KERATOCONUS Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Aktywność fizyczna PO przeszczepie .
Autor Wiadomość
gregorii12 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 30
  Wysłany: Wto Lip 31, 2012 3:41 pm   Aktywność fizyczna PO przeszczepie .

Witam . Chciałbym się dowiedzieć czy po przeszczepie rogówki można wrócić do uprawiania sportu (piłka nożna) , oczywiście amatorsko . Jestem po przeszczepie na oku lewym - dwa lata , oku prawym - 16 miesięcy . Na obojgu oczach mam szwy . Wiadomo nie jest to wysiłek ekstremalny ale na pewno duży no i kontakt fizyczny z innymi , przeważnie większymi rywalami . Bardzo proszę o odpowiedź , ew. jak to u Was jest .
Pozdrawiam . :)
 
 
glub 


Rok wykrycia SR: 2001
Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 642
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 31, 2012 9:50 pm   

czy tych lekarzy nie pipierdzieliło? 2 lata szwy w oku??????

sorka- ale ty zakładasz jakieś soczewki na te oczy ze szwami???
jakie masz widzenie? możesz jeździć samochodem?
 
 
gregorii12 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 30
Wysłany: Śro Sie 01, 2012 9:16 pm   

Miękkie dla astygmatyków , poza tym bez nich to bym nie funkcjonował , czyli szkoła - out , a do tego dopuścić nie mogę . Widzenie około 90 procent w soczewkach . Nie mam prawka , ale jak czasem jeździłem to spoko . Mam spory światłowstręt i to mnie denerwuje . :evil: No i ponawiam pytanie czy można uprawiać jakiś sport wysiłkowy może ? (widzenie mi nie przeszkadza)
 
 
drwal44 

Rok wykrycia SR: 1997
Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 8
Skąd: Liverpool
Wysłany: Czw Sie 02, 2012 9:38 am   

Ja moj drugi przeszczep mialem w styczniu,po mieciacu wrocilem do pracy, a od 3 miesiecy chodze na fitness tzn.bieznia,crosstrainer.Do tego jeszcze bardzo duzo na rowerze i jest wszystko ok.
Dopiero 2 szwy wyciagniete a wrok sie poprawia z tygodnia na tydzien
 
 
gregorii12 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 30
Wysłany: Czw Sie 02, 2012 4:09 pm   

No to nie wiem .. Też biegam , nawet na siłowni byłem ale nie wyciskałem maksymalnego obciążenia bo się bałem jednak .. Ale chętnie wróciłbym do piłki .. i bardziej od biegania boje się kontaktu fizycznego z innymi (czy to mi nie zaszkodzi) .. ?
 
 
user20 

Rok wykrycia SR: 2008
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 11
Wysłany: Śro Sie 08, 2012 8:35 pm   

jesli chodzi o pilke nozna to jedynego czego bym sie bal to dostac od kogos lokciem przypadkiem albo w czasie wymiany zdan z piesci tak to chyba nie ma przeciwskazan :)
Ja na silowni troche cwicze ale to rzezba wiadomo nie duze ciezary, bieganie i rower jak najbardziej a plywac musze sie nauczyc bo nie umiem :)
 
 
gregorii12 

Rok wykrycia SR: 2010
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 30
Wysłany: Wto Sie 14, 2012 6:33 pm   

Dzięki user20 za odpowiedź :razz:
Chyba jednak spróbuje , bo jeśli chodzi o piłkę to po przeszczepie grałem , ale tak towarzysko z kumplami i mimo jakiegoś kontaktu i sporego wysiłku to jednak nie to samo , co gra w lidze (amatorskiej bo amatorskiej ale zawsze :grin: )
 
 
deejay 


Rok wykrycia SR: 1999
Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 71
Skąd: Oleszyce
Wysłany: Sob Paź 13, 2012 9:26 am   

też po przeszczepie haratałem w gałe tylko amatorsko ale mimo wszystko trzeba uważać i nie pchac się za wszelka cene zeby zdobyc piłke
_________________
@--,--'--
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: