KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Max
Pią Gru 21, 2007 1:28 am
Poradzcie
Autor Wiadomość
kredek 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 13
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie Lis 26, 2006 9:23 pm   Poradzcie

Na poczatku chcialbym sie przywitac ze wszystkimi, bo jestem nowy w "rodzinie" stozkowcow.Niestety i mnie "to" dopadlo. W sumie nie wiem w jakim stadium jest moj stozek, bo wyszedlem z kliniki bardzo "zaniepokojony" tym ,ze wlasnie zycie wali mi sie na leb. Doktorka tez nie pomogla mi w dobrym przyjeciu tej wiadomosci chyba sie spieszyla ,(ale o pieniadzach to nie zapomniala). Takze dopiero na necie znalazlem to forum i dzieki temu cos wiem na temat swojej choroby (a moze wolalbym nie wiedziec? )Z waszych wypowiedzi widze ,ze ciezka przyszlosc przede mna (wg kalendarza majow pozostalo nam jeszcze 6 lat istnienia swiata,kto wie moze bede oczekiwal tej daty?).Czuje ,ze zakres mozliwosci jakie moge czerpac z zycia sie zaweza,szczegolnie jesli chodzi o sport ,ktory zawsze kochalem.
No ale przejde do sprawy mialem zalecenie 3 miesiace powrocic do starych okularow (wczesniej mialem miekki soczewki i bylo swietnie ,dopoki nie poszedlem sie przebadac ot tak z nudow ,no i mam ).Uzywam teraz wg zalecenia plynu od cisnienia i cornere gel.Po 3 miesiacach mialem isc na nacinanie rogowki
CZY KTOS SLYSZAL O CZYMS TAKIM?
Nastepnie mialem tez sie przerzucic na twarde soczewki.
Ale wlasnie minal miesiac i postanowilem sie jeszcze raz przebadac jutro w klinice a jak nie to prywatnie.Wiaze sie to z tym ze wolalbym miec przed sesja juz nowe soczewki.
Drugie pytanie dotyczy soczewek , jakie warto kupic? Na stronie jest kilka przykladow ale mam ograniczony budzet, szukam czegos dobrego i w dobrej cenie, inaczej bede mosial dorabiac w wekeendy na soczewki-fuck-jeszcze tego brakowalo
Dziekuje za kazda odpowiedz
 
 
Max 


Rok wykrycia SR: 2004
Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 333
Wysłany: Nie Lis 26, 2006 9:54 pm   

Witaj.
Jeśli powiedziano Ci o naicięciach rgówki laserem to stożek nie jest raczej w zaawansowanym stopniu. Polega to na wykonaniu cięć laserem aby Twoja rogówka zmieniała kształt na bardziej regularny (tak jak w normalnie widzącym oku). Wykonywane to jest na podstawie mapy rogówki, komputer oblicza gdzie naciąć rogówkę by ta zabliźniając się zminiła kształ na taki który powinnien polepszyć widzenie.Rogówka szybko się regenruje. Co do rezultatów jest różnie :?: nie może Ci nikt zagwarantować, że po tym zabiegu będziesz widział idealnie, często wykonuje się ten zabieg by przyhamować rozwój stożka i w ten sposób wyrównać powierzchnię rogowki b np lepiej przylegały soczeweki twarde.
Co do soczeweke to ciężko określić, które będe dobre lub lepsze np po marce lub producencie.
Musiz zgłośić się do lekarza dobierającego soczeweki twarde on zrobi Ci badania, mape rogówki i na podstawie tego dobiera soczewki. Z reguły są to soczeweki robione na zamówienie teoretycznie "pasujące" do Twoje rogówki a raczej stożka. Pamiętaj, że do soczewek jest dofinansowanie z NFZ (był poruszany ten temat w którymś z postów jeśli nie to tumasz info: http://www.keratoconus.pl...d=59&Itemid=44)
Pozdrawiam Konrad
_________________
Człowiek, który porusza się w tłumie, nie dojdzie dalej niż inni. Ten, który chodzi samotnie, może znaleźć się tam gdzie jeszcze nikogo nie było.
 
 
 
kredek 

Rok wykrycia SR: 2006
Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 13
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Lis 28, 2006 9:37 pm   dzieki za info

Niestety musze czekac w kolejce do badania rogowki caly miesiac. W tym czasie chce isc jeszcze prywatnie do lekarza ,moze przepisze mi twarde szkielka bo w okularach jakos nie moge egzystowac (odkad przestalem uprawiac sport przytylem 5kg )
Pozdro
 
 
edyta 

Rok wykrycia SR: 2001
Dołączyła: 17 Mar 2006
Posty: 87
Wysłany: Sob Gru 02, 2006 4:53 pm   

ja mialam miec to nacinanie rogowki, bo tez diagnoza mojego stozka padla w klinice w katowichach (pisze tez bo jestes z katowic wiec pewnie tam sie otym dowiedziales) nie poddalam sie temu zabiegowi bo inni okulisci do ktorych sie udalam na dalsze konsultacje byli przeciwni temu bo jak Konrad napisal rownie to jest i niczego nie gwarantuje a slyszalam takze opinie ze moze pobudzic stozek... to bylo 5 lat temu wiec moze dzis to juz bardziej jest rozwiniete... nie wiem co to daje bo nie zaryzykowalam mialam wtedy 15 lat to po pierwsze operacje laserem wykonuje sie od 21 wiec glownie to powstrzymalo mnie... ale powiem zebys tego lepiej nie robil na ceglanej w katowicach bo rozne opinie slyszalam o nich :/ a co do soczewek to trzeba czekac okolo 3 tyg wiec moze uda Ci sie przed sesja ;) powodzenia :D a apropo prywatnej wizyty to warto bo dobrze wiemy jaka jest panstwowa sluzba zdrowia w Polsce :/ jeszcze raz pozdrawiam :D :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: