu bardzo mocno zaciskam zęby... Stożek mam na lewym oku. Do tego doszedł mi ból głowy po stronie stożka i jeszcze ból jakby szyi i karku... Sam nie wiem co to?
 
 
Toni 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 13
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Wrz 14, 2011 7:50 pm   

a to ciekawe...ja miałem problemy ze zgryzem, ale 2 lata z metalem na zębach załatwił sprawę;)teraz mam stożek na obu oczach...ale czy to ma jakiś związek - nie wiem :wink: aktualnie czekam na przeszczep i mam nadzieje, że chociaż z jednym stożkiem będzie spokój :mrgreen:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: